صفحه اصلی » اجتماعی » کاهش 16 درصدی نزاع و درگیری‌های خیابانی در اصفهان/ افزایش امنیت اجتماعی در ماه رمضان

جانشين انتظامي استان اصفهان خبر داد؛

کاهش 16 درصدی نزاع و درگیری‌های خیابانی در اصفهان/ افزایش امنیت اجتماعی در ماه رمضان

سرهنگ حسین‌زاده با اشاره به کاهش وقوع انواع جرم در ماه مبارک رمضان، گفت: این ماه تأثیر بسزایی در کاهش وقوع انواع جرم در جامعه و افزایش امنیت اجتماعی دارد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان در گفت و گویی، اظهار کرد: طبق بررسی‌های آماری که توسط اداره عملیات پلیس اصفهان انجام گرفت مشخص شد وقوع انواع جرائم در 15 روز اول این ماه نسبت به ماه‌های دیگر 25 درصد کاهش‌یافته است.

سرهنگ حسین حسین‌زاده ادامه داد: وقوع جرم سرقت 10 درصد، نزاع و درگیری‌های خیابانی 16 درصد، جرائم خشن 16 درصد، تصادفات جاده‌ای و رانندگی 45 درصد و جرائم اخلاقی 35 درصد کاهش‌یافته است.

وی گفت: این ماه که در آن با اوج فضیلت‌های الهی و معارف دینی در زندگی مردم روبرو هستیم تأثیر بسزایی در کاهش وقوع انواع جرم در جامعه و افزایش امنیت اجتماعی دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تأکید کرد: ماه مبارک رمضان نوعی تحول درونی در انسان‌ها ایجاد می‌کند و فیوضات این ماه به حدی است که حتی انسان‌های بزهکار و خلاف‌کار جامعه را نیز از موهبات خود محروم نمی‌سازد.

سرهنگ حسین‌زاده گفت: اکثر مجرمان حرمت این ماه را حفظ می‌کنند و از انجام انواع بزهکاری‌ها پرهیز می‌کنند.

وی ادامه داد: هرساله در ایام ماه مبارک رمضان شاهد کاهش وقوع انواع جرائم مانند سرقت، قتل و آدم‌ربایی و … هستیم که این مهم از برکت این ماه است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها در فطرت خداجو بوده و این نکته باعث می‌شود که حتی تبهکاران هم در ماه مبارک رمضان به یکسری خط قرمزهایی معتقد باشند، چنانچه در ماه محرم هم می‌بینیم افرادی که دارای مشکلات اخلاقی هستند به برکت وجود امام حسین (ع) در ایام عزاداری، در مراسم‌ها شرکت می‌کنند و بسیاری از کارهای ناپسند خود را ترک می‌کنند که این‌گونه مجالس تأثیر مستقیم بر روح و روان آدمی می‌گذارد و موجبات کاهش وقوع جرائم، بزه‌کاری و افزایش آرامش و امنیت را در محیط‌های خانواده و جامعه فراهم می‌سازد.

انتهای پیام/ د

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد