چهره
۰۷:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۳۰

پارتی های مختلط در اصفهان؛ خواب غفلت مسئولان

امروزه دیگر برپایی پارتی و افراد شرکت کننده در آن دیگر محدود به طبقه مرفه و به اصطلاح «بالای شهر نشین» محدود نمی شود و بسیاری از افراد شرکت کننده از اقشار متوسط به پایین هستند…

صاحب نیوز- مسیح ذاکر/ امروزه نحوه‌ی ارتباط با جامعه و نوع نگاه به «جایگاه شخص در اقشار مختلف» به ویژه در میان نسل جوان از اهمیت غیر قابل انکاری برخوردار است به نحوی که این «دیده شدن» و «کسب مقبولیت» در بسیاری از شئون از جمله تفکر‌، پوشش‌، روابط شخصی و اجتماعی و ابراز نظر به شکل مشهودی نمایان است.

مساله از آنجا قابل تامل می‌شود که دست های پشت پرده‌ای با سودای سروری و قیمومیت جهان با تئوری‌پردازی و بکار‌گیری علوم و فنون و شیوه‌های پیشرفته نفوذ و استحاله یا به عبارت ساده‌تر «جنگ‌ نرم» بطور خزنده‌ای با تحت انقیاد قرار دادن افکار نسل های جوان جوامع شرقی به ویژه اسلامی در صدد تغییر تدریجی آرمان ها و اهداف انقلاب ها و نهضت‌ها می‌باشند که این امر در قاطبه حکومت های طاغوت و استکباری و در همه زمان ها قابل مشاهده است.

از زمانی که فراعنه مصر با سر بریدن پسران و زنده نگهداشتن دختران توازن جمعیتی را به سمت جنس اناث سوق دادند (به این نیت که در دهه‌های آتی فساد جنسی و فروپاشی نظام خانواده راه استیلا و برده‌داری را برای آنها آسانتر سازد) تا حیله‌های معاویه‌ای که با فریفتن کودکان‌، حب آل‌امیه و بغض آل‌علی را در قلب آنان کاشت و میوه آن را در کربلا (به ظاهر) درو کرد گرفته تا اندلسی کردن کشورهای اسلامی و ترویج فحشا و زد و بند با حاکمان شهوتران و بنده دنیا و مستبد که هدفی جز محکمتر کردن پایه‌های حکومت خود ندارند، همه و همه یک خط را دنبال می‌کنند و آن نفی حاکمیت الله است‌، امری که قرآن صراحتا هدف از بعثت انبیا و نظام هدایت و ضلالت را دعوا بر سر آن می‌داند یعنی‌: پرستش خدا (در همه شئون زندگی) و نفی غیر خدا (در همه شئون زندگی) – «ولقد بعثنا فی کل أمه رسولا أن اعبدوا اللّه واجتنبوا الطاغوت» سوره نحل آیه 36 – و بر سر این هدف از ابتدای خلقت تا آخر دنیا نبرد حق و باطل با فراز و نشیب فراوان در جریان است.

آنچه در این میان مورد نظر است تاثیر تغییر سمت و سوی امیال جوانی و اولویت های پیش رو از فرهنگ ایرانی اسلامی به فرهنگ غربی است، امری که رهبر انقلاب از آن به شبیخون فرهنگی، جنگ فرهنگی‌، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم تعبیر نموده‌اند.

جنگ نرم

بطور تخصصی‌تر و موشکافانه‌تر به نمونه‌ای از مظاهر این تهاجم یعنی برپایی پارتی‌های به ظاهر دوستانه (و البته غیر اخلاقی، غیر شرعی و غیر قانونی)  تحقیقاتی داشتم که خلاصه آن شاید چنین باشد:

الف) امروزه دیگر برپایی پارتی و افراد شرکت کننده در آن دیگر محدود به طبقه مرفه و به اصطلاح «بالای شهر نشین» محدود نمی شود و بسیاری از افراد شرکت کننده از اقشار متوسط به پایین هستند.

ب) اگر نگوییم صددرصد این افراد که البته قریب به ذهن است حداقل بالای 90 درصد از این افراد مخاطب برنامه های ماهواره ای هستند.

ج) برخی مناطق اطراف اصفهان نظیر مَرق، اصفهانک و برخی روستاهای شرق اصفهان، برخی باغات درچه و خمینی شهر، کوشک و کهریز سنگ و گلدشت و ویلاهای باغبهادران به محل های امنی جهت برپایی پارتی فارغ از حضور ضابطان قضایی و قانونی تبدیل شده است.

د) مجازات های بازدارنده در قبال مجریان برپایی و شرکت کنندگان پارتی کافی نبوده و صرفا در حد اخذ تعهد یا نهایتا جریمه ای ناچیز می باشد.

ه) با رویه ی موجود به زودی شاهد قبح شکنی و تسامح دستگاه قضایی شهر شهیدان با معضلات حادتری در حوزه پارتی می باشیم مواردی همچون: (استخر پارتی، کف پارتی، سکس پارتی و …) که همه اینها در شبکه های ماهواره ای به شکل علنی ترویج می شود.

استخر پارتی

استخر پارتی

و) جایگزینی برای گذراندن اوقات فراغت جوانان تدبیر نشده است که با مقابله با برپایی این مراسم هدایت افراد شرکت کننده به سمت صحیح در دستور کار قرار گیرد.

ز) بطور مشخص پارتی آغازی برای انحطاط اخلاقی جوانان و حتی خانواده ها می باشد زیرا اخیرا متاسفانه برخی خانواده ها نیز در پارتی ها حضور دارند و به عواقب خطرناک بی بند و باری زوجین یا فرزندان اهمیتی نمی دهند.

ح) بسیاری از این منکرات از پایتخت و عدم تدبیر مناسب مدیران دولتی پایتخت نشین برای رفع این معضل حاصل می شود و به زبان ساده تر سیل لجن ناشی از این برنامه ها از تهران به سرتاسر کشور پمپاژ می شود.

ط) از هم اکنون برای دهه پایانی سال به ویژه چهارشنبه سوری مقدمات فراوانی تهیه دیده شده و حتی عده ای با پیش فروش بلیط اقدام به تدارک پارتی نموده اند که مسئولیت دستگاه های مجری و متولی را دو چندان می سازد.

ی) در آخر اینکه با این روش و این وضعیت همان بهتر است که بگوییم:

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی/ این ره که تو می روی به ترکستان است…