صفحه اصلی » سیاسی » سند 2030 در تعارض با آرمان های انقلاب/ گناه اجرای سند 2030 بر عهده مسئولان امضاء کننده است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:

سند 2030 در تعارض با آرمان های انقلاب/ گناه اجرای سند 2030 بر عهده مسئولان امضاء کننده است

حجت الاسلام سالک گفت: سند 2030 و محتوای آن به ضرر و در تضاد با اسلام است و هرگونه گناهی که در سایه اجرای این سند اتفاق بیافتد به عهده مسئولانی است که آن را امضاء و ابلاغ کرده اند.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گویی با اشاره به الزام آور بودن امضای سند 2030 گفت: بر اساس کنوانسیون و معاهده هایی که در سال 1969 در وین تنظیم شده است، هر فرد و کشوری که سند را امضاء می کند موظف است تا سالی که در قرار داد قید شده طبق اصول سند حرکت کند و حق برون رفت از مفاد معاهده را ندارد.

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی افزود: سند 2030 با اصول قانون اساسی کشور ما در تضاد است؛ به طور مثال در بند یک اصل سوم قانون اساسی بر رشد فضائل اخلاقی و تقوایی برای مردم تاکید می کند در حالی که در سند 2030 خلاف این موضوع قید شده و یا در بند پنچم  اصل سوم قانون اساسی به جلوگیری از نفوذ اجانب اشاره می کند در حالی که در این سند میدان نفوذ بیگانه ها را در کشور فراهم می شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اُمانیستی دانستن این سند اظهار کرد: سند 2030 با اساس تفکر دینی و انسانی مخالفت دارد در حالی که در مبانی آموزش و پرورش و آموزش عالی جمهوری اسلامی، اسلام ناب محمدی (ص) مطرح است و سند تحول هم بر همین اساس تنظیم می شود.

حجت الاسلام سالک تاکید کرد: حدود 165 مورد از کلید واژه هایی که در سند 70 صفحه ای 2030 وجود دارد کلماتی است که برای ایران تضمین و تعهد ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: تعهد ایران به معنای ضمانت اجرای سند در کشور است؛ یعنی تا سال 2030 این سند بطور دقیقباید اجرا شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: دستورالعمل های کنوانسیون ها و معاهدات حقوق بشر تبعیض علیه زنان و کودکان است و اسلام نمی تواند این موارد تبعیض که در بیانیه ها و معاهدات حقوق بشری آمده است را بپذیرد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، خاطر نشان کرد: سند 2030 در بحث تساوی جنسیتی  اشاره می کند که در آموزش تفاوتی بین دختر و پسر نیست و آنها یکسان اند این در حالی است که نظر اسلام دقیقا مخالف این است و طبق قوانین اسلامی هر کدام از دختران و پسران در اسلام وظایف مخصوص به خود و در سن تعیین شده دارند و آموزش های آن ها باید بر اساس وظایف و سن آن ها باشد.

وی اذعان کرد: در کشور اسلامی ایران می خواهند جهاد و شهادت که یک ارزش است را به اسم خشونت از محتوای دروس حذف کنند و این به معنای آن است که  آیات جهاد و شهادت هم باید از کتب درسی حذف شود و دیگر نباید صحبتی از شهادت و جنگ زده شود و به همین علت بود که درس شهید فهمیده از کتاب فارسی دوم دبستان حذف شد.

سالک کاشانی تصریح کرد: این سند و محتوای آن به ضرر و در تضاد با اسلام است و هرگونه گناهی که در سایه اجرای این سند اتفاق بیافتد به عهده ی مسئولانی است که آن را امضاء و ابلاغ کرده اند.
انتهای پیام/ آرمان اصفهان/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد