صفحه اصلی » سیاسی » گامی بلند در افزایش پایگاه رأی اصولگرایان

دیدگاه؛

گامی بلند در افزایش پایگاه رأی اصولگرایان

اصولگرایان قدم بزرگی را برداشته اند و چند قدم کوچک مانده تا پیروزی بزرگ و قبول کنیم هنوز کار اساسی لازم است تا بتوان آن آرای خاکستری و مردد که امید به روحانی و تفکرش را در انتخابات نشان دادند را جذب جبهه اصولگرایی کرد و این مهم حاصل نمی شود مگر در سایه تلاش، کوشش و امیدواری.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۴ - شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ فرهاد نظریان‌سامانی فعال سیاسی طی یادداشتی در رابطه با انتخابات روز گذشته ریاست جمهوری نوشت: اصولگرایان قدم بزرگی را برداشته اند و چند قدم کوچک مانده تا پیروزی بزرگ و قبول کنیم هنوز کار اساسی لازم است تا بتوان آن آرای خاکستری و مردد که امید به روحانی و تفکرش را در انتخابات نشان دادند را جذب جبهه انقلاب کرد و این مهم حاصل نمی شود مگر در سایه تلاش و کوشش و امیدواری. پس هیچگاه نباید کسی را سرزنش کرد و سیاست های انتخاباتی را مورد تخطئه قرار دهیم که به نظر بنده مطلوب ترین نتیجه ممکن برای جریان اصولگرایی رقم خورده است.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

« امروز با اعلام نتایج رسمی و غیر رسمی، تحلیل برخی دلسوزان در جریان اصولگرا این است که ما شکست خورده‌ایم و اگر چنان نمی‌کردیم چنین نمی‌شد. اگر قالیباف کنار نمی‌رفت قطعا دور دوم می‌رفتیم و از این دست سرزنشهای احساسی که قدری هم طبیعی به نظر می‌رسد و در این زمان، ناراحتی از عدم انتخاب کاندیدای مورد حمایت می‌تواند چنین بحث‌هایی را جلو ببرد و این آیه یاس خوندن‌ها، گاهی اوقات از سر نگاه سطحی به انتخابات است. جا دارد چند نکته پیرامون این موضوع مطرح شود:

اول اینکه چنین مشارکت و حضور ملت پای صندوق‌های رای یک اتفاق بسیار مبارکی است که پس از 38 سال، نظام را صد پله از لحاظ مقبولیت و حاکمیت مردم سالاری بالا برد و قطع به یقین پیروز انتخابات، ملت شریف ایران و نظام حاکمه جمهوری اسلامی و از همه مهمتر رهبر معظم انقلاب است که با مدیریت و رهبری حاذقانه خود توانستند چنین مشارکت باشکوهی را برای نظام به ارمغان بیاورد که در وصف آن تمام اندیشمندان و تئوریسین های غربی در حیرت زایدالوصفی مانده اند.

دوم اینکه در این انتخابات تخلفاتی صورت گرفت و لی هیچگاه توسط هیچ فردی از جریان انقلابی، به تقلب بزرگ تفسیر نشد و هیچ فرد انقلابی به خود اجازه تخریب نتایج انتخابات را نداد و همه نجیبانه تلاش برای تبریک به نامزد پیروز داشتند و همین امر نشان از این دارد که کسانی که فتنه 88 را به بهانه تقلب راه انداختند و نظام را دچار هزینه های زیادی کردند، کذابین و یاوه گویانی بودند که کذب گفتارشان امروز بر همه مشخص و مبرهن شد و شاید این انتخابات جرم این فتنه گران را محرزتر از گذشته به نمایش گذاشت.

سوم اینکه با تمام تفاسیر و آمارهای اخذ شده، نزدیک به 16 میلیون رای نصیب کاندیدای جبهه انقلاب شده و این هر چند تا 23 میلیون رای حسن روحانی فاصله دارد ولی به نظر یک پیروزی بزگ برای جریان اصول گرایی محسوب می شود. در سال 92 آرای آقای جلیلی و قالیباف سرجمع بیش از 10 میلیون رای نبود و این همان رای جبهه اصولگرایی محسوب می‌شود. حال این رای در چهار سال بعد یعنی امسال با 6 میلیون رای افزایش، به 16 میلیون رای رسیده است و این افزایش معنا دار رای برای اصولگرایان بسیار مهم و یک نصرت بزرگ محسوب می شود.

این را در کنار وحدتی که در این دوره از انتخابات میان جبهه اصولگرایی شکل گرفت و از آن وضع آشفته سال 92 خود را به این سطح رساندن، بگذارید و قطعاً متوجه خواهید شد که نتیجه مثبتی از این انتخابات نصیب این اصولگرایان شده است.

نکته چهارم اینکه اصولگرایان قدم بزرگی را برداشته اند و چند قدم کوچک مانده تا پیروزی بزرگ و قبول کنیم هنوز کار اساسی لازم است تا بتوان آن آرای خاکستری و مردد که امید به روحانی و تفکرش را در انتخابات نشان دادند را جذب جبهه اصولگرایی کرد و این مهم حاصل نمی شود مگر در سایه تلاش و کوشش و امیدواری. پس هیچگاه نباید کسی را سرزنش کرد و سیاست های انتخاباتی را مورد تخطئه قرار دهیم که به نظر بنده مطلوب ترین نتیجه ممکن برای جریان اصولگرا رقم خورده است.»

انتهای پیام/فارس/ن

دیدگاه‌ها

  1. علي گفته :

    عزيزم
    بحث 16 ميليون و 23 ميليون نيست
    يا كانديدات رئيس جمهور شده يا نه…

  2. الیسا گفته :

    مهم اینه من و امثال من آقای رئیسی رو نمیشناختیم اما درحال حاضر واقعا به ایشون ارادت خاصی پیدا کردیم …. یک کلام عشق است آقای رئیسی عشقققققققققققققققققق

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد