صفحه اصلی » اجتماعی » هفت هزار نهال مثمر رایگان در شاهین شهر توزیع می شود

همزمان با روز درختکاری

هفت هزار نهال مثمر رایگان در شاهین شهر توزیع می شود

فدایی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر گفت: همزمان با روز درختکاری حدود هفت هزار اصله نهال مثمر بصورت رایگان در بین شهروندان توزیع می شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر در گفتگویی از توزیع رایگان حدود هفت هزار اصله نهال مثمر در روز درختکاری در بین شهروندان شاهین شهری خبر داد و گفت: به منظور ترویج سنت حسنه و فرهنگ زیبای درختکاری، افزایش فضای سبز برای مقابله با آلودگی هوا حدود هفت هزار اصله نهال مثمر بصورت رایگان در بین شهروندان شاهین شهر توزیع می شود.

حمیدرضا فدایی با بیان اینکه برای نوروز ۱۳۹۶ حدود 100 هزار گونه گل در بوستان‌ها و فضای سبز سطح شهر توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشته خواهد شد افزود: کاشت گل در سطح شهر علاوه بر ایجاد طراوت و شادابی، در روحیه شهروندان و میهمانان نوروزی اثرات فراوانی دارد که در حال حاضر بخشی از گلکاری در سطح شهر شروع شده است.

وی سرانه فضای سبز برای هر شهروند در شاهین شهر را حدود ۱۷ متر مربع عنوان کرد و افزود: حدود ۹۰ پارک محله‌ای در شاهین شهر به میزان ۲۵۰ هکتار وجود دارد که بوستان شهید همت محله شهید ردانی پور، فاز دوم بوستان گل سرخ گلدیس، فاز اول مجموعه گردشگری – تفریحی شاهین در سال جاری به فضای سبز شهر اضافه شده است.

جشن کوچه های پر درخت با کاشت نهال از جمله برنامه های سازمان فرهنگی ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر است که در فرهنگسراهای این شهر به مناسبت روز درختکاری برگزار می شود در این مراسم که همراه با برنامه های متنوع در فرهنگسرای پردیس برگزار خواهد شد شهروندان می توانند به نام خود درختی را در پارک محله ای غرس کنند.

انتهای پیام/ شاهین پرس/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد