صفحه اصلی » اجتماعی » تکذیب ادعای تشکیل پرونده قضایی در ارتباط با اهدای مدال ووشوکار سمیرمی به رئیس‌جمهور + سند

از سوی دادگستری استان اصفهان عنوان شد

تکذیب ادعای تشکیل پرونده قضایی در ارتباط با اهدای مدال ووشوکار سمیرمی به رئیس‌جمهور + سند

روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان اظهارات بانوی ووشوکار سمیرمی که چندی پیش در برخی رسانه‌ها در خصوص تشکیل پرونده قضایی در ارتباط با اهدای مدال وی به رئیس‌جمهور منتشرشده بود را کذب اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ نزدیک به 11 روز پیش روزنامه مردم‌سالاری با تیتر «از روزی که مدالم را به روحانی اهدا کردم برایم مشکل درست کرده‌اند» مطلبی را از سوی شهبانو منصوریان منتشر کرد که در آن اعلام‌شده بود از روزی که مدالم را به رئیس‌جمهور تقدیم کرده‌ام هرروز یک اتفاق می‌افتد. تا اینکه من را به دادگاه احضار کردند. دلیلش را که پرسیدم گفتند در ستاد خوشحالی کرده‌اید و از این داستان‌ها. متأسفم که هنوز دارم ترکش‌های آن اهدای مدال به رئیس‌جمهورم را می‌خورم؛ که منجر به صدور بیانیه‌ای از سوی دستگاه قضایی استان شده است.

* تکذیبیه رسمی دادگستری استان اصفهان

روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان با انتشار بیانیه‌ای اظهارات بانوی ووشوکار سمیرمی که چندی پیش در برخی رسانه‌ها منتشرشده بود را کذب اعلام کرد و این اقدام را مصداق نشر اکاذیب دانست.

روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان در این رابطه گفت: پرونده قضایی بانوی ووشوکار سمیرمی متشکله در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان هیچ‌گونه ارتباطی با اهداء مدال وی به رئیس‌جمهور منتخب نداشته و اخبار منتشره در این خصوص کذب است.

این روابط عمومی موضوع را این‌گونه توضیح داد: نامبرده به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق هیاهو و ایجاد تجمعات غیرقانونی به‌اتفاق چند نفر دیگر به دادسرا احضار و اتهامات در این خصوص به وی تفهیم گردیده است و درنهایت همگی با صدور قرار تأمین قانونی آزاد و پرونده در حال سیر تحقیقات تکمیلی است و برای خانم شهربانو منصوریان نیز قرار تأمین التزام به حضور با وجه التزام یک‌صد میلیون ریال صادر و به وی ابلاغ گردیده است.

در پایان با عنایت به‌مراتب یادشده اعلام می‌دارد پرونده قضایی متشکله در خصوص بانوی ووشوکار سمیرمی هیچ‌گونه ارتباطی به اهداء مدال وی به جناب آقای حسن روحانی نداشته و شایسته است بانوی قهرمان و افتخارآفرین کشور از نشر این‌گونه اظهارات کذب که می‌تواند مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی باشد خودداری نماید.

در ذیل متن کامل خبر مردم‌سالاری آمده است:

از روزی که مدالم را به روحانی اهدا کردم برایم مشکل درست کرده‌اند

بانوی ووشوکار ایرانی می‌گوید به خاطر اهدای مدالش به رئیس‌جمهور مشکلاتی برایش به وجود آورده‌اند. یکی دو هفته قبل بود که شهبانو منصوریان قهرمان ووشو ایران و جهان در سفری که رئیس‌جمهور به اصفهان داشت مدال خودش را تقدیم حسن روحانی کرد. البته منصوریان قبل از اینکه رئیس‌جمهور به اصفهان سفر کند این وعده را داده بود. خودش آن زمان گفت: «پس‌ازاینکه مدالم را گرفتم قرار بر این بود تا در فرصتی مناسب این مدال را تقدیم آقای روحانی کنم. فرصتی پیش آمد که در سفر ایشان به اصفهان بنده هم از سمیرم به اصفهان آمدم و مدالم را تقدیم کردم».

این در حالی است که سفر رئیس‌جمهور برای تبلیغات انتخاباتی‌اش بود. طبیعی است که در شرایط انتخابات ورزشکاران هم از کاندیدای موردنظر خودشان حمایت کنند و حتی در ستادهای او فعالیت کنند. در این شرایط شهبانو منصوریان هم از حسن روحانی حمایت کرده بود. حمایتی که حالا برایش دردسرساز شده است. روز گذشته بود که منصوریان با خبرنگار ما تماس گرفت و گفت: «دیدید، از آقای روحانی حمایت کردیم، حالا ما را احضار کرده‌اند دادگاه».

وقتی از او دلیل این کار را پرسیدیم منصوریان این واکنش را نشان داد: «از روزی که مدالم را به رئیس‌جمهور تقدیم کرده‌ام هرروز یک اتفاق می‌افتد. تا اینکه من را به دادگاه احضار کردند. دلیلش را که پرسیدم گفتند در ستاد خوشحالی کرده‌اید و از این داستان‌ها. متأسفم که هنوز دارم ترکش‌های آن اهدای مدال به رئیس‌جمهورم را می‌خورم. می‌گویند ما باعث شده‌ایم که شهر شلوغ شود». قهرمان ووشو ایران که حسابی از این اتفاق ناراحت است ادامه می‌دهد: «من اصلاً کاری به این چیزها ندارم. رفتم دادگاه می‌گویم شاکی چه کسی است، می‌گویند نیروی انتظامی. الآن مشکلی که وجود دارد این است که گفته‌اند اگر برای احضاریه بعدی به دادگاه نروم من را 10 میلیون جریمه می‌کنند! اصلاً آمدیم و زمانی که این احضاریه را فرستادند من در سمیرم نبودم. در اردوی تیم ملی بودم و این نامه به دستم نرسید. باید چه‌کار کنم؟»

منصوریان بابیان اینکه با آبرویش بازی شده است در پایان گفت: «من یک ورزشکار جهانی هستم. سمیرم شهر کوچکی است که همه همدیگر را می‌شناسند. از روزی که به دادگاه رفته‌ام هرکسی من را می‌بیند می‌پرسد برای چه آمده‌ام و اینجا چه‌کار می‌کنم؟ من ثابت کرده‌ام که در شلوغی‌ها کاری نداشته‌ام. البته شلوغی هم که می‌گویم مقابل در ستاد و خوشحالی برای رئیس‌جمهور شدن آقای روحانی بود نه چیز دیگری. متأسفانه خیلی از دوستانم با وثیقه آزاد هستند و نمی‌دانیم باید چه‌کار کنیم؛ اما از روزی که مدالم را اهدا کردم ترکش‌های آن دارد به من می‌خورد و واقعاً نگران هستم».

انتهای پیام/ ت.ت

دیدگاه‌ها

  1. ناشناس گفته :

    بنت الهدی شریفی نقاشی

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد