صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » شناسایی 14 کانون آنفلوآنزای حاد پرندگان در اصفهان/ 953 هزار قطعه پرنده در اصفهان معدوم یا تلف شدند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان خبرداد؛

شناسایی 14 کانون آنفلوآنزای حاد پرندگان در اصفهان/ 953 هزار قطعه پرنده در اصفهان معدوم یا تلف شدند

رحمانی گفت: در 3 واحد مرغداری صنعتی تخم گذار، 930 هزار پرنده، در 12 کانون بومی و محلی، 1هزار و 58 قطعه، در یک کانون نگهداری بوقلمون، 400 قطعه و در یک واحد مرغداری صنعتی گوشتی 21 هزار و 650 قطعه پرنده معدوم یا تلف شدند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان صبح امروز در سیزدهمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در فرمانداری اصفهان اظهار کرد: در 3 ماهه پایانی سال جاری در مجموع 14 کانون آنفلوآنزای حاد پرندگان در مرغداری های صنعتی و مناطق روستایی و میان طیور بومی شهرستان اصفهان، شناسایی شد.
مرتضی رحمانی با بیان اینکه در 3 واحد مرغداری صنعتی تخم گذار، 930 هزار پرنده معدوم یا تلف شدند، اظهار کرد: در 12 کانون بومی و محلی، 1هزار و 58 قطعه، در یک کانون نگهداری بوقلمون، 400 قطعه و در یک واحد مرغداری صنعتی گوشتی 21 هزار و 650 قطعه پرنده معدوم یا تلف شدند.
وی با اشاره به مجموعه اقدام های انجام شده برای کنترل و مقابله با بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان در شهرستان اصفهان گفت: 62 واحد مرغداری پایش و 145 مورد بازدید در شهرها و روستاها صورت گرفته است.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان یکی از چالش های اصلی در زمینه آنفلوانزای حاد پرندگان را واحدهای غیر مجاز خواند و افزود: بیشتر پرنده فروشی های سطح شهر دارای مجوز نبوده و باید با آنها برخورد مناسب شود.
رئیس مرکز بهداشت شماره 1 اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به مجموعه اقدام های انجام شده برای مبارزه با سالک گفت: یکی از شاخص ترین کانون های سالک در شهرستان اصفهان، پایگاه هشتم شکاری است که اقدام های پیشگیرانه و بهداشتی لازم در این زمینه صورت می گیرد.
دکتر حمید ترک زاده افزود: تعداد افراد مبتلا به سالک در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
گفتنی است بنا بر گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، ازمجموع حدود 25 میلیون قطعه طیور صنعتی در استان اصفهان، حدود 3 میلیون قطعه و از مجموع 2.5 میلیون قطعه طیور بومی و روستایی استان، حدود 17 هزار قطعه بر اثر ابتلا به ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شدند.
تا کنون کمتر از یک درصد از طیور بومی و سه درصد از طیور صنعتی در استان اصفهان معدوم شده و سلامت بیش از 99 درصد طیور بومی و 97 درصد طیور صنعتی تامین شده است.
انتهای پیام/ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد