صفحه اصلی » استان » شاهین‌شهر و میمه » تقوا، تنها راه نجات از آسیب های اجتماعی/ دشمن از ناآگاهی جوانان سوء استفاده می کند

حجت الاسلام داستانپور:

تقوا، تنها راه نجات از آسیب های اجتماعی/ دشمن از ناآگاهی جوانان سوء استفاده می کند

سرمایه گذاری در فرهنگ مانند کاشت درخت بادام بسیار عالی است، اما چون دیر به نتیجه می رسد و آثار آن را نمی شود سریع گزارش داد برای بسیاری از افراد قابل ارائه نیست، پس کار خوب فرهنگی هم در این زمینه صورت نمی گیرد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶ - شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ کارشناس مسائل تربیتی، شامگاه جمعه در نشست سبک زندگی اسلامی ایرانی ، با موضوع خویشتنداری جنسی که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، به پایین آمدن سن بلوغ در نوجوانان به دلیل وضعیت حجاب و عفاف و فضای فرهنگی موجود در جامعه اشاره کرد و گفت: بسیار هستند کسانی که بعد از ازدواج آلوده به مسائل و گناهان جنسی شده اند و این به دلیل عدم احتیاط برخی افراد بعد از متأهل شدن است.

حجت الاسلام محمد داستانپور ادامه داد: حدود الهی برای همه افراد هست و بین مجرد و متأهل فرقی نمی کند، برخی خیال می کنند چون ازدواج کرده اند دیگر در معرض گناهان جنسی نیستند و بنابراین بسیاری از حدود الهی در این باره را رعایت نمی کنند و این موضوع در محیط کار و ادارات ما دیده می شود، اولین گام برای خویشتنداری جنسی حفظ حدود الهی است.

آمریکا قانون ‏«فقط برنامه ریزی برای خویشتنداری»‏ را با بودجه هنگفت اجرا می کند

کارشناس مسائل تربیتی افزود: برسیسای عابد مستجاب الدعوه بود اما چون همواره در معبد بود و مورد هوس های جنسی قرار نگرفته بود، بر اثر رعایت نکردن حدود الهی و نداشتن مهارت به گناه جنسی آلوده شد و به جایی رسید که برای نجات خود از نفرین و توهین ها و نفرت مردم مجبور به سجده کردن در برابر شیطان شد، پس بدانیم که هیچ کس مستثنی نیست، این داستان کسی است که عمری در فضای الهی نفس کشیده اما باز هم از وسوسه شیطان در امان نیست.

حجت الاسلام داستانپور اظهار کرد: کارشناسان در سال های اخیر آفت های ارتباطات جنسی افسارگسیخته در آمریکا را بررسی کردند که برای بیش از 10 آسیب، شناسایی شده، قانونی با بودجه هنگفت در این رابطه تصویب شد و اسم این طرح «فقط برنامه ریزی برای خویشتنداری» بود، غربی ها بعد از رهاسازی اجتماع در روابط جنسی با مشکلاتی روبرو شدند که بسیار نگران کننده است.

وی ابراز کرد: آمریکایی ها فهمیدند که چون نمی توانند هنر«نه گفتن» را به خوبی در روابط جنسی به جوانان بیاموزند، پس ناچار هستند که نوجوانان و جوانان را توصیه به تجدید نظر در پوششش های خود کنند تا برخی موارد را بیشتر رعایت کنند، غربی ها هم بعد از سال ها تحقیق و تجربه دریافته اند که تنها راه اصلی برای خویشتنداری جنسی و رهایی از آسیب های جدی آن باید تقوا را در مسائل جنسی رعایت کنند.

امروز مهندسی فرهنگی در جامعه وجود ندارد

حجت الاسلام داستانپور ‏اظهار کرد: گاهی نگاه ما فرافکنانه است و انگشت اتهام را به سمت دیگران می بریم، شکی نیست که در ناهنجاری های جنسی در جامعه مجموعه ای از عوامل تأثیر گذار هستند اما متأسفانه امروز ما مهندسی فرهنگی در جامعه نداریم، امروز حضور دختران نوجوان ما در سرویس های مدارس سبب آسیب شده و می بینیم که گاهی پسر جوانی راننده سرویس دختران نوجوان است و واقعاً هم در این موارد برنامه ای در جامعه وجود ندارد، فرهنگ ما سیاسی و جناحی شده و سیاست ما می خواهد فرهنگ را اداره کند.

وی ابراز کرد: فرهنگ مثل کاشت درخت بادام است اما سازندگی مانند کاشت درخت کاج است، اکثر جاهایی که خواستند جنگل سازی کنند درختان کاج را کاشته اند که فتوسنتز خوبی ندارد و نسبت به سایر درختان بسیاری از مزیت ها را ندارد، اما یک خوبی که کاشت کاج دارد اینست که خیلی زود می توان از آن مستندسازی کرد و گزارش برای انجام کار ارسال کرد.

کارشناس مذهبی رسانه ملی گفت: سرمایه گذاری در فرهنگ هم  مانند کاشت درخت بادام بسیار عالی است، اما چون دیر به نتیجه می رسد و آثار آن را نمی شود سریع گزارش داد برای بسیاری از افراد قابل ارائه نیست، پس کار خوب فرهنگی هم در این زمینه صورت نمی گیرد.

حجت الاسلام داستانپور ‏ تصریح کرد: در مباحث ارتباط با مخاطب نوجوان و جوان دو گونه می شود برخورد کرد، یکی اینست که پرسش و پاسخ آزاد بگذاریم، نباید خودمان را دست مخاطب بدهیم، باید در کنار آگاه سازی ذائقه سازی هم داشته باشیم، وقتی که ما در برخوردهایمان جوری برخورد می کنیم که شما بیایید و مسائل خاص جنسی را مطرح کنید مخاطب هم درگیر این مسائل می شود.

وی بیان کرد: ما باید نوجوانان را درگیر مسائل جدی تر و زیربنایی کنیم که اگر همین مسائل حل شود آن موضوعات خاص افراد هم حل می شود، امروز بیشتر سؤالات نوجوانان در مدارس از ما در حیطه مسائل جنسی است، اما ما می توانیم به این ها جهت دهیم و ذائقه جوانان را به سمت مسائل سطح بالا و چالش های مهمتر و اصلی تر ببریم.

کارشناس مسائل تربیتی اظهار کرد: امروز دشمن بر روی بحث خودکشی در نوجوانان و جوانان ما بسیار جدی کار می کند و  جریان سازی در این زمینه انجام شده، دلیل گرایش برخی جوانان ما به خودکشی به دلیل اینست که مسائل زیربنایی و جهان بینی آن ها حل نشده و این سبب گرایش جوانان ما به آن سمت و سوها می شود و دشمن حداکثر سوء استفاده را از این موقعیت و ناآگاهی می کند.

حجت الاسلام داستانپور ‏ بیان کرد: همانطور که تنوع و جذابیت بازار یک خطر برای بچه ها است که والدین خود را گم کنند، بچه ها دست مادر خود را می گیرند تا گم نشوند، اما گاهی غافل می شوند و انگشت آن ها شل می شود، گاهی افراد با وارد شدن به یک محیط کاری شلوغ و پرکار از بسیاری مسائل اصلی دینی خود غافل می شوند و حتی برای نماز واجب هم نمی توانند وقت بگذارند، در آن شرایط باید پناهنده شویم، اگر برسیسای عابد هم در لحظه حساس پناهنده به خداوند شده بود درگیر آن گناه نابودکننده خود نمی شد.

وی با بیان اینکه اعتیاد در برخی از آسیب ها مادی و در برخی هم معنوی است، افزود: معتاد هم نئشگی و هم خماری دارد که مادی است، تکرار سبب ایجاد عادت می شود و این همان آسیب معنوی است، گاهی فرد گناه می کند اما در خود احساس گناه دارد و نهایتاً از آن لذت نمی برد، اما وقتی کسی از عملی احساس لذت می کند و به آن دلبسته می شود این اعتیاد معنوی می تواند خطرناکتر باشد.

عاقبت بسیار شوم مسخره کردن احکام الهی، در آخرت

کارشناس مذهبی رسانه ملی اظهار کرد: برخی افراد متأهل توجیه می کنند که با دیدن تصاویر و فیلم های مستهجن علاقه و میل بیشتری نسبت به همسر خود پیدا می کنند، در برخی مکان های کاری و اداری هم می بینیم که زن و مردم نامحرم متأهل ارتباط خارج از عرف با هم برقرار می کنند و ادعا دارند که ارتباط ما از نوع همکاری و خواهری و برادری است.

وی افزود: این چنین افراد بعد از توجیه برای اعمال خلاف خود شروع به تخطئه می کنند، مثلاً می گویند در اروپا ارتباطات باز و بی حجابی وجود دارد و این برای مردم عادی شده است و اگر در ایران هم این برنامه اجرا شود دیگر بعضی از مشکلات وجود نخواهد داشت، اولاً اگر ما خدا و پیامبر(ص) را قبول داریم پس نباید به الگوهای غیرالهی بپردازیم.

کارشناس مسائل تربیتی ادامه داد: ممکن است دیدن زنان برهنه و بی حجاب معمولی برای اروپایی ها عادی شده باشد، اما لازم است تا آسیب های خطرناک این عادی سازی هم  گفته شود، باید دید الان وضعیت مانکن ها در غرب چگونه است و باید دید که جذابیت های زنان برهنه با وضعیت های خاص و غیرمعمول برای اروپایی ها چگونه است.

به گفته وی، کسی که سوار اتومبیل بنز شده باشد دیگر ژیان برایش دلبری نمی کند، اما علاقه فرد به اتومبیل در اثر سوار شدن بر بنز دیگر کاملاً ارضاء می شود، یقیناً همان فرد اگر یک اتومبیل با مدل بالاتر را ببیند شیفته آن می شود، میل جنسی هم همینطور است و فساد جنسی پله پله بیشتر و شدیدتر می شود و توقف پذیر هم نیست.

وی افزود: خداوند در قرآن می فرماید اگر کسانی گناه بر روی گناه قرار دهند آیات الهی را تکذیب و مسخره می کنند، اینکه برخی امروز دین و دینداری را مربوط به دوران قدیم می دانند هم به همین دلیل است، روایت داریم که این افراد در لحظه مرگ و مواجهه با حقایق به خداوند دروغ می گویند و بعد از اثبات پوچ بودن ادعای خود نسبت به خداوند بغض پیدا می کنند، بعد از قیامت با کینه خداوند محشور می شوند و حقیقت بغض خود را در قیامت عیان تر می بینند و لذا در جهنم هم که می روند و درخواست فرصت بازگشت به دنیا را دارند با پاسخ منفی مواجه می شوند.

استاد داستانپور اظهار کرد:این بغض گاهی چنان زیاد می شود که حاضر نیستند تا مورد رحمت پیامبر(ص) قرار بگیرند و با میل خود به طبقات پست تر جهنم می روند، فلذا باید خیلی مراقب باشیم تا حکمی از احکام الهی را مورد تمسخر قرار ندهیم.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد