صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » مقام معظم رهبری به شعر امروز توجه و تسلط خاصی دارند

شاعر برتر استان اصفهان:

مقام معظم رهبری به شعر امروز توجه و تسلط خاصی دارند

شاعر برتر استان با بیان این که چهار بار در جلسات شعری در حضور مقام معظم رهبری بودم؛ گفت: مقام معظم رهبری به شعر امروز توجه و تسلط خاصی دارند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۸

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، علی فردوسی افزود: مقام معظم رهبری بزرگترین پشتیبان شعر امروز هستند. من بارها دیده ام افرادی که شاید میانه خوبی هم با نظام نداشته اند، ولی بعد از این جلسات نگاهشان کاملا عوض شده است.

 وی با اشاره به این که از قدیم گفته اند: هرچه از دل برآید بر دل هم می نشیند؛ تصریح کرد: شعر خوب باید از دل بر آید. علاوه بر آن شعر (بوِیژه شعر کلاسیک) قواعد خاص خود را هم دارد و در کل هر شاعری بر اثر تجربه سبک خاص شعری خود را پیدا می کند که رد پای آن را می شود در شعرهایش دید.

امرار معاش بزرگترین دغدغه یک شاعر است

فردوسی پیرامون انجمن های ادبی استان اصفهان اظهار داشت: به نظر می رسد انجمن های اصفهان عموما از یک جایی به بعد از شعر زمان خود عقب افتادند و درجا زدند. این امر باعث شد بین جوان ترها و پیشکسوت ها فاصله بیافتد. عموما شاعران جوان بر اساس تلاش فردی خودشان پیشرفت کرده اند. انجمن ها بیشتر مقدمات و مبانی را می آمورند و شاعر باید بقیه راه را خودش طی کند. اخیرا انجمن هایی تشکیل شده اند که تلاش دارند این ضعف ها جبران کنند که امیدوارم موفق باشند.

وی دغدغه شاعران اصفهانی را مانند دغدغه همه شاعران ایران دانست و ابراز داشت: امرار معاش بزرگترین دغدغه یک شاعر است. شاعران اتحادیه صنفی ندارند و اصولا فرقی بین شاعر حرفه ای و شاعرنماها (که تعدادشان هم بسیار زیاد است) وجود ندارد. چه بسا بعضا این شاعرنماها جای شاعران واقعی را در جایگاه ها و مناصب هنری دولتی هم گرفته اند. علاوه بر آن فضای شعر اصفهان تا حدی سنتی است و باعث شده همه نوع زبان و شعری مجال بروز پیدا نکند.

 گفتنی است: این شاعر در 85 جشنواره استانی و کشوری برگزیده شده است و صاحب دو کتاب شعری در قالب های مختلف شعری است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد