صفحه اصلی » سیاسی » باغ بهادران با داشتن 50 هزار نفر جمعیت از کمیته امداد محروم است

امام جمعه باغبهادران:

باغ بهادران با داشتن 50 هزار نفر جمعیت از کمیته امداد محروم است

حجت الاسلام فرهنگ می گوید: با وجود قول مسؤولان در خصوص تاسیس کمیته امداد در باغ بهادران هیچگونه اقدامی تاکنون در این خصوص صورت نگرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه باغ بهادران، در خطبه های نماز جمعه این هفته مصلای بزرگ باغ بهادران در ادامه سلسله مباحث خود پیرامون روش های تحکیم بنیان خانواده گفت: صداقت اعضای خانواده با یکدیگر یکی از مقوله هایی است که غفلت از آن خسارت های جبران ناپذیری را برای خانواده ها و به تبع آن  برای جامعه به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ با بیان اینکه یک رنگ نبودن با فرزندان به معنای ادا نکردن حقوق آنان  و تربیت نکردن آنان است تصریح کرد: همانطور که عاق والدین داریم عاق ولد و فرزند هم داریم یعنی اگر حقوق واجب فرزند را پدر و مادر ادا نکنند عاق می شوند و در جایی از رسول اکرم(ص) آمده است که ایشان به بعضی پدران و مادران بخاطر کوتاهی درحقوق واجب فرزندان خود در  آخر الزمان گلایه می کنند.

خطیب نماز جمعه باغ بهادران در ادامه با اشاره به فرار رسیدن هفته احسان و نیکوکاری و سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در کشور خاطرنشان کرد: در اهمیت کمیته امداد همین بس که رهبر معظم انقلاب فرمودند، کمیته امداد یکی از ضروری ترین نهادهای انقلابی است چرا که یکی از اهداف مهم انقلاب رسیدگی به وضع محرومان و مستضعفان جامعه است.

وی با انتقاد از عملکرد دولت نسبت به بررسی وضعیت محرومان در جامعه به ویژه بخش باغ بهادران و غیر فعال کردن شعبه قبلی کمیته امداد در این بخش متذکر شد: با وجود قول مسؤولان در خصوص تاسیس کمیته امداد حضرت امام جدید در باغ بهادران هیچگونه اقدامی تاکنون در این خصوص صورت نگرفته است.

امام جمعه باغ بهادران با بیان این مطلب که در دولت برای محرومان بودجه نیست ولی برای مدیران هست تصریح کرد: باغ بهادران با داشتن 50 هزار نفر جمعیت از داشتن کمیته امداد محروم است.

وی ادامه داد: بنده از مسؤولان شهرستان به ویژه بخش باغ بهادران تعجب می کنم که با وجود جلسه ای که با مهندس شیران مدیر کل کمیته امداد استان گرفته شد تاکنون هیچ اقدامی برای راه اندازی این اداره ضروری در این منطقه صورت نگرفته است!

خطیب نماز جمعه باغ بهادران با تاکید بر اینکه یکی از اهداف والای انقلاب کشورمان کمک به محرومان و مستضعفان در جامعه است افزود: حرف دولتی ها این است که بودجه ای برای کمیته امداد و تاسیس آن ندارند که در جواب به این افراد باید بگوییم که چرا برای محرومان جامعه بودجه نیست ولی برای مدیران وجود دارد؟!

وی با انتقاد نسبت به لایحه اخیر مصوب شده در مجلس شورای اسلامی در خصوص حقوق مدیران اظهار کرد: متاسفانه روز چهارشنبه لایحه ای  به تصویت رسید که بر  اساس آن حقوق مدیران ۶۰ درصد افزایش پیدا می کند، یعنی حقوق یک مدیر می تواند تا ۲۴ میلیون هم بالا برود و به عبارتی حقوق یک روز یک مدیر می تواند معادل حقوق یک ماه یک کارگر شود.

حجت الاسلام فرهنگ با بیان این مطلب که مسؤولان ما به کدام سمت و سو در حال حرکت هستند متذکر شد: آیا این حقوق نجومی نیست، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسؤولان اجرایی کشور باید پاسخگو باشند که آیا این بود پیگیری سفارشات رهبر معظم انقلاب در رسیدگی به مستضعفان و محرومان جامعه، آخر چرا به جای حل مسائل بی کاری به فکر پر کردن جیب مدیران هستید؟!

انتهای پیام/لنجانا/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد