index
۱۱:۲۵ - شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۲

کارشناس مسائل سیاسی:

۱۲ فروردین روز استقرار نظام و ماندگارترین روز در تاریخ جمهوری اسلامی است

جدیدی گفت: این روز یکی از ماندگارترین روزهای ملت ایران و به عنوان عید ملی، مذهبی است؛ در این روز مردم به ندای آسمانی «فاعتصمو بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» لبیک گفتند…

به گزارش صاحب نیوز؛ کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار، جمهوری اسلامی را نعمتی بزرگ و ماندگارترین روز تاریخی برای ملت ایران دانست و گفت: باید همگی با عمل به فرامین الهی قدر این نعمت بزرگ را بدانیم زیرا در روز جمهوری اسلامی، به عنوان بی سابقه ترین رفراندوم ملت، جمهوری اسلامی تائید و تثبیت شد.

حسین جدیدی هدف از بزرگداشت این روز را تبیین ارزش های یوم الله ۱۲ فروردین و معرفی جمهوری اسلامی با عنوان شکل نوینی از مردم سالاری در عرصه اجتماعی، سیاسی با الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام دانست.

وی با اشاره به شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» به عنوان خاستگاه اصلی نظام، معرفی ۱۲ فروردین به عنوان روز استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، حذف رژیم دو هزار و 500 ساله شاهنشاهی، سلطنتی و رهائی ملت از وابستگی به شرق و غرب را یکی از مهمترین اولویت های نخبگان جامعه دانست.

جدیدی با بیان اینکه باید اهداف نظام اسلامی را بدانیم و جمهوری اسلامی را آنگونه که هست بخوانیم افزود: اهداف این روز تقویت همیت ملی از طریق زنده نگه داشتن مناسبت های تاریخی در تاریخ انقلاب اسلامی، بازخوانی آرمانها و ارزش های انقلاب اسلامی، آگاهی بخشی به نسل جوان درباره ماهیت الهی و مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید در جهت تبیین آنها بکوشیم.

وی خاطرنشان کرد: روز جمهوری اسلامی روزی است که به عنوان یکی از ماندگارترین روزهای ملت ایران و به عنوان عید ملی، مذهبی است؛ در این روز مردم به ندای آسمانی «فاعتصمو بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» لبیک گفتند و جمهوری اسلامی را تثبیت کردند.

کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اصل جدائی ناپذیر بودن جمهوریت و اسلامیت در نظام حکومتی ایران گفت: وظیفه جوانان مسلمان حفظ اصول اصلی انقلاب و پایبندی به ارزشهای نظام مقدس اسلامی با تبعیت از فرامین سرنوشت ساز ولی امر مسلمین است.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ الف