صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » خانه شهيد خرازي مركز فرهنگي مي شود

شهردار منطقه يك اصفهان:

خانه شهيد خرازي مركز فرهنگي مي شود

شهردار منطقه يك از تبديل خانه سردار شهيد حاج حسين خرازي به مركز فرهنگي خبر داد و گفت: رديفي از بودجه سال آينده شهرداري منطقه يك به آزادسازي حريم منزل مسكوني شهيد خرازي اختصاص يافته است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از اداره ارتباطات رسانه اي روابط عمومي شهرداري اصفهان، محمدرضا آقاباباگليان با اعلام اين مطلب به پروژه هاي پيش بيني شده براي سال‌آينده در منطقه اشاره و اظهار داشت: تكميل و توسعه مركز فرهنگي شهيد بهشتي از ديگر طرح هاي سال آينده در منطقه يك مي باشد.

وي افزود: طرح توسعه مركز فرهنگي شهيد بهشتي نيز توسط كميسيون ماده ۵ ابلاغ شده و آزادسازي آن انجام شده و سال آينده اين طرح اجرا مي شود.

شهردار منطقه يك به احداث مركز تآتر شهر به عنوان يكي ديگر از طرح هاي سال آينده اشاره كرد و گفت: فاز اول و دوم اين مركز طراحي شده و در بودجه سال آينده احداث آن پيش بيني شده است.

آزادسازي خيابان هاي صاحب روضات و ارديبهشت در سال ۹۳

شهردار منطقه يك اصفهان از اختصاص رديفي از بودجه به آزادسازي خيابان هاي صاحب روضات و ادامه ارديبهشت سخن گفت و عنوان كرد: يكي ديگر از پروژه هاي شاخص منطقه در سال ۹۲، احداث خيابان شرقي غربي صاحب روضات بود و تاكنون براي احداث خيابان صاحب روضات ۷ ميليارد تومان هزينه شده است.

آقاباباگليان ادامه داد: خيابان صاحب روضات در ۶ ماهه دوم سال ۹۲ به مناقصه گذاشته شد و فاز اول آن از طرف بيمارستان كاشاني به طرف بزرگراه در حال احداث است و ارديبهشت ماه سال آينده به پايان مي رسد.

وي به احداث خيابان ارديبهشت نيز اشاره و بيان داشت: براي احداث خيابان شمالي جنوبي ارديبهشت كه از پروژه هاي سال ۹۲ بود تاكنون ۴ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان هزينه شده است.

شهردار منطقه يك اذعان داشت: ۷۵ درصد آزادسازي ادامه خيابان ارديبهشت انجام شده و در نيمه اول سال آينده فاز اول اين خيابان از مسجد سيد تا ميرداماد با تكميل آزادسازي به پيمانكار واگذار مي شود تا اجرايي شده و سپس فاز دوم اين خيابان از ميرداماد به سمت خيابان طالقاني ادامه مي يابد.

آقاباباگليان به ايمن سازي كوچه شهيد ارفعي حدفاصل خيابان طالقاني و خيابان شيخ بهايي براي عابران پياده اشاره كرد و گفت: تا بيست روز آينده ايمن سازي كوچه كلينيك قائدي ها نيز تكميل مي شود و در سال آينده كوچه مسجد ذكر الله در چهارباغ پايين نيز ايمن سازي مي شود.

وي با تاكيد بر پياده راه شدن چهارباغ اظهار داشت: در آينده اي نزديك چهارباغ پياده راه خواهد شد و سنگ هاي سنگفرش چهارباغ نيز خريداري شده و پياده روسازي چهارباغ پايين به عنوان پايلوت چهارباغ عباسي انجام مي شود.

شهردار منطقه يك از توسعه پارك سوار خرم كه از طرح هاي سال آينده است سخن گفت و ادامه داد: احداث اين پارك سوار در سال آينده ۶۰ درصد ترافيك آن محدوده را كاهش داده و با توسعه اين پارك سوار ميدان جمهوري از اتوبوس و تاكسي خالي مي شود و ظرفيت آن افزايش مي يابد.

آقاباباگليان به احداث پايانه برو شهري در سه راه صمديه اشاره كرد و گفت: انتقال شركت هاي مسافربري به اين پايانه در كاهش آلودگي هوا موثر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد