صفحه اصلی » اجتماعی » آغاز طرح سلامت نوروزی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد:

آغاز طرح سلامت نوروزی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل

ابراهیم کوچکی از شروع طرح سلامت نوروزی از هشت صبح روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۵ لغایت هشت صبح روز دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۹:۴۶ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ظهر امروز در جمع خبرنگاران از شروع طرح سلامت نوروزی از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۵ لغایت هشت صبح روز دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ خبر داد.

ابراهیم کوچکی با اشاره به آمادگی ۲۴ ساعته واحد مدیریت بحران، اظهار کرد: واحد مدیریت بحران و ستاد هدایت عملیات در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی به عنوان دبیرخانه ستاد به صورت ۲۴ ساعته فعالیت خواهد داشت.

وی افزود: فعال کردن ۱۳ پایگاه سلامت نوروزی برای پاسخگویی به مراجعین حضوری به درب پایگاه‌های جاده‌ای از همان شروع طرح تا پایان طرح و همچنین فعال کردن حدود ۲۰ کد عملیاتی فوریت‌های پزشکی شامل ۱۰ کد جاده‌ای کاشان، پنج کد شهری کاشان، دو کد جاده‌ای آران و بیدگل، دو کد شهری آران و بیدگل از دیگر برنامه‌های طرح سلامت نوروزی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد: اتوبوس آمبولانس برای پوشش حوادث بزرگ در ایستگاه قائم مستقر است و برای پوشش امداد هوایی در حوادث و بحران غیر مترقبه و بزرگ با دانشگاه قم هماهنگی شده است.

وی عنوان کرد: درمانگاه‌های شبانه‌روزی شهرستان شامل درمانگاه شبانه‌روزی مرکزی، درمانگاه شبانه‌روزی گلابچی، درمانگاه شبانه‌روزی امام خمینی آران و بیدگل، درمانگاه شبانه‌روزی موسی بن جعفر بیدگل و درمانگاه شبانه‌روزی خیریه فاطمیه راوند در طول این طرح فعال هستند.

کوچکی تصریح کرد: برای بازدید روزانه از کلیه مراکز درمانی در تمام ایام طرح سلامت نوروزی توسط رئیس دانشگاه، حراست، معاونت درمان و کلیه بازرس‌های معاونت درمان، برنامه‌ریزی و برای رسیدگی به شکایات درمانی و درخواست‌های مردمی شماره تماس‌های ۵۵۴۳۲۰۹۸ و ۵۵۴۳۲۰۹۹ در نظر گرفته شده است.

وی افزود: پمفلت آموزشی در خصوص اطلاعات درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ورودی‌های شهر به مسافران نوروزی ارائه می‌شود و همچنین ۱۱۱ تخت ویژه شامل CCU، ICU، NICU و PICU و ۱۴۸ تخت اورژانس در مراکز درمانی شهرستان آمادگی ارائه سرویس به مراجعان را دارند.

وی ابراز کرد: مراکز شبانه‌روزی خصوصی دندانپزشکی شامل کلینیک دندانپزشکی جم، سلامت و پارس و شیفت صبح درمانگاه شبانه‌روزی مرکزی برای ارائه خدمات فعال بوده و مرکز دیالیز دانشگاه در بیمارستان اخوان برای انجام دیالیز بیماران هر روز از ساعت ۷:۳۰ صبح تا هشت شب فعال است.

کوچکی از فعالیت سه داروخانه شبانه‌روزی قانون، مرجان و امام رضا (ع) در کاشان و دو داروخانه شبانه‌روزی دکتر شکاری و دکتر نمکی در آران و بیدگل و فعالیت ۱۳ داروخانه روزانه در شهرستان کاشان خبر داد.

وی به اجرای طرح عملیات بسیج سلامت نوروزی واحد بهداشت محیط با هشت گروه فعال برای بازدید از مراکز و اجرای بازدید گروه پیشگیری مبارزه با بیماری‌های واگیردار و تیم واکنش سریع و همچنین رسیدگی به شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۹۰ اشاره کرد.

انتهای پیام/ کاشان اول

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد