صفحه اصلی » اجتماعی » رییس شبکه بهداشت مبارکه مرگ جوان به دلیل ابتلا به تب کریمه کنگو را تکذیب کرد

رییس شبکه بهداشت مبارکه مرگ جوان به دلیل ابتلا به تب کریمه کنگو را تکذیب کرد

رییس شبکه بهداشت و درمان مبارکه مرگ جوان به دلیل ابتلا به تب کریمه کنگو را تکذیب کرد و گفت: این جوان مظنون به ابتلا به ویروس تب کریمه کنگو بوده و نظر قطعی پس از وصول نتیجه آزمایش ارسالی به تهران قابل اعلام است. 

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۹ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه در گفت‌وگویی با تکذیب خبر  مرگ  یک جوان  به دلیل ابتلا به تب کریمه کنگو تصریح کرد: وی مظنون به ابتلا به ویروس تب کریمه کنگو بوده و نظر قطعی پس از وصول نتیجه آزمایش ارسالی به تهران قابل اعلام است.

علی پارسا گفت: این جوان متعاقب ذبح یک گوسفند و  به احتمال نیش کنه و یا ترشحات خون دام با علائم  بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو( cchf)  شامل تب و خونریزی به  یکی از بیمارستان‌های اصفهان مراجعه، بستری و تحت درمان قرار می‌گیرد.

وی افزود: این جوان باوجود اقدامات درمانی فوت کرده است اما تشخیص قطعی و نهایی با آزمایش خون مشخص شده و تائید نهایی علت فوت این جوان براثر این ویروس پس از مشخص شدن جواب آزمایش صورت می گیرد.

پارسا اظهار کرد: مردم هیچ‌گونه نگرانی در خصوص این ویروس نداشته باشند چون کلیه کشتارگاه‌ها تحت نظارت دامپزشکی و شبکه بهداشت بوده و  سلامت گوشت تضمین‌شده و قبل از عرضه یک شبانه‌روز در اتاق پیش سرد نگهداری می‌شود تا ازنظر عدم وجود احتمالی ویروس نیز اطمینان حاصل شود.

وی ادامه داد: شهروندان محترم گوشت موردنیاز خود را با اطمینان خاطر از مراکز مجاز و مورد تائید دام‌پزشکی که همراه با برچسب دامپزشکی است تهیه کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان مبارکه بیان کرد: همشهریان با عمل به  توصیه‌های بهداشتی ازجمله، خرید گوشت از مراکز مورد تائید دام‌پزشکی و با مهر و یا برچسب دامپزشکی، خودداری از ذبح دام در منازل و معابر عمومی حتی توسط افراد حرفه‌ای، مقابله دامداران با کنه توسط سم‌پاشی با هماهنگی شبکه دامپزشکی، استفاده قصاب‌ها از وسایل حفاظت فردی و خودداری از له کردن کنه روی پوست و یا قرار دادن چاقو دردهان و یا  خوردن جگر خام  با این ویروس مقابله کنند.

وی اضافه کرد: خانم‌های خانه‌دار گوشت تازه را قبل از تمیز کردن 24ساعت در یخچال نگه‌داری کنند تا این ویروس در اثر سرما از بین برود.

انتهای پیام/ مبارکه نا/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد