صفحه اصلی » اجتماعی » از آمار نگران‌کننده تصادفات فوتي و جرحی درراه‌های دوطرفه استان تا کشف دپوی گوشی قاچاق در اصفهان

اخبار کوتاه انتظامی؛

از آمار نگران‌کننده تصادفات فوتي و جرحی درراه‌های دوطرفه استان تا کشف دپوی گوشی قاچاق در اصفهان

رئيس پلیس‌راه فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت: در سال جاري 49 درصد تصادفات فوتي و جرحي درراه‌های دوطرفه استان رخ‌داده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار کرد: پس از دریافت خبری مبنی بر دپوي تعداد زيادي گوشی تلفن همراه خارجی در يك واحد صنفي بررسي موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سرهنگ ستار خسروي در این رابطه توضیح داد: کارآگاهان پس از تحقیق و بررسی و کسب اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضائی از محل موردنظر بازرسی كردند.

وی عنوان کرد: در بازرسي از اين واحد صنفي تعداد 591 دستگاه انواع گوشی تلفن همراه و 70 عدد فلش خارجی قاچاق فاقد مدارك مثبتِ گمركي كشف شد.

سرهنگ خسروي ادامه داد: كارشناسان مربوطه ارزش گوشی‌های کشف‌شده را يك ميليارد ريال اعلام کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به اینکه در اين زمينه يك نفر دستگير و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحويل داده شد به کسانی که درزمینهٔ قاچاق فعالیت می‌کنند هشدار دادند: عرضه‌کنندگان کالا در نظر داشته باشند که حتماً تحت کنترل تیم‌های ویژه پلیس آگاهی قرار خواهند گرفت و باید مدارک لازم کالا را ارائه كنند.

* آمار وقوع تصادفات فوتي و جرحي درراه‌های دوطرفه اصفهان

رئيس پلیس‌راه فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت: هم‌اکنون جاده‌های خور – طبس، جاده علويجه به اصفهان، جاده مباركه به شهرضا و دامنه به اليگودرز از جاده‌هایی هستند كه برخي از نقاط آن‌ها دوطرفه و خطرناك و نياز است كه اين جاده‌ها دو بانده و عمليات جداسازی در آن‌ها صورت گيرد.

سرهنگ حسين پور قیصری در خصوص جاده علويجه-اصفهان گفت: اين جاده به دليل عرض كم آن و دوطرفه بودن يكي از جاده‌هایی است كه کم‌وبیش در آن حوادث رانندگي مرگباري رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون با تلاش اداره راه، 14 كيلومتر اين جاده دو بانده شده كه البته اين كار جزو طرح‌های اولویت‌دار اداره راه و شهرسازي استان است و اميدواريم انشاء الله شاهد جداسازی اين جاده باشيم.

سرهنگ پور قيصري بيشترين وقوع تصادفات فوتي و جرحي در سطح جاده‌های استان را مربوط به راه‌های دوطرفه عنوان و تصریح کرد: بر اساس آمارهاي به‌دست‌آمده 49 درصد تصادفات فوتي و جرحي در سال جاري درراه‌های دوطرفه استان به وقوع پيوسته و اين در حالی است كه 14 درصد تصادفات فوتي و جرحي در اين مدت در آزادراه‌ها و 37 درصد در بزرگراه‌های استان اتفاق افتاده است.

رئيس پلیس‌راه استان در پاسخ به اين سؤال كه بيشترين تصادف در کدام‌یک از جاده‌های دوطرفه اتفاق افتاده است گفت: در 11 ماهه امسال بيشترين تصادف فوتي و جرحي را در محور دامنه به اليگودرز شاهد بوديم و محور شهرضا به مباركه، محور علويجه و جاده خور_ طبس در رتبه‌های بعدي قرار داشتند.

اين مقام انتظامي، علت بيشتر وقوع تصادفات درراه‌های دوطرفه را ناشي از سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ از سوي رانندگان عنوان كرد و گفت: رانندگي درراه‌های دوطرفه، تابع قوانين و مقررات خاص خود است كه متأسفانه رانندگان اين مقررات را رعايت نكرده و باعث بروز مشكلاتي براي خود و ديگران می‌شوند.

وی خاطرنشان كرد: به رانندگان توصيه می‌کنیم در اين جاده‌ها با سرعت مجاز و مطمئنه حركت كرده و ضمن توجه به جلو از انجام سبقت‌های غیرمجاز و تجاوز به چپ خودداري كنند و مطمئن باشند كه به‌قول‌معروف دير رسيدن هميشه بهتر از هرگز نرسيدن است.

رئيس پلیس‌راه استان در خصوص كمربندي و آزادراه آزادگان خمینی‌شهر نيز گفت: اين جاده به‌خودی‌خود هيچ عيبي ندارد هم جداسازي شده، هم مسطح است اما ترافيك آن سنگين بوده و بايد رانندگان با دقت بيشتري رانندگي كنند به‌ویژه در مواقع بارندگي اگر دقت نكنند و فاصله طولي را با خودرو جلويي خود رعايت ننمايند باعث بروز مشكلات و حوادثي در اين جاده خواهند شد.

* توقيف محموله شال و روسري قاچاق در شهرضا

فرمانده انتظامي شهرستان شهرضا گفت: مأموران انتظامي ايستگاه ايست و بازرسي شهيد امامي شهرستان شهرضا حين کنترل خودروهاي عبوري به يک دستگاه کاميون کشنده رنو مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ حميد اميرخاني اظهار کرد: در بازرسي از اين کشنده تعداد 250 کيسه انواع شال و روسری قاچاق فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکي کشف شد.

وی افزود: ارزش محموله کشف‌شده توسط كارشناسان مربوطه چهار میلیارد و 500 ميليون ريال اعلام شد.

اين مقام انتظامي گفت: در اين خصوص راننده تريلر دستگير و جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضائي تحويل داده شد.

فرمانده انتظامي شهرستان شهرضا خاطرنشان کرد: قاچاق کالا به توليدات داخلي كشور ضربه مستقيم می‌زند كه از تمام مردم تقاضا می‌شود هرگونه اخبار در خصوص كالاي قاچاق را از طريق شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

انتهای پیام/ پایگاه خبری پلیس/ث

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد