اورژانس 1
۱۰:۴۶ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۴

مسئول اورژانس دهاقان خبر داد؛

بیماران قلبی در صدر بیشترین امدادخواهی از اورژانس در سال ۹۵

پورمحمدی با اشاره به افزایش هفت‌درصدی مأموریت‌های فوریت‌های پزشکی دهاقان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، گفت: امداد خواهی برای ۲۷۸ مورد بیماری قلبی در سال ۹۵، بیشترین امداد خواهی را از اورژانس دهاقان را به خود اختصاص داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دهاقان با اشاره به عملکرد سال 95 خود، اظهار کرد: اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان یک هزار و 228 مأموریت را انجام داد که از این تعداد 757 مورد در مناطق شهری و 471 مورد در نقاط جاده‌ای شهرستان بوده است.

غلامرضا پورمحمدی بابیان اینکه از مجموع مأموریت‌های انجام‌شده در این مدت 861 مورد غیر تصادفی و 367 مورد تصادفی بود، گفت: سال 95، بیماران قلبی با 278 مورد، تنفسی 174، زنان و زایمان 36، حوادث و سقوط 66 مورد و مسمومیت با 23 مورد امداد خواهی، بیشترین موارد مأموریت‌های غیر تصادفی در شهرستان دهاقان بودند.

وی ادامه داد: از مجموع مأموریت‌های جاده‌ای در این مدت 296 مورد غیر تصادفی و 181 مورد تصادفی بوده است.

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: تکنسین‌های اورژانس 115 این شهرستان در سال گذشته 948 نفر را پس از انجام خدمات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل و 159 نفر را به‌صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.

پورمحمدی با اشاره به افزایش هفت‌درصدی مأموریت‌های فوریت‌های پزشکی دهاقان در سال 95 نسبت به سال 94، گفت: سال 95، یک مورد احیای موفق و امدادرسانی به دو حادثه ویژه در شهرستان دهاقان در کارنامه فوریت‌های پزشکی این شهرستان ثبت شد.

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دهاقان با اشاره به افتتاح و راه‌اندازی اتاق فرمان این شهرستان به‌صورت مشترک در محل اتاق فرمان شهرضا در شهریورماه سال 95، گفت: فوریت‌های پزشکی دهاقان با برخورداری از سه پایگاه شامل دو پایگاه شهری و یک جاده‌ای و 14 نفر پرسنل به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی به شهروندان است.

شهرستان دهاقان با 40 هزار نفر جمعیتِ شهری و روستایی، یکی از خروجی‌های استان اصفهان به سمت استان چهارمحال و بختیاری است.

انتهای پیام/ گ.ف