صفحه اصلی » سیاسی » عدول از «ما می‌توانیم» به «ما نمی‌توانیم» نشانه ریزش خواص است/ استقبال و تشییع میلیونی از امام خمینی دنیا را شگفت زده کرد

در مراسم های سالگرد ارتحال امام خمینی اصفهان مطرح شد؛

عدول از «ما می‌توانیم» به «ما نمی‌توانیم» نشانه ریزش خواص است/ استقبال و تشییع میلیونی از امام خمینی دنیا را شگفت زده کرد

حجت‌الاسلام سعیدی گفت: عدول از ما می‌توانیم به ما نمی‌توانیم ریزش خواص است؛ امام (ره) می‌گوید ما می‌توانیم، اگر مسئولی یا مقامی بگوید که ما نمی‌توانیم در مقابل آمریکا بایستیم، با این روحیه شاه سلطان حسینی چگونه می‌توان انقلاب را پیش برد؟

تاریخ انتشار: ۲۰:۴۷ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان در مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) اظهار کرد: رویش‌ها و ریزش‌ها در انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) مسئله مهمی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی سعیدی بابیان اینکه رویش و ریزش جز لاینفک انقلاب‌ها است، گفت: ممکن هست امتی در برهه‌ای در تاریخ بدرخشد ولی در مرحله بعدی دچار انحطاط و لغزش شود؛ برادران و خواهران در هیچ مقطعی از تاریخ از زمان پیامبر تا به امروز شرایط اسلام به این حساسی فعلی نبوده است.

وی با بیان اینکه همه‌چیز بستگی به عملکرد امت ایران اسلامی دارد، تصریح کرد: شما بهترین امت برگزیده اسلام هستید؛ ممکن هست یک امت در دوره‌ای مدال افتخار بگیرد ولی در برهه‌ای دچار تزلزل شود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خواص را دارای رویش و ریزش بیان و تأکید کرد: شاید فردی درخشان شده و در دوره‌ای دیگر دچار عقب‌گرد شود؛ طلحه و زبیر مصداق این‌چنین مسئله‌ای هستند.

حجت‌الاسلام سعیدی با اظهار اینکه ممکن است جامعه‌ای درخشان و در دوره‌ای دیگر دچار افت شود، خاطرنشان کرد: امپراتوری شوروی در وهله‌ای شعار ضد امپریالیسم سر می‌داد ولی بعد برای مک‌دونالد صف کشیدند، این شد که گورباچف گفت من سقوط شوروی را در این لحظه دیدم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه اگر در برخی از خیابان‌های کشور وضعیت حجاب را این‌گونه می‌بینید زنگ خطر است، گفت: اگر ملتی به الزامات بقای انقلاب پایبند نباشد مطمئن باشید آن انقلاب پایدار نخواهند ماند.

حجت‌الاسلام سعیدی با اظهار اینکه در دموکراسی غربی، خدعه، فریب، نیرنگ، زور و رقیب هراسی وجود دارد، اظهار کرد: اگر این موضوعات در انقلاب ورود پیدا کرد آیا ما میراث دار خوبی برای امام (ره) خواهیم بود؟

وی انقلاب اسلامی را یکی از رویش‌های تاریخ بشر عنوان و تأکید کرد: معمار این انقلاب حضرت امام (ره) بوده و در عین ناباوری این رویش را به وجود آوردند؛ در دنیا طوفان بزرگی ایجاد کردند به گونه ای که کسینجر (یهودی کهنه‌کار) انقلاب اسلامی را یک سونامی توصیف کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه بابیان اینکه حضرت امام (ره) رویش‌های زیادی را ایجاد کرد، گفت: امروز ایران دارای قدرت تأثیرگذاری در غرب آسیا و عرصه بین‌الملل است، رهبر معظم انقلاب بعد از امام (ره) به‌خوبی در حال پیش بردن کشتی انقلاب در این طوفان های زمانه هستند.

حجت‌الاسلام سعیدی انقلاب اسلامی را در خارج و داخل دارای رویش‌های زیادی بیان و اظهار کرد: انقلاب تابه‌حال ریزش نداشته ولی در دولت‌هایمان ریزش‌هایی داشته‌ایم؛ دموکراسی شمشیر دو لبه است اگر مردم مراقب نباشند ضربه خواهیم خورد.

وی تصریح کرد: آمریکا از دریچه جنگ نرم و صندوق رأی به دنبال نفوذ است، اگر مراقب نباشیم ممکن است تاریخ تکرار شود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه اگر مردم احساس خطر کنند مثل 9 دی نقشه دشمن را نقشه بر آب می‌کنند، گفت: این سند 2030 از کاپیتولاسیون بدتر است، اخلاق زدایی در آموزش‌وپرورش کلید زده می‌شود؛ چرا خواص ساکت‌ بوده و فریاد نمی‌زنند، چرا رهبری را تنها گذاشته‌اید.

حجت‌الاسلام سعیدی بابیان اینکه واویلا از اینکه در خواص ریزش انجام‌شده باشد، اظهار کرد: خروج انسان از مسیر یا در چارچوب و ضابطه‌ها باقی نماندن، انسان را دچار سقوط و اضمحلال می‌کند.

وی تصریح کرد: عدول از ما می‌توانیم به ما نمی‌توانیم ریزش خواص است؛ امام (ره) می‌گوید ما می‌توانیم، اگر مسئولی یا مقامی بگوید که ما نمی‌توانیم در مقابل آمریکا بایستیم با این روحیه شاه سلطان حسینی چگونه می‌توان انقلاب را پیش برد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عدول از مردم‌سالاری دینی به مردم‌سالاری سکولار را ریزش خواص بیان و تأکید کرد: عدول از شیطان به کدخدا هم ریزش است، تغییر محاسبات است، آن چیزی که پدر شوروی را درآورد تغییر محاسبه در نگرش خورشباچف بود، پای میز مذاکره با آمریکا نشست، پس از توافق با آن‌ها گفت ما مذاکره برد-برد داشتیم.

نگرانی صهیونیسم و استکبار از حاکمیت و حکومت اسلامی است

امام جمعه خوانسار در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و گرامیداشت قیام 15 خرداد که پیش از ظهر امروز در حسینیه شهدای این شهرستان برگزار شد، ضمن تبیین شرایط زمانی عصر پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی در عصری رخ داد که هر بخشی از عالم در سیطره استکبار شرق و غرب بود.

امام جمعه خوانسار با تاکید بر وجه الهی و اسلامی بودن نهضت حضرت امام (ره) تصرح کرد: حضرت امام (ره) در چنین عصری منادی انقلابی شد که نفی کننده تفکرات غرب و شرق بود و نظام های شرقی و غربی نیز به همین دلیل از هیچ تلاشی برای شکست انقلاب فروگذار نکردند.

وی اضافه کرد: قدرت هایی که جهان را به غرب و شرق تقسیم کرده بودند در مقابله با انقلاب اسلامی به هم پیوستند و یکی شدند تا آن مبانی و تفکری که مردم عالم را به خدا و توحید و رسالت پیامبر (ص) دعوت می کند تحقق نیابد.

حجت الاسلام خواجه کریمی با اشاره به شعار جهانی امام (ره) و صدور انقلاب اسلامی به عالم، گفت: حضرت امام (ره) در چنین عصری حاکمیت خدا را مطرح کرد و شعار اصلی وی صدور انقلاب در عالم و مبارزه با شرک و چندگانه پرستی بود.

وی خاطر نشان کرد: شخصیت امام پدیده ای ایجاد کرد که در برابر غرب و شرق ایستاد و انقلابی را به وجود آورد که شبیه و همتایی در عالم ندارد و محصول این پدیده حکومت جمهوری اسلامی و حاکمیت خدا شد.

وی به تلاش غرب و شرق برای شکست انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار غرب و شرق همواره به دنبال سقوط انقلاب و مقابله با رهبری و اصل ولایت فقیه بوده اند و تمام هجمه استکبار جهانی و صهیونیسم برای از بین بردن انقلاب و ولایت فقیه است.

حجت الاسلام خواجه کریمی به شعارهای فتنه گران در فتنه 88 برای مقابله با ولایت فقیه اشاره کرد و افزود: در سال 88 استکبار با همه توانش به میدان آمد تا این کار را انجام دهد اما ملت ایران در 9 دی دست رد به سینه آنها زد.

وی افزود: اکنون دشمن از سقوط انقلاب اسلامی ناامید شده است و درصدد تخریب چهره انقلاب است وآنچه که در این میان صهیونیسم را نگران کرده است اسلام نیست بلکه حاکمیت اسلامی و حکومت دینی است.

بازگویی شاخصه های امام خمینی مشکل گشا است

امام جمعه خور بعد از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در مسجد النبی (ص) شهر خور گفت: تاریخ رفت و آمد انسان های بزرگی را به خود دیده که حسرت هم نشینی با آن ها از دل انسان می گذرد اما امام راحل (ره) از همه آن ها بالاتر بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد افزود: تشکیل انقلاب اسلامی و قدرت دادن به اسلام در یک کشور بزرگ بود که امام (ره) را بالاتر از همه بزرگان می نشاند.

وی خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) در ایران دولت مقاومتی تشکیل داد که سیاست، اقتصاد و نیروی مسلح دارد و حرکات بین المللی مستقل انجام می دهد؛ وجود دشمنی از همه جای دنیا چه از سوی قدرت طلبان و چه از جانب نوکران آن ها به خاطر همین امر است که متوجه ایران است.

استاد حوزه و دانشگاه بازگویی شاخصه های حضرت امام (ره) را برای کسانی که ایشان را ندیده اند مشکل گشا عنوان کرد و افزود: امیدی به پیروزی انقلاب با وقایعی که در آن دوران رخ داد وجود نداشت، ترور، تهدید و تبعید نتوانست امام (ره) را از رسیدن به هدف خود باز دارد.

وی افزود: تنها چیزی که رهبر کبیر انقلاب را وادار می کرد علی رغم مشکلات به راه خود ادامه دهد و نا امید نشود انجام تکلیف الهی بود.

حجت الاسلام مهدی نژاد با اشاره به رهبری های امام خامنه ای پس از ارتحال امام خمینی(ره) گفت: رهبر فرزانه انقلاب پا جای پای حضرت امام راحل گذاشته و امید را در رگ و جان مردم تزریق می کند، امید داشتن به رحمت الهی چیزی نیست که رایگان به دست آید.

وی افزود: لازمه کسب امید داشتن ایمان به خدا است، راز پیروزی امام زنده نگه داشتن این مؤلفه است، جوان امروز اگر از تجربه امام (ره) درس بگیرد پیشرفت خواهد کرد.

امام جمعه خور تصریح کرد: جوانان ما با تکیه بر تجربه انقلاب و پیشرفت های بعد از آن از کندی در حرکت به سوی اهداف و نواقص و ناکامی ها نا امید نمی شوند، چرا که ما با دست خالی در جنگ تحمیلی و مسائل سیاسی بر دشمنان پیروز شده ایم.

وی با اشاره تأثیر قدرت ایمان بر ایستادگی مردم گفت: ملت ایران در حال مقابله با توطئه های دشمنان است، هیچ کشوری مثل ایران نمی تواند در برابر دشمنان عربده کش شجاعانه حرف بزند.

خدامحوری بخش مهمی از زندگی امام خمینی بود

امام جمعه دهاقان در مراسمی که عصر امروز به مناسبت رحلت امام در حسینیه اعظم این شهرستان برگزار شد، با اشاره به ودیعه بزرگ جمهوری اسلامی به عنوان یادگار حضرت امام خمینی (ره)، گفت: نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک مکتب علوی بعد از مبارزه با رژیم شاهنشاهی موفق شد نظام سیاسی تشکیل دهد، برای آن قانون اساسی تصویب کرده، برای امنیتش ارتش و نیروی نظامی ایجاد، مجلس، انتخابات و سازمان های تعلیم و تربیت و … تعریف کند؛ جمهوری اسلامی برای دنیای اسلام و جهان تجربه ای بزرگ بیافریند.

حجت الاسلام اصغر رضوانی جنبش های اسلامی منطقه را برگرفته از تعالیم اسلام و پیروی از مکتب انقلاب اسلامی دانست و افزود: منشاء همه جنبش هایی که در منطقه وجود دارد، تعالیم اسلام و پیروی از مکتب انقلاب اسلامی است به عنوان مثال حسین الحوثی با بهره گیری ازسخنرانی امام (ره) و اندیشه های امام خمینی(ره) توانست در یمن یک حرکت شیعی ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون خط مقدم مبارزه با دشمنان، انقلاب سوریه و عراق است و ما باید برای دفاع از خودمان در آنجا مبارزه کنیم.

امام جمعه شهرستان دهاقان افزود: در همین ماه اخیر در کنار گوش ما آمریکائی ها قرارداد نظامی با ارزش بیش از یکصد میلیارد دلار را امضاء کردند که این گلوله ها و اسلحه ها برای مقابله با ملت های مظلوم و مقاوم از قطیف و عوامیه گرفته تا یمن، سوریه و لبنان استفاده شود و هسته مقاومت را از بین ببرد ولی باید بدانند که به زودی همه سرمایه گذاری های آن ها نقش بر آب می شود.

امام خمینی الگویی نادر برای جهان اسلام است

امام جمعه دولت آباد حضرت امام خمینی (ره) ‌را از نوادر و بزرگترین شخصیت های قرن اخیر و الگویی برای جهان اسلام، ‌مسئولان و مردم نام برد.

حجت الاسلام محمود آبادی تهجد و شب زنده داری، خضوع، خشوع، شجاعت و صداقت در گفتار و صلابت در بیان را از مهمترین ویژگی ها معنوی و دینی حضرت امام خمینی (ره) بیان کرد.

وی گفت: از سال 1341 به بعد فعالیت های سیاسی مردم با روشنگری و رهبری حضرت امام خمینی (ره) آغاز شد.

حجت الاسلام محمودآبادی یادآور شد: مرحوم امام (ره) با تلاش های خود برای براندازی نظام و دولت شاهنشاهی؛ در سال 1357 موفق شدند با مدد الهی نظام مقدس جمهوری اسلامی را پایه گذاری کنند.

امام جمعه دولت آباد روحیه استکبار ستیزی و دشمنی با شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار را از مهمترین شاخصه سیاسی اجتماعی حضرت امام خمینی (ره) در طول 10 سال پس از پیروز ی انقلاب دانست و افزود: امام راحل (ره) با وجود فشار هایی اطرافیان، هیچگاه زیر بار استکبار و ظلم نرفتند و می فرمودند: رابطه ما با آمریکا، رابطه گرگ و میش است؛ هرگاه گرگ و میش با هم رفیق شدند ما هم با آمریکا رابطه برقرار می کنیم.

حجت الاسلام محمود آبادی علاوه بر روحیه استکبار ستیزی، توجه دادن مسلمانان جهان به قدس شریف، دفاع از مستضعفان و محرومان جامعه، تلاش برای ریشه کنی ظلم و فساد را از مهمترین شاخصه های رفتار سیاسی اجتماعی حضرت امام خمینی (ره) برشمرد.

استقبال و تشییع میلیونی از امام(ره) دنیا را شگفت زده کرد

امام جمعه موقت شهرضا پیش از ظهر امروز، در مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مصلای نماز جمعه شاهین شهر، بعثت را بزرگترین انقلاب تاریخ بیان کرد و با مقایسه تاثیر بعثت پیامبر اکرم(ص) و انقلاب سال 57 در پیشرفت اسلام، گفت: خداوند قدرت اسلام را در سوره نصر به نمایش  گذاشته و فرموده دیدی که چگونه دسته دسته و گروه گروه از مزدم به اسلام روی می آوردند.

حجت الاسلام علی اصغر قائمی، با اشاره به استقبال به یادماندنی سال 57 و بدرقه و تشییع بی نظیر سال 68 مردم از امام خمینی(ره) که دنیا را حیرت زده کرد، اظهار کرد: به اعتراف بسیاری از سران کشورها، تاریخ تاکنون چنین استقبال و بدرقه بی نظیری از هیچ شخصیتی جز رهبر فقید جمهوری اسلامی ندیده بود که این نشانه اقتدار امام (ره) و انقلاب بود.

وی با بیان اینکه کاغذ و قلم یک عالم از خون شهید بالاتر است، تصریح کرد: حکومت پهلوی بدلیل سلاح هایی که آمریکا با چپاول منابع ایران در اختیارش قرار می داد خود را ژاندارم منطقه می دانست ولی امام (ره) با دستان خالی تنها با بیانیه و سخنرانی مردم با ایمان و مطیع ایران را در برابر طاغوت بسیج کرد.

نویسنده علوم حوزوی رمز پیروزی انقلاب اسلامی را ایمان، وحدت و یکپارچگی و اطاعت مردم ایران از رهبری امام خمینی(ره) دانست و افزود: این قدرت باورنکردنی انقلاب اسلامی را دوست و دشمن در دنیا قبول دارند و سران دولتهای غربی بارها اعتراف کرده اند که امام خمینی(ره) تمام معادلات آنها در منطقه را برهم زده و ایران را مرکز قدرت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ به چشم خود دید که چگونه در روزگاری که آمریکا و شوروی تنها دو قطب قدرت جهان بود در کشور ایران قطب سوم به رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت و در دنیا تاثیر گذار شد.

انتهای پیام/ت.ت

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد