صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » کرسی های آزاد اندیشی دانش آموزی

این بار در دبیرستان شهید اژه ای اصفهان

کرسی های آزاد اندیشی دانش آموزی

چهارمین جلسه کرسی های آزاداندیشی دانش آموزی با عنوان چالش ها و موفقیت های انقلاب اسلامی در تالار افتخارات دبیرستان شهید اژه ای یک برگزار گردید…

تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵ - یکشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۴

به گزارش خبرنگار افتخاری صاحب نیوز، چهارمین جلسه کرسی های آزاداندیشی دانش آموزی با عنوان چالش ها و موفقیت های انقلاب اسلامی در تالار افتخارات دبیرستان شهید اژه ای یک برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، آقای دکتر محسن نصری استاد دانشگاه به بیان ویژگی های نقد درست از منظر اسلام و عقل پرداختند. سپس آقای احمد فروزبخش (مدیر اجرایی کرسی ها)، توضیحاتی پیرامون نحوه برگزاری و آیین نامه جلسات ارائه کردند.

در ادامه، دو نفر از دانش آموزان به عنوان مقیم و دو نفر به عنوان مسافر به بیان نظرات خود در رابطه با موفقیت ها و چالش های انقلاب اسلامی پرداختند.

از مهمترین نکات دانش آموزان مسافر می توان به مباحثی نظیر چالش های اولیه یک انقلاب، جنگ های داخلی، درگیری های میان ایران و آمریکا، اشغال لانه جاسوسی، آزادی بیان، فهم چالشی از استقلال و مساله ایران هراسی یاد کرد.

پیشرفت های علمی و غیر علمی، استقلال درست سیاسی، مردمی بودن انقلاب، استمرار قیام عاشورا و بیان دلایل مخالفت با روحیه استکباری آمریکا از جمله مواردی بودند که دانش آموزان مقیم به آن اشاره کردند. هشت نفر از دانش آموزان نیز پس از صحبت های افراد مقیم و مسافر نظراتی را به صورت اجمالی بیان کردند.

در پایان جلسه نیز دکتر نصری ضمن پاسخگویی به بعضی از صحبت های ارائه شده جمع بندی جلسه را در بیست دقیقه بیان کرد.

لازم به ذکر است دبیرستان شهید اژه ای(1) اولین دبیرستان برگزار کننده منظم کرسی های آزاد اندیشی دانش آموزی در سطح کشور است که تا کنون در سال تحصیلی جاری چهار جلسه از سلسه جلسات آن با عنوان زنگ گفتگو برگزار شده است.

همچنین پایگاه اینترنتی سایت کرسی های آزاد اندیشی دانش آموزی با عنوان زنگ گفتگو به نشانی http://eh1.ir/korsiha توسط دانش آموزان این دبیرستان طراحی شده است. در این سایت، آیین نامه برگزاری کرسی ها و خلاصه ای از جلسات قبلی در اختیار عموم قرار گرفته است.

کرسی آزاداندیشی

کرسی آزاداندیشی

کرسی آزاداندیشی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد