صفحه اصلی » بین الملل » ده‌ها شهروند سوریه در اثر حملات جنگنده‌های ائتلاف آمریکا کشته و زخمی شدند/ نقشه

جنایت جدید آمریکا علیه سوری ها؛

ده‌ها شهروند سوریه در اثر حملات جنگنده‌های ائتلاف آمریکا کشته و زخمی شدند/ نقشه

«خبرگزاری رسمی آلمان» در خصوص جزئیات حملات اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف غربی عربی به رهبری آمریکا نیمه‌شب گذشته چندین مرتبه شهر مرزی «البوکمال» واقع در نزدیکی عراق را مورد هدف موشکی قرارداد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی نیمه‌شب گذشته به بهانه ای نامعلوم حملات گسترده‌ای را علیه مناطق مسکونی محور شرقی استان «دیرالزور» واقع در شرق سوریه انجام داد که در اثر این حملات ده‌ها شهروند سوری کشته و زخمی شدند.

برخی از رسانه‌های تروریستی اعلام کردند که هدف از حملات شب گذشته جنگنده‌های ائتلاف هدف قرار دادن مقر «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش بوده است.

«خبرگزاری رسمی آلمان» در خصوص جزئیات حملات اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف غربی عربی به رهبری آمریکا نیمه‌شب گذشته چندین مرتبه شهر مرزی «البوکمال» واقع در نزدیکی عراق را مورد هدف موشکی قرارداد که در اثر این حملات 16 شهروند کشته و بیش از 40 تن دیگر زخمی شدند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، این جنگنده‌ها ابتدا یک منطقه نفتی در محیط شهرک «حسرات» را مورد هدف قراردادند و سپس چندین مرتبه محله «اللابد» در منطقه «موحسن» از توابع شهر «البوکمال» را مورد هدف قراردادند.

این خبرگزاری مدعی شد اطلاعاتی به‌دست‌آمده بود که «ابوبکر البغدادی» از عراق فرار کرده است و به مرز سوریه گریخته است و تمامی حملات جنگنده‌های ائتلاف باهدف به هلاکت رساندن ابوبکر البغدادی صورت گرفته است.
ائتلاف غربی_عربی به رهبر آمریکا، طی دو سال گذشته به بهانه هدف قرار دادن مواضع گروه‌های تکفیری و تروریستی در عراق و سوریه، صدها شهروند سوری و عراقی را به خاک و خون کشیده‌اند و خسارت زیادی را به زیرساخت‌های این دو کشور وارد کرده‌اند.

دریافت نقشه با کیفیت:

انتهای پیام / المصدر نیوز/ ت.ر

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × سه =