صاحب نیوز

687252_966

تاکسی های اینترنتی وارد اصفهان می شوند؛

«تپسی» کاهش نرخ تاکسی را به همراه خواهد داشت

منشی پور گفت: در این طرح به خاطر افزایش حجم کار برای رانندگان تاکسی و پرشدن ظرفیت های نهفته و خالی آنها، میزان کرایه در مقایسه با سایر سرویس های دربستی ۲۰ تا ۴۰درصد کاهش پیدا می کند

کدخبر: 664375
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۱/۲۶ @ ۱۶:۳۷


به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر عامل شرکت تپسی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت ۱۱ ماهه این شرکت در تهران گفت: در این سیستم رانندگان تاکسی که در این طرح با نام سفیر شناخته می شوند، از طریق اپلیکیشن تپسی به مرکز متصل و مسافرانی که این نرم افزار را از بازارهای اینترنتی دانلود کنند نیز به شبکه متصل می شوند.
میلاد منشی پور با بیان اینکه در این طرح الگوریتم های رایانه ای مسافر را به راننده تاکسی متصل می کند، اظهار کرد: مسافر در هر نقطه ای از شهر با اتصال به این نرم افزار آنلاین، آدرس مبدا و مقصد را ارائه کرده و نزدیک ترین راننده تاکسی عضو شبکه به این مسافر به محل اعزام می شود.
وی افزود: با اعلام درخواست مشتری و مشخص کردن مبدا و مقصد سفر خود، نام، شماره پلاک، تصویر راننده و شماره تلفن همراه وی و همچنین هزینه سفر از طریق نرم افزار برای مشتری ارسال می شود که امنیت سفرهای درون شهری را به همراه دارد.
مدیر عامل شرکت تپسی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ تا ۷۰درصد ظرفیت حمل و نقل شهری به کار گرفته می شود، ادامه داد: در این طرح به خاطر افزایش حجم کار برای رانندگان تاکسی و پرشدن ظرفیت های نهفته و خالی آنها، میزان کرایه در مقایسه با سایر سرویس های دربستی ۲۰ تا ۴۰درصد کاهش پیدا می کند.
منشی پور گفت: این طرح کمک شایانی در راستای اقتصاد مقاومتی است زیرا ظرفیت های نهفته حمل و نقل شهری را به کارگیری می کند و علاوه بر افزایش درآمد برای رانندگان تاکسی متصل به شبکه، کاهش نرخ تاکسی را به همراه دارد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر این نرم افزار به صورت دربستی اقدام به حمل مسافر می کند ولی در آینده امکان حمل و نقل کورسی نیز برای نرم افزار قابل تعریف است.
مدیرعامل شرکت تپسی اظهار کرد: در حال حاضر 2 میلیون مشتری و ۴۰ هزار راننده تاکسی در تهران عضو این شبکه و اپلیکشین هستند.
منشی پور به افزایش کیفیت، امنیت و سلامت سفرهای شهری در این طرح اشاره کرد و افزود: رانندگان و خودروهایی که عضو این شبکه می شوند علاوه بر شرایط ابتدایی هر راننده تاکسی، باید دارای شرایط دیگری از جمله اخلاق خوش و کیفیت خودرو باشند.
وی اظهار کرد: مسافر در پایان سفر از طریق همین نرم افزار به راننده از یک تا ۱۰ امتیاز می دهد که میانگین امتیازات راننده برای ادامه حضور در این طرح نباید در ماه از هشت کمتر باشد.
مدیر عامل شرکت تپسی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ سفر با تاکسی های عضو طرح تپسی نسبت به سایر آژانس های شهری ۲۰درصد کمتر است، خاطرنشان کرد: با افزایش استفاده از این اپلیکیشن و تعداد مسافران و رانندگان عضو طرح قطعا کرایه پایین تر خواهد آمد.
همچنین مدیر عملیات شرکت تپسی در اصفهان گفت: اصفهان دومین شهری است که این نرم افزار در آن اجرایی شده و در حال حاضر ۳۰۰ راننده در این شبکه عضو هستند.
هادی سجادی افزود: فعالیت این شرکت از ابتدای سال جاری آغاز شده و پیش بینی می شود در مدت یک ماه آینده بیش از هزار راننده عضو طرح شوند.
وی خاطر نشان کرد: با گسترش طرح تمام نقاط شهری سرویس دهی خواهد شد.

انتهای پیام/ ندای اصفهان