صفحه اصلی » تولیدی » کسری 50 میلیاردی بودجه جاری استان اصفهان/ دولت آماده تسویه حساب با پیمانکاران خصوصی است

استاندار اصفهان خبرداد؛

کسری 50 میلیاردی بودجه جاری استان اصفهان/ دولت آماده تسویه حساب با پیمانکاران خصوصی است

زرگرپور گفت: اگر پیمانکاری از دولت چه در خصوص طرح های ملی و چه استانی و طرح های عمرانی طلبکار است ، دولت این بدهی را از طریق اوراق مشارکت و خزانه پرداخت می کند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ استاندار اصفهان با بیان این که شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی یکی از جلسات موثر در استان است، اظهار کرد:  تعامل بین دولت و بخش خصوصی در هیچ استانی به اندازه اصفهان نبوده و برگزاری جلسات به صورت چهره به چهره بسیاری از مسائل را حل می کند.

رسول زرگرپور در چهل و ششمین جلسه ی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به اصفهان، عنوان کرد: یکی از مباحث مطرح شده در این سفر، اعلام آمادگی دولت در پرداخت بدهی ادارات کل به پیمانکاران خود از طریق اوراق مشارکت و خزانه است.

وی خاطرنشان کرد: اگر پیمانکاری از دولت چه در خصوص طرح های ملی و چه استانی و طرح های عمرانی طلبکار است، دولت این بدهی را از طریق اوراق مشارکت و خزانه پرداخت می کند.

استاندار ادامه داد: دولت همچنین اعلام کرده، مدیران ملزم به تهاتر بدهی خود به پیمانکاران با بدهی پیمانکاران طرح های عمرانی در سطح ملی و استانی به سیستم بانکی هستند تا هیچگونه بدهی نداشته باشند.

زرگرپور با بیان این که در بودجه ی جاری استان ۵۰ میلیارد تومان کسری وجود داشت، گفت: در حال حاضر میزان تخصیص و بودجه ی حقوق و دستمزد ۱۲۰ درصد بوده و اعتبارات هزینه ی ای سایر تاکنون ۹۸ درصد تخصیص یافته است که عمده ی دغدغه ای که در خصوص حقوق و دستمزد وجود داشت جبران شده است.

وی با اشاره به بودجه 7هزار میلیارد ریالی 37 طرح سفر رئیس جمهور به استان، گفت: ۹۴ درصد اعتبار پروژه های استانی سفر رئیس جمهور به اصفهان ابلاغ شده و ۸۶ درصد آن تحقق یافته است که امیدواریم تا پایان خرداد ماه صد درصد طرح ها ابلاغ شود و تمامی طرح ها به بهره برداری برسد.

استاندار اصفهان در ادامه این جلسه خاطرنشان کرد: اعتبارات جاری در سال آینده ۳۸ درصد و اعتبارات عمرانی ۱۰۰ درصد افزایش و نرخ مالیات نیز کمترین افزایش را داشته است.

زرگرپور با اشاره به مشکلات بخش خصوصی در تسهیل کارها و عادی شدن معاملات، تصریح کرد: این مشکل به کارگروه تخصصی ارجاع و مصوبه ی لازم برای ارتباط بخش خصوصی و سیستم بانکی در خصوص مسائل غیرتسهیلاتی و روابط فیمابین صادر شده است

انتهای پیام/ اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان/ الف

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد