صفحه اصلی » مقاومت » پرستوهایی که بهار جوانی خود را هدیه آزادی مظلومان کردند!

یادداشت

پرستوهایی که بهار جوانی خود را هدیه آزادی مظلومان کردند!

ایران این کشور صلح طلب برای آزادی مظلومان جهان می کوشد و نامش در لیست سیاه کشورهای تروریست به بند کشیده شده است در حالی که مردای ها این سفیران صلح از جوانی اشان برای آزادی کشوری دیگر گذشتند.

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۶ - جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۱۱

صاحب نیوز-حکیمه سلحشوری بهزادی/ پرستوها یادآور بهارند، آنجا که بهاری در راه باشد به آنجا می‌روند تا مژده دهند همه را «حین که بهار می‌رسد».

در سالی که گذشت در ساحت ملی و بین المللی اتفاقات زیادی رخ داد و دنیای اسلام نیز از تحولات دور نماند. شاید بتوان گفت یکی از اتفاقات خوش این سال آزادی سوریه بود.

سوریه این کشور مسلمان سال‌هاست که در بند ویرانی و جنگ است. اکنون این شومی از این کشور رخت بر بسته است،  تا شاید جای دیگر بساط خود را پهن کند. مردانی در دیار ما زندگی می‌کنند که برای آزادی تمام بشریت می‌اندیشند، آنها بهار جوانی خود را هدیه بهار آزادی دیگران کرده‌اند. تنها مردانی که از دنیا و متعلقاتش رها شده باشند می‌توانند برای رهایی کشورهای دیگر تلاش کنند.

شهرهای ایران در سالی که گذشت مهمان جسم خاکی این روح‌های بلند بود که در واقع میزبان بودند. شهرهای استان اصفهان نیز چونان انگشتری این نگین‌ها را در برگرفت. شهرضا این دیار پرورش دهنده همت‌ها و قانع‌ها نیز در این امتحان الهی –شنیدن صدای مظلومان آن هنگام که فریاد یاری می طلبند- قبول شد و شهیدی مدافع حرم تقدیم کرد.

این واژه ها هستند که شرافت خود را از انسانها می‌گیرند نه انسانها که که شرافت خود را از کلمات. آزادی و مردانگی شرافت خود را از شهیدان گرفته‌اند. از مرادیهایی که جوانی و خانواده خود را رها کردند تا هنوز هم مصداقی باشند برای معانی بلند.

در این بهار ما شهید مرادی را در کنار خود نداریم اما روح او سرشار از بهاری شده است که هرگز خزانی بر آن نیست چرا که شهیدان همیشه زنده‌اند. او کسی بود که در این بهار خوشحال‌تر از همه سال‌هاست. او بود که درد پدر نوزادی که جسدش را آب به ساحل مدیترانه رسانید ودنیا را در غم فرو برد درک کرد. او بود که اشک از چشم دخترکان سه ساله سوریه پاک کرد. او بود که مسیر آوارگی مردم ستم دیده این کشور را از سمت کشورهای دیگر به کشور خودشان بازگرداند.

ایران این کشور صلح طلب برای آزادی مظلومان جهان می‌کوشد و نامش در لیست سیاه کشورهای تروریست به بند کشیده شده است در حالی که مرادی‌ها، این سفیران صلح از جوانی‌اشان برای آزادی کشوری دیگر گذشتند.

جالب آنجاست که آنانی که خواب این شرارت‌ها و جنگ‌ها را برای دیگران دیده‌اند و برای داعشی‌ها سلاح و تجهیزات می فرستند خود در بند دست پرورده هایشان گرفتار شده‌اند. حال بگذار ما در لیست تروریسم‌های در بند باشیم و جوانان‌مان در جنگ با تروریسم! و بگذار کشورهای پرورش دهنده تروریسم در لیست کشورهای حامی صلح باشند ولی در بند طغیان دست پرورده‌هایشان، آنچه که سالها پیش رهبری به این کشورها گوشزد کرده بود. همان رهبری که به اذعان خودشان با یک سخنرانی یک ساعتی، هزینه‌های میلیاردی و جلسات و نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب می کند!

برای آزاد اندیش بودن ما مرادیهایمان کافی‌اند ولی برای آنها گوشزدهای هوشمندانه رهبر ما کافی نبود! باشد که در دوزخی که خود ساخته‌اند گرفتار شوند.

انتهای پیام/شهرضانیوز/ث

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!