صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » به مسافران، مفاخر اصلی گلپایگان را نشان نمی دهند

امام جمعه گلپابگان :

به مسافران، مفاخر اصلی گلپایگان را نشان نمی دهند

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی تصریح کرد: نخبگان ذخایر بسیار ارزشمند این خطه هستند که باید احیا و شناخته شوند

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۹ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه گلپابگان گفت: اصالت این شهرستان به مفاخری که اهل دین، فقاهت ،ادب و فرهنگ  هستند است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا اسماعیلی صبح امروز در اولین جلسه انجمن آثار و مفاخر شهرستان که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به اینکه  نخبگان محور وحدت هستند، بیان کرد: اصالت گلپایگان را با جستجو در تاریخ و معرفی گذشتگان این دیار می توان حفظ کرد و در این زمینه خرفی برای گفتن داشت.

وی انجمن آثار و مفاخر شهرستان را نیازمند برنامه ریزی مدون دانست و ادامه داد: شناسایی مفاخر گدشته و حال گام اول است.

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: شناخت مردم در قالب همایش و کنگره سالانه این مفاخر ممکن است سالها طول بکشد و لذا برای این کار اولویت بندی لازم است.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی یادآور شد:  گلپایگان در دوره ای شاهد حضور شش مجتهد در یک کوچه بوده است و این در حالی که اکنون کسی آنها را نمی‌شناسد.

وی با بیان اینکه برخی با رسیدن به مقامی گلپایگان را فراموش می کنند، اضافه کرد: چرا برخی از بزرگان شهرستان وصیت کرده‌اند که در شهر دیگری به جز گلپایگان دفن شوند؟

امام جمعه گلپایگان اظهار کرد: ارگ گوگد، مناره، مسجد جامع و امام زاده 17 تن مکان هایی هستند که به مسافران و گردشگران نشان می دهیم، آیا مفاخری دیگر برای نشان دادن نداریم؟

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی تبیین کرد: گلپایگان دارای  حدود 200 تا 300 شاعر در زمان های مختلف است که هریک در دوره خود تاثیر گذار بودند و نخبگان ذخایر بسیار ارزشمند این خطه هستند که باید احیا و شناخته شوند

وی ادامه داد: دانش آموزان، دانشجویان و معلمان نجیب الدین گلپایگانی  را نمی شناسند و این درحالی است که شخصی در کرمان درباره دیوان او مطلب نگاشته که این مایه تاسف است که افتخار شهرستان شناسانده نشده است.

امام جمعه گلپایگان یکی از آسیب‌های شهرستان را نگاه سطحی به مسائل دانست و خاطر نشان کرد: مسائل پیش پا افتاده سبب سرگرم شدن و غفلت می شود و با شخصی  که  نگاه ریشه ای به امور داشته باشد،نه تنها همراهی نمی شود بلکه در مقابلش  موضع گیری نیز می شود

انتهای پیام/ دیار عالمان/ث

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 + یک =