صفحه اصلی » فناوری اطلاعات » مرکز «افتا» محور امنیت مدیریت فضای مجازی خواهدشد

در شورای فضای مجازی استان مطرح شد؛

مرکز «افتا» محور امنیت مدیریت فضای مجازی خواهدشد

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: امنیت یک مقوله یکپارچه بوده و باید وحدت فرماندهی داشته باشد، در این خصوص مرکز مدیریت راهبردی افتا وحدت مدیریت هدایت حوزه افتای استان را بر عهده خواهد داشت.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ استاندار اصفهان در جلسه شورای فضای مجازی استان که پیرامون راه اندازی مرکز امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ( افتا ) در استان شد، اظهارکرد: اصفهان از یک طرف معین استان تهران بوده و به همین دلیل نیز محل استقرار مرکزیت سازمان های مختلف است و از طرف دیگر هم در بسیاری از حوزه ها از نظر تأثیرگذاری و بعد ملی بعد از استان تهران قرار دارد.
رسول زرگرپور با اشاره به جایگاه بالای اصفهان در بخش صنعتی و دانشگاهی، اظهارکرد: اهمیت استان اصفهان در این موارد و وجود مراکز هسته ای در اصفهان باعث شده که امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات بسیار جدی مورد توجه قرار گیرد و به همین دلیل تمام زیرساخت های استقرار دولت الکترونیک در اصفهان صورت گرفته است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به استقرار کامل دولت الکترونیک در استان اصفهان، گفت: اصفهان در بحث اشتغال با مشکلاتی مواجه بوده و اینکه بتوانیم در کنار حفظ مسائل امنیتی IT در این حوزه ایجاد اشتغال کنیم، بسیار مهم خواهد بود.
استاندار اصفهان آمار بالایی از بیکاران استان را از فارغ التحصیلان دانشگاهی خواند و گفت: ایجاد مرکز امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات می تواند به اشتغال این افراد کمک کند.
زرگرپور ادامه داد: با توجه به مجموع شرایط استان این مقوله باید به صورت جدی، با قوت، قدرت و باور پیگیری شده و مدیریت استان آمادگی حمایت تمام قد از این طرح را دارد؛ دستگاه های اجرایی نیز با قوت با این مرکز همکاری داشته باشند.
وی اصفهان را بعد از تهران از نظر مقوله امنیت با اهمیت خواند و گفت : این موضوع نیز از جمله مواردی است لازمه ی ایجاد و حمایت از این مرکز را دو چندان می کند.
ابوالحسن فیروزآبادی رییس مرکز ملی و دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور نیز در این جلسه به تشریح وظایف و علمکرد این مرکز پرداخت و اظهارکرد: امنیت در فضای مجازی به مراتب از امنیت در فضای حقیقی مهم‌تر است چراکه فضای مجازی روز به روز در حال توسعه است.
رییس مرکز ملی و دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه نهادها به تنهایی نمی توانند امنیت را در فضای مجازی برای مردم ایجاد کنند، تصریح کرد: امنیت یک مقوله یکپارچه بوده و باید وحدت فرماندهی داشته باشد و در این خصوص مرکز مدیریت راهبردی افتا وحدت مدیریت هدایت حوزه افتای استان را بر عهده خواهد داشت.
گفتنی است در این جلسه اکبر اکبریان به عنوان به عنوان مسئول مرکز مدیریت راهبردی افتا در استان اصفهان معرفی شد.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد