صفحه اصلی » اجتماعی » بیماری‌های قلبی و عروقی شایع‌ترین علل مرگ و میر/ ارتباط نزدیک این بیماری‌ها با سبک زندگی مردم

کارشناس سلامت:

بیماری‌های قلبی و عروقی شایع‌ترین علل مرگ و میر/ ارتباط نزدیک این بیماری‌ها با سبک زندگی مردم

جعفری با اشاره به بیماری‌های قلبی و عروقی به عنوان شایع‌ترین علل مرگ ومیر درجوامع امروزی اظهار کرد: این بیماری‌ها ارتباط نزدیکی با شرایط و سبک زندگی مردم دارد که با برخورداری از سبک زندگی سالم شامل رژیم مطلوب و تمرینات بدنی قابل پیشگیری است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ کارگاه خود مراقبتی در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی، صبح امروز به شیوه تعاملی و پرسش و پاسخ در فرهنگسرای فیض کاشان برگزار شد که كارشناس مبارزه با بيماري های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان به تشریح عوامل بیماری های قلبی عروقی و همچنین شیوه های مقابله با آن بر اساس حوزه های مختلف تغذیه، سبک زندگی  و… پرداخت.

محسن جعفری با اشاره به بیماری‌های قلبی وعروقی به عنوان شایع‌ترین علل مرگ ومیر درجوامع امروزی اظهار کرد: این بیماری‌ها ارتباط نزدیکی با شرایط و سبک زندگی مردم دارد که با برخورداری از سبک زندگی سالم شامل رژیم مطلوب و تمرینات بدنی قابل پیشگیری است.

وی رویکرد برگزاری این کارگاه را اصلاح شیوه زندگی، جلوگیری از مصرف بی رویه چربی های مضر، پرهیز از مصرف دخانیات و افزایش فعالیت و تحرک جسمی عنوان کرد.

مدرس این کارگاه آموزشی خاطرنشان کرد: فشار خون بالا، چاقی، کم تحرکی، چربی خون، استرس و فشارهای روحی و روانی، استعمال دخانیات، رژیم غذایی نامناسب و … از عوامل مهم ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی به شمار می روند.

جعفری افزود: مصرف سبزی و میوه، اندازه گیری وکنترل وزن و فشارخون، به حداقل رساندن مصرف فست فودها و … از شیوه های جلوگیری از بروز بیماری های قلبی و عروقی محسوب می شود.

وی عوامل ایجاد خطر بیماری های قلبی عروقی را برشمرد و متذکر شد: ورزش و فعالیت بدنی مناسب یکی از موثرترین راهکارهای کاهش این عوامل خطر و پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی شناخته می شود.

این کارگاه آموزشی خودمراقبتی در ادامه برنامه های فرهنگسرای علامه فیض کاشانی در حوزه سلامت و با هدف آشنایی بانوان با نحوه پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی و شناخت عوامل خطر، افزایش آگاهی و توانمندسازی و همچنین کاهش زمینه های قابل پیشگیری این نوع بیماری ها برپا شده است.

انتهای پیام/ کاشان اول/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد