صفحه اصلی » سیاسی » خرده‌گیری برخی افراد به تداخل زمانی نام‌نویسی انتخابات شوراها با ایام تعطیلات نوروز

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد:

خرده‌گیری برخی افراد به تداخل زمانی نام‌نویسی انتخابات شوراها با ایام تعطیلات نوروز

احمدی گفت: برابر قانون امسال هیچ تعطیلاتی حتی ایام نوروز برای وزارت کشور وجود ندارد و در تمام تعطیلات نوروزی، نام‌نویسی داوطلبان برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس ستاد انتخابات کشور روز گذشته در نشست هماهنگی کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور و ستاد انتخابات استان ها اظهار کرد: تلاش ما این است که انتخابات این دوره نیز در کمال سلامت، توام با امنیت و با مشارکت حداکثری مردم بر مبنای قانون برگزار شود.

علی‌اصغر احمدی زمان آغاز انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را 30 اسفندماه جاری عنوان کرد و افزود: وزارت کشور مجری انتخابات است و بحث نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری را شورای نگهبان بر عهده دارد، همچنین مسئولیت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

وی با اشاره به خرده‌گیری برخی افراد به تداخل زمانی آغاز نام‌نویسی انتخابات شوراهای شهر و روستا با ایام تعطیلات نوروز اظهار کرد: ما مجری قانون هستیم و طبق محاسبات انجام‌شده و زمان باقی‌مانده تا روز اخذ رای؛ چاره ای جز این وجود ندارد.

معاون سیاسی وزیر کشور زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را 29 اردیبهشت‌ماه عنوان کرد و گفت: نام‌نویسی داوطلبان از روز 22 فروردین ماه آغاز می‌شود.

*مسئولیت تعیین شعب اخذ رای با وزارت کشور نیست

رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور در ادامه با تاکید بر اینکه تعیین شعب اخذ رای با وزارت کشور نیست، گفت: مسئولیت تعیین شعب بر عهده هیات اجرایی استانها است و وزارت کشور هیچ دخالتی بر این موضوع نخواهد داشت.

وی در عین حال ادامه داد: همچنان منتظر تشکیل هیات های اجرایی اخذ رای از سوی ریاست جمهوری هستیم.

احمدی در ادامه با تاکید بر آمادگی کامل شرکت مخابرات، همراه اول و سایر دستگاههای پشتیبان درروند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: طبق قانون حسب نیاز وزارت کشور همه دستگاهها موظف هستند تا امکانات خود را در اختیار ستاد انتخابات وزارت کشور یعنی مجری انتخابات قرار دهند.

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین از شرکت مخابرات ایران خواست تا با برگزاری جلسات مشترک با شرکت های مخابرات استانی و بررسی نقص‌های کاری در دوره‌های پیشین انتخابات به رفع نقیصه‌ها مبادرت کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید تسهیل ساز شرایط برای مردم در امر انتخابات باشیم و دقت و سرعت را در کار ارتقاء دهیم، اعلام کرد: تمامی فرآیندهای مربوط به روند انتخابات را بر اساس قانون دنبال خواهیم کرد و همه باید اصل را در این راه قانون قرار دهند.

احمدی همچنین بر موضوع «آن لاین» بودن شعب اخذ رای و اقدامات لازم برای عدم ایجاد مشکل در قطعی برق شعب در زمان رای گیری تاکید کرد و از وزارت نیرو خواست تا در این زمینه اهتمام خود را بکار گیرد.

در ادامه این مراسم؛ برخی مراکز استان های کشور از طریق ویدئو کنفرانس گزارشی از چگونگی عملکرد آن استان در زمینه انتخابات و نیز وجود مشکلات به رئیس ستاد انتخابات گزارش دادند.

انتهای پیام/ پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور/ث

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد