صفحه اصلی » سیاسی » کاندیدای اصلح ظاهر و باطن انقلابی دارد/ نباید نگاهمان به امریکا، الگوبردارانه و کدخدایی باشد

مدرس حوزه و کارشناس مسائل سیاسی:

کاندیدای اصلح ظاهر و باطن انقلابی دارد/ نباید نگاهمان به امریکا، الگوبردارانه و کدخدایی باشد

باسمچی گفت: ملاک انتخاب اصلح در درجه اول این است که کاندیدای انتخابی در ظاهر و باطن انقلابی باشد و بتواند پاسدار خون شهدا بوده و در کشوری که در آن مردم سالاری دینی حاکم است و مردم خودشان انتخاب می کنند احکام اسلام را مدنظر قرار دهد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ مدرس حوزه در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به شبهاتی که دشمنان در فضای انتخاباتی وارد می کنند اظهار کرد: باید جلوی این شبهات گرفته شود و جوابی برای این شبهات داشته باشیم.

مریم باسمچی با اشاره ای با مذاکره کنار می رود گفت: این حضور حداکثری مردم است که می تواند سایه جنگ را از کشور دور نماید.

وی افزود: باید ولایت مدار باشیم و پشت سر رهبر انقلاب در صحنه حضور حداکثری پیدا کنیم و با معرفت خط امام (ره) و رهبر انقلاب را شناخته و معرفی کنیم.

این مدرس حوزه با تاکید بر این که مظلوم حقیقی رهبر انقلاب است و نه برخی افراد که به دلیل داشتن برخی نسبت ها اقدام به آوردن لباس و پوشاک از خارج می کنند تصریح کرد: مظلومیت حقیقی از آن رهبر انقلاب است که با دلسوزی دغدغه آینده اسلام و فرزندان ما را دارند.

وی در ادامه با اشاره به ملاک ها و معیارهای انتخاب اصلح افزود: ملاک انتخاب اصلح در درجه اول این است که کاندیدای انتخابی در ظاهر و باطن انقلابی باشد و بتواند پاسدار خون شهدا بوده و در کشوری که در آن مردم سالاری دینی حاکم است و مردم خودشان انتخاب می کنند احکام اسلام را مدنظر قرار دهد.

باسمچی حدود اسلامی و رعایت این حدود از سوی کاندیداها و فردی که از سوی مردم انتخاب می شود را مهم دانست و گفت: فردی که انتخاب می شود باید خداترس و پرهیزکار باشد، یعنی اگر خواست قراردادی را امضاء کند پیش از هر چیز خدا را در نظر داشته باشد.

وی اضافه کرد: ملاک مهم دیگر در انتخاب فرد اصلح اخلاص است یعنی هر کار و خدمتی برای ملت انجام داد بدون توقع تقدیر باشد.

کارشناس مسائل سیاسی ساده زیستی را یکی از ملاک های اصلی در انتخاب فرد اصلح بیان کرد و ادامه داد: باید فردی انتخاب شود که خود از قشر محروم بوده تا درد محرومین را درک کند.

وی خاطر نشان کرد: ما زیر بار هر آنچه که آمریکا می خواهد نمی رویم و نگاه ما نباید به آمریکا نگاه کدخدامآبانه باشد و اگر از الگوهای خود استفاده کنیم، هرگز زیر بار الگوگیری از آمریکا نخواهیم رفت.

انتهای پیام/ چشمه سار/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت + 8 =