610_937
۰۸:۰۰ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۰

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

غربی ها بارها دولتمردان ما را تا لب چشمه برده‌اند و تشنه برگردانده اند!

محسن رضایی تصریح کرد: عده ای به جای پایان دادن به تاکارآمدی های خود در جامعه چشم امید خود را به آن سوی مرزها دوخته اند که جای بسی تامل دارد چراکه غربی ها بارها و بارها دولتمردان ما را تا لب چشمه برده اند و تشنه برگردانده اند!

به گزارش صاحب نیوز؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه دوشنبه در مصلای بزرگ زرین شهر و در جمع عزاداران فاطمی شهرستان لنجان گفت: تلخ ترین حادثه ای که بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) اتفاق افتاد، هجوم دشمنان به خانواده ایشان و اهانت هایی بود که به ناحق به اهل بیت(ع) نسبت داده شد.

محسن رضایی با تاکید بر عبرت گرفتن از تاریخ صدر اسلام خاطر نشان کرد: در آن زمان نه تنها دشمنان اسلام خورشید حقیقت را کتمان کردند بلکه با اهانت به ساحت پیامبر(ص) و خانواده بزرگوار ایشان بی عدالتی را در حق اهل بیت(ع) تمام کردند.

وی با بیان اینکه هر مسلمانی که بخواهد کشورش را از نابودی نجات دهد ضروری است تا فرازهای خطبه فدکیه را به دقت مطالعه کند تصریح کرد: در این خطبه حضرت فاطمه الزهرا(س) ماجرای فدک را بهانه ای قرار داده است تا از این طریق تاریخ و حکام اسلامی را مورد خطاب قرار دهد و خطرات بزرگی که جوامع اسلامی را تهدید می کرد را آشکار سازد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به برخی از مشکلات موجود در کشورمان متذکر شد: مسؤولان امر باید پاسخگوی ناکارآمدی‌های موجود در کشور باشند، چراکه از مشکلاتی نظیر گرد و غبار در استان خوزستان و کشته شدن عزیزانمان در ماجرای برخورد دو قطار که نتیجه بی‌تدبیری برخی افراد است به‌ سادگی نمی توان گذشت.

رضایی افزود: عده ای به جای پایان دان به ناکارآمدی های خود در جامعه چشم امید خود را به آن سوی مرزها دوخته اند که جای بسی تامل دارد چراکه غربی ها بارها و بارها دولتمردان ما را تا لب چشمه برده اند و تشنه برگردانده اند!

وی با توجه به لزوم تبعیت از امام امت و پرهیز از قانون شکنی در جوامع اسلامی تصریح کرد: سال 88 و در فتنه آن سال، اگر فتنه گران به قانون تمکین می کردند و اعتراضات آنان از طریق دستگاه های قانونی مطرح می شد؛ چنین حوادث ناگواری شامل حال ما نمی شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به رشادت های مردم اصفهان در دوران دفاع مقدس تشریح کرد: استان اصفهان در عرصه جهاد و شهادت همواره پیشگام بوده است و این پیشتازی در همان دوران باقی نمانده چراکه امروز هم شاهدیم در عرصه دفاع از حریم ولایت و صیانت از حرم اهل بیت حضرت زینب(س) اصفهان بیش از 60 شهید را تقدیم اسلام کرده است.

رضایی با بیان اینکه با وجود چنین رشادت ها و دلاور مردی هایی در کشور، متاسفانه عده ای هم چنان چشم امیدشان به آن سوی مرزهاست خاطرنشان کرد: با وجود این همه شهید در کشورمان، ناکارآمدی های مسؤولان در جامعه هیچ توجیهی ندارد و این را هم بدانیم که سطحی نگری و غرب گرایی دو آفت بزرگ و مانع پیشرفت در کشورمان تلقی می شود.

وی افزود: باید مراقب باشیم تا ارزش های جاهلی جایگزین ارزش های انقلابی نشود و این را هم بدانیم آن چیزی که سبب شد در اوایل انقلاب به دستاوردهای چشمگیری دست یابیم، وحدت و همدلی آحاد جامعه بود و گرایشات قومی و قبیله ای هیچ جایگاهی در آن دوران نداشت و همه با هم متحد بودند.

انتهای پیام/ الف