صفحه اصلی » سیاسی » افتتاح های انتخاباتی، بی احترامی به مردم/ اسناد علمی بومی برزمین مانده، دولت به دنبال اجرای سند 2030 است

میرسلیم در جمع دانشجویان اصفهان مطرح کرد؛

افتتاح های انتخاباتی، بی احترامی به مردم/ اسناد علمی بومی برزمین مانده، دولت به دنبال اجرای سند 2030 است

میرسلیم گفت: جای تعجب است که سندهای علمی کشور که براساس ارزش های انقلاب و اسلام است، بر زمین مانده و چنین سندی که راهبردی جز ترویج غیرمعنویات ندارد، بدون تصویب برای اجرا ابلاغ شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از ظهر امروز در در سلسله جلسات میز انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان با بیان اینکه صمیمانه ترین دیدارهای من در این ایام، دیدار با دانشجویان بوده است، اظهار کرد: امکانات لازم برای رسیدن به اهداف در سه حیطه تقسیم بندی می شود که بیشترین اهمیت در بین این حیطه ها با نیروی انسانی است.

سید مصطفی آقامیرسلیم با بیان این که بیکار ماندن سرمایه انسانی بزرگ ترین خسارت به کشور است، خاطرنشان کرد: پیشرفت ایران تنها از طریق دانشجویان مومن، پاک دست و فداکار که نیروی انسانی این جامع هستند ممکن می شود.

وی افزود:« نمی‌دانم اسمش را چه بگذارم، بی‌دقتی و یا هر صفت دیگر که دولت در برابر سند 2030 سر تسلیم فرود آورده است».

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهور با اشاره به اهمیت اجرای نقشه جامع علمی کشورف گفت: دولت از زیربار نقشه جامع علمی کشور شانه خالی کرده به دنبال اجرای چنین سندهایی در کشور رفته است.

میرسلیم مبنای این سند را سکولاریسم و اومانیست غربی دانست و تصریح کرد: جای تعجب است که سندهای علمی کشور که براساس ارزش های انقلاب و اسلام است، بر زمین مانده و چنین سندی که راهبردی جز ترویج غیرمعنویات ندارد، بدون تصویب برای اجرا ابلاغ شود.

وی با بیان این که دولت بسیار دبر و زمانی که رهبری دو روز گذشته هشدار دادند، از خواب بیدارشد، عنوان کرد: متاسفانه اجرای سندهای علمی بومی بر زمین مانده و دیگر برای اقدام دیر است.

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهور با اشاره به انتقادهایی که در زمینه حضور در همه دولت ها می شود، گفت: تلاش من در تمام دولت ها در راستای افزایش تجربه و خدمت به کشور بوده است و حضور در این دولت ها به معنای توافق با گرایشات سیاسی و حزبی آن ها نیست.

میرسلیم با انتقاد از نبود اقدام عملیاتی در حوزه اقتصاد مقاومتی در این دولت، افزود: دولت باید اقدامات خود در حوزه کنترل بیکاری را بیان کند؛ آمار بیکاری هر روز در کشور در حال افزایش است و دولت تمام توان خود را در حوزه کنترل تورم صرف کرده است؛ نیروی انسانی کشور در این بیکاری در حال تضییع شدن است.

وی در ادامه با بیان این که مردم  احساس می‌کنند مشکلات معیشتی کاهش پیدا نکرده است، خاطرنشان کرد: «دولت در حال حاضر در حال اداره کردن خودش است نه کشور، البته دستاوردهایی هم حاصل شده ولی یک سوم سفرهای رئیس جمهور در شروع موسم تبلیغات ریاست جمهوری تا کنون انجام شده است».

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهور با انتقاد از دولت به دلیل سواستفاده از افتتاح پروژه ها همراه با تعجیل و تظاهر، عنوان کرد: افتتاح طرحی که هنوز فعالیت آن آغاز نشده تنها برای کسب چند رای بی احترامی به مردم است.

میرسلیم با اشاره به صحبت جمعه گذشته معاون اول رئیس جمهور که به فروش بالای نفت خام افتخار می‌کنند، بیان کرد: آیا این برای فرمانده کارگروه اقتصاد مقاومتی افتخار است، نفت و گاز در حقیقت ماده اولیه کالاهای میانی و بادوام است.

وی تصریح کرد: روز 19 دی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام آقای هاشمی یک روز پیش از وفات خود با چهره‌ای شادمان گفت «آقایان من متوجه شدم که گره مشکلات کشور باز نمی‌شود مگر آنکه رئیس جمهور ما در همان مسیری باشد که رهبری است و واقعا این جمله سرنوشت‌ساز و مهمی است که مردم باید روی آن فکر کند.»

وی با بیان این که دو تا سه درصد واردات برای ایجاد رقابت پذیری در کشور لازم است، عنوان کرد: انتقاد ما به دولت این است که بدون توجه به توان جوانان داخلی با کشورهای اروپایی قرارداد بسته و زحمات این عزیزان را نادیده گرفته است.

انتهای پیام/ ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × یک =