صفحه اصلی » سیاسی » مساجد باید به قطب های فرهنگی تبدیل شود/ درختکاری سنت حسنه و صدقه ای جاری است

امام جمعه شاهین شهر:

مساجد باید به قطب های فرهنگی تبدیل شود/ درختکاری سنت حسنه و صدقه ای جاری است

حجت الاسلام ملکیان گفت:نظام اسلامی ریشه در فرهنگ و مذهب داشته و دارد و با توجه به هشدارهای مکرر رهبر انقلاب نسبت به شبیخون فرهنگی دشمنان، باید تلاش کنیم و مساجد را به قطب های فرهنگی تبدیل کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۶ - جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه شاهین شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) به بیانات رهبر انقلاب در دیدار اخیر جمعی از شعرا و مداحان اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب به شعرا تاکید کردند که اشعار باید جهت گیری داشته و در طراز ائمه اطهار باشد.

حجت الاسلام مرتضی ملکیان با بیان اینکه دشمنی دشمنان پایانی ندارد به لزوم شناخت دشمنان و توطئه های آنان اشاره کرد و افزود: امروز همه وظیفه داریم که شمر زمانه و دشمنانی که با اصل اسلام و انقلاب مخالف هستند را بشناسیم و با آنان مخالفت کنیم.

وی به سالروز مصوبه تاسیس کانون های فرهنگی مساجد در 18 اسفند سال 71 اشاره و تصریح کرد: تاسیس کانون های فرهنگی مساجد کار بسیار مهمی است چرا که از امکانات مساجد برای پیشبرد فرهنگ و ارزشهای اسلامی استفاده می شود و هئیت امنا و امام جماعت مساجد وظیفه دارند که از کانون های فرهنگی و بسیج در مساجد حمایت کنند تا کارها سرعت پیدا کند.

خطیب نماز جمعه شاهین شهر با بیان اینکه مساجد در طول تاریخ مرکز کارهای فرهنگی و حکومتی بوده است خاطرنشان کرد: نظام اسلامی ریشه در فرهنگ و مذهب داشته و دارد و با توجه به هشدارهای مکرر رهبر انقلاب نسبت به شبیخون فرهنگی دشمنان، باید تلاش کنیم و مساجد را به قطب های فرهنگی تبدیل کنیم.

وی درختکاری را سنت حسنه و صدقه ای جاری خواند و افزود: در حالی که درختکاری در کاهش آلودگی هوا نقش بسیار مهمی دارد اما متاسفانه در سالهای اخیر بر اثر گسترش شهرها و افزایش کارخانجات، درختان و باغات زیادی قطع و از بین رفته اند و همین امر موجب افزایش آلودگی هوا شده است که اگر جلوی تخریب منابع طبیعی گرفته نشود، شرایط و وضعیت جوی استان خوزستان در دیگر شهرها نیز حاکم خواهد شد.

حجت الاسلام ملکیان اضافه کرد: گرچه در پدید آمدن شرایط استان خوزستان کسی مقصر نیست ولی اگر از سالیان قبل پیشگیری می شد این شرایط رخ نمی داد و امروز نیز لازمه فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی حرکت به سمت کویرزدایی با ترویج فرهنگ درختکاری و افزایش فضای سبز است تا آلودگی کاهش پیدا کند و گرنه ممکن است کویر روز بروز گسترش پیدا کند.

وی با گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری گفت: در حالی که در دین اسلام توصیه شده که با صدقه فقر را از خود دور کنید بسیاری از افراد از ترس فقر صدقه نمی دهند و همه وظیفه داریم که برای حمایت از قشر ضعیف و کم در امد جامعه به دولت کمک کنیم.

انتهای پیام/ شاهین پرس

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد