صفحه اصلی » اجتماعی » وقتی یک راننده قهدریجانی درس اخلاق می دهد

وقتی یک راننده قهدریجانی درس اخلاق می دهد

حرکت انسان دوستانه همواره با هزینه های میلیاردی و میلیونی برای احداث یک حسینیه و یا مسجد نیست؛ گاهی کمک به یک نابینا توسط راننده سازمان حمل و نقل عمومی تاثیر زیادی بر جامعه می گذارد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۵ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ صبح روز یکشنبه، ساعت هشت صبح در اتوبوس مسیر اصفهان به قهدریجان اتفاق بسیار جالبی رخ داد و با وجود توقف چنددقیقه ای اتوبوس، هیچکدام از مسافران از این اخلال در حرکت نه تنها ناراحت نشدند بلکه علامت رضایت به خوبی در چهره های آنها قابل مشاهده بود.

سعید جعفری راننده زحمتکش قهدریجانی اتوبوس در میانه مسیر حوالی میدان معلم فلاورجان هنگامی که در ایستگاه برای پیاده کردن مسافران توقف کرد تنها یک فرد نابینا از اتوبوس در حال پیاده شدن بود که وی پس از مشاهده این صحنه به آرامی در کنار خیابان ایستاد و سپس خودش دست این مسافر را گرفته و پس از طی مسافتی به آن طرف خیابان هدایت کرد.

این حرکت راننده سازمان حمل و نقل شهری فلاورجان دو الی سه دقیقه توقف کامل و خلل در روند حرکتی اتوبوس ها را به همراه داشت و معمولاً در خطوط مختلف اگر چنین توقفی بدون دلیل رخ دهد، با اعتراض شدید مسافران روبرو می شد اما پس از حرکت آنچه جالب توجه بود برخورد مردم با راننده و تشکر غیر مستقیم از وی بابت این حرکت انسان دوستانه بود.

این حرکت راننده سازمان حمل و نقل شهری شهرستان فلاورجان گواه این مطلب است که آموزش های لازم و مکفی در خصوص حقوق شهروندی، احترام به مسافر و رعایت حال آنها به رانندگان اتوبوس های شهری به خوبی داده شده و در این زمینه نقش مدیریت این سازمان به خوبی قابل مشاهده است.

پس از انتصاب  رییس جدید سازمان حمل و نقل شهری شهرستان فلاورجان علاوه بر تغییرات سخت افزاری در حمل و نقل شهرستان، از لحاظ اخلاقی، رفتاری و حتی پوشش یک دست رانندگان تغییرات محسوسی مشاهده شده که همه این موارد موجب رضایت عمومی از این سازمان مردمی در شهرستان فلاورجان شده است.

به عنوان یک نکته مهم، گفتنی است، بازنشر این حرکات و تجلیل از افرادی مانند این راننده اتوبوس در سطح جامعه، خود نوعی مروج خوبی ها در جامعه و امر به معروف به حساب می آید.

امیدواریم در یک مناسبت خاص مانند نماز جمعه شهر قهدریجان و حتی شورای اداری شهرستان افرادی از این دست را شناسایی کرده و از آنها حتی در حد یک خداقوت تجلیل شود، زیرا چنین افرادی هنگام کمک کردن به تنها چیزی که فکر نمی کنند سپاسگزاری بوده و آنچه که موجب این اقدامات می شود تنها رضایت خداوند است ولی وظیفه ما در راستای ترویج صافت خوب در جامعه، تجلیل از این افراد است

انتهای پیام / پلنا/ الف

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد