photo_2017-03-02_00-21-26
۱۵:۳۱ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۲

مدیرکل آزمایشگاه مکانیک خاک استان خبرداد؛

نظارت آزمایشگاه فنی و مکانیکی بر ۸۰۰ پروژه راه‌ سازی کشور

عباس‌زاده گفت: این آزمایشگاه وظیفه کنترل کیفیت ۸۰۰ پروژه راه‌سازی و عمرانی در سطح کشور، ۳۷ پروژه راه‌سازی و عمرانی در استان اصفهان به صورت مستقیم و ۳۰۰ پروژه به صورت غیر مستقیم بر عهده دارد.

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان اصفهان گفت: 800 پروژه راه‌سازی کشور توسط  آزمایشگاه فنی و مکانیکی نظارت می شود.

محمدعلی عباس‌زاده  شامگاه گذشته در حاشیه جلسه آموزشی ناظران دستگاه‌های اجرایی که در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان برگزار شد، بیان کرد: این آزمایشگاه وظیفه کنترل کیفیت 800 پروژه راه‌سازی و عمرانی در سطح کشور، 37 پروژه راه‌سازی و عمرانی در استان اصفهان به صورت مستقیم و 300 پروژه به صورت غیر مستقیم بر عهده دارد.

وی افزود: این آزمایشگاه نخستین آزمایشگاه فنی خاک کشور با سابقه ی بالغ بر 50 سال و زیر نظر وزارت راه و شهرسازی است.

مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان اصفهان با بیان اینکه  آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ایران براساس شرایط دستگاه‌هایی را به دلیل رشد روز افزون علم در زمینه تجهیزات نوین آزمایشگاهی وارد کشور کرده است، عنوان کرد: این دوره  آموزشی با هدف  ارتقای دانش ناظران سازمان نظام مهندسی، شهرداری و دهیاری برگزار شده است.

عباس‌زاده تبیین کرد: شاخص‌های بتن، آرماتور، آسفالت، زیرسازی آسفالت، مصالح ساختمانی و سد سازی که در ساخت ایستگاه های مترو نیز به کار می‌رود باید با استاندارد آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تطابق داشته باشد.

وی یاد آورشد: آزمایشگاه فنی خاک در شهرستان های اصفهان، نایین، کاشان، شهرضا و گلپایگان دارای شعبه است.

مهندسان ناظر باید طول عمر پروژه‌ها را بسنجند

رئیس اداره آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گلپایگان گفت: نظارت بر پروژه‌های باند دوم خمین- گلپایگان، خوانسار- گلپایگان، 70 درصد تصفیه‌خانه آب گلپایگان و آسفالت محوطه آن و عملیات ژئوتکنیک در نصب گنبد مصلی و کنترل آسفالت روستاها و راه‌های مواصلاتی شهرستان از اقدامات این آزمایشگاه است.

محمدرضا یزدانی  آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک را یک شرکت دولتی دانست و  تصریح کرد: آزمایشگاه در زمینه کنترل کیفی مصالح ساختمانی و اختلاط بتن، آسفالت، آزمایشات صحرایی و ژئوتکنیک، مکانیک خاک و طرح فنداسیون ضرایب زلزله فعالیت دارد.

وی ادامه داد: مهندسان ناظر باید با آزمایش فنی و مکانیک خاک، استحکام و طول عمر پروژه‌ها را بسنجند.

رئیس اداره آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گلپایگان به  تعامل بین دستگاهی با اداره بنیاد مسکن، آب و فاضلاب، شهرداری‌های سه شهر و سازمان نظام مهندسی اشاره و از کنترل کیفیت پروژه‌های غرب استان شامل بویین میاندشت، خوانسار، فریدون‌شهر و داران خبر داد

انتهای پیام/ دیار عالمان /ع