SAM_0165
۰۹:۰۲ - شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۶

در یادواره شهید حجت اله نورشرق مطرح شد؛

دشمنان منتظرند ولایت فقیه نباشد/ تکریم خانواده شهدا کمترین کاری است که می توان انجام داد

یادواره شهید حجت اله نورشرق جوان ۱۶ ساله ای که در عملیات والفجر مقدماتی منطقه فکه در سال ۶۱ به شهادت رسید، با حضور همرزمان، خانواده شهید، عموم مردم و مسئولان برگزار شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ یادواره شهید والامقام حجت الله نورشرق از شهدای والامقام شهرستان دهاقان شب گذشته در منزل شهید برگزار شد.
آیت اله رجائیان همرزم شهید در این یادواره با اشاره به اینکه ایثار خانواده های شهدا قابل وصف نیست، زیرا آنها از جگرگوشه های خود گذشتند و دسته گل های خود را برای دفاع از اسلام و کشور به میدان جنگ فرستادند گفت: تشکر و تکریم از خانواده های شهدا کوچکترین کاری است که می توان در مقابل این عمل بزرگ آنها انجام داد.


رزمنده هشت سال دفاع مقدس افزود: نباید بگذاریم کوچکترین لطمه ای به رهبر عزیز و ولایت بخورد، اگر برای این امر مهم کوتاهی کنیم همه ما نابودیم و دشمنان منتظرند ولابت فقیه نباشد.
وی خاطرنشان کرد: باید بدانیم همه تلاش های دشمن در منطقه و جهان برای نابودی ایران اسلامی است و ثبات کشور ما به خاطر وجود نعمت بزرگ ولایت فقیه است.
فرمانده سال های دفاع مقدس تصریح کرد: مطمئن باشید که خون های پاک شهدا کشور را بیمه کرده است زیرا برای وجب وجب خاک این کشور خون داده شده و امروز هم همه آماده ایم تا پشت سر رهبر انقلاب امام خامنه ای بایستیم و از کیان اسلام دفاع کنیم.
رجائیان با ذکر خاطراتی از شهیدان گفت: در جزیره مجنون برای کمین جلوتر از سنگر اصلی چند نفر هر شب حضور داشتند، یکی پس از دیگری به شهادت می رسیدند و احتمال زنده بودن آنها بسیار پایین بود ولی فردا که بنا بود عده ای دیگر برای کمین بروند، آنهایی که قرار بود شهید شوند، از یکدیگر سبقت می گرفتند و سریع تر می رفتند.
مصطفی فاتحی همرزم دیگر شهید در این یادواره با ذکر خاطره ای وظیفه شناسی شهید را بیان کرد و گفت: شهید حجت اله نورشرق علاقه خاصی به پدر و مادرش داشت، با وجود سن کمی که داشت به پدرش کمک می کرد، یک روز که از چاه می خواست آب بیاورد به همراه طناب چاه به درون چاه افتاد و با سقوط بیش از ۲۵ متر برایش هیچ اتفاقی نیفتاد، خداوند او را حفظ کرد تا در میدان جنگ و نبرد حق علیه باطل به شهادت برسد.

 


رزمنده دفاع مقدس افزود: همه باید وظیفه شناس باشیم و کاری که رضای خداوند در آن است را انجام دهیم، اصلی ترین وظیفه همه ما اینست که حافظ ولایت فقیه و خون شهدا باشیم.

 


ماشاءالله عسگری زاده همرزم شهید حجت اله نورشرق نیز لحظه شهادت شهید در عملیات والفجر مقدماتی را اینگونه بیان می کند: شهید نورشرق بر اثر اصابت تیر به سرش به شهادت رسید، اخلاص شهید نورشرق بی نظیر بود، او همیشه در صحنه های خط حاضر می شد، پیرو سخنان امامش بود و حرف وی را حجت بر همه می دانست.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ پ