صفحه اصلی » مذهبی » همایش مداحان نونهال و نوجوان در شهرستان خمینی شهر

همزمان با ایام فاطمیه برگزار شد؛

همایش مداحان نونهال و نوجوان در شهرستان خمینی شهر

همایش نونهالان و نوجوانان مداح شهرستان خمینی شهر با حضور مداحان نونهال و نوجوان عضو کانون بسیج مداحان شهرستان خمینی شهر و خانواده های آنها برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ همایش نونهالان و نوجوانان مداح شهرستان خمینی شهر عصر روز جمعه درکانون بسیج مداحان شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

رحیمی مدیر کانون بسیج مداحان شهرستان خمینی شهر در این مراسم با اشاره به برنامه های کانون و کلاس های مداحی ویژه نوجوانان و جوانان و ضرورت تربیت و پرورش کودکان در  جامعه گفت: فرزندان ما باید پیرو قرآن و ادامه دهنده راه شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس باشند و از ولایت و رهبری جدا نشوند.

وی با تاکید بر اهمیت اقامه نماز صبح گفت: خانواده ها برای اهمیت دادن فرزندان به نماز باید با لطافت و نرمی فرزندان را به نماز خواندن تشویق کنند بطوری که موجب دل زدگی آنها نشود.

رحیمی مراقبت والدین از فرزندان در جامعه امروز و شناخت دوستان آنها را یک ضرورت معرفی کرد و افزود: امروزه خطرات ماهواره و فضای مجازی و برخی از فیلم ها برای فرزندان بسیار زیاد است و برای مقابله با آن، خانواده باید تدابیر و برنامه های معینی را داشته باشد.

سروان سرداری از ناحیه بسیج خمینی شهر در ادامه این همایش در سخنانی به اهمیت نقش کانون های فرهنگی و مداحان در تربیت نوجوانان و نونهالان پرداخت و گفت:مداحان هیئت ها و مجموعه های فرهنگی نباید صرفا در روضه خوانی محدود باشند، بلکه باید در تربیت این قشر از جامعه کوشش کنند بطوری که بتوانند در کانون های فرهنگی و هیئت ها خانواده های نوجوانان و جوانان را در امر تربیت و پروش صحیح یاری کنند.

وی با برشمردن وظایف مجموعه های فرهنگی و انقلابی گفت: فعالیت در مجموعه ها باید به گونه ای باشد تا نوجوان و جوان، افرادی مودب، اهل علم، منظم، فعال، بابصیرت و سیاسی ترین فرد در آن محل سکونت خود باشد که بخش عمده این اقدام  پس از پدر و مادر بر عهده ی کانون های فرهنگی و هیئت هاست.

وی با تاکید بر احساس مسئولیت پذیری در نوجوانان نسبت به جامعه ی خویش گفت: یک نوجوان مداح نباید تک بعدی باشد و در کنار تحصیل، باید فکر سیاسی و اقتصادی نیز داشته باشد.

سرداری با دعوت از نوجوانان و جوانان مداح به مطالعه ی تاریخ صدر اسلام گفت: مداحان به عنوان یکی از قشرهای مهم در جامعه باید وقایع تاریخی صدر اسلام را معالعه کنند و حوادث امروز تطبیق دهند و مخاطبان خود را نیز آگاه کنند.

بر این اساس، در انتهای این همایش از نونهالان و نوجوانان برگزیده و مربیان مداح خواهر و برادر تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ مادحین/ الف

دیدگاه‌ها

  1. علیرضا مسیبی ورنسفادرانی گفته :

    میخواهم بیایم کلاس مداحی کجا بیاییم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد