صفحه اصلی » اجتماعی » كاهش 16 درصدی نزاع و درگیری‌های خیابانی در اصفهان/ افزايش امنيت اجتماعی در ماه رمضان

جانشين انتظامي استان اصفهان خبر داد؛

كاهش 16 درصدی نزاع و درگیری‌های خیابانی در اصفهان/ افزايش امنيت اجتماعی در ماه رمضان

سرهنگ حسین‌زاده با اشاره به کاهش وقوع انواع جرم در ماه مبارک رمضان، گفت: این ماه تأثیر بسزايي در كاهش وقوع انواع جرم در جامعه و افزايش امنيت اجتماعي دارد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان در گفت و گویی، اظهار کرد: طبق بررسی‌های آماري كه توسط اداره عمليات پليس اصفهان انجام گرفت مشخص شد وقوع انواع جرائم در 15 روز اول اين ماه نسبت به ماه‌های ديگر 25 درصد کاهش‌یافته است.

سرهنگ حسين حسین‌زاده ادامه داد: وقوع جرم سرقت 10 درصد، نزاع و درگیری‌های خياباني 16 درصد، جرائم خشن 16 درصد، تصادفات جاده‌ای و رانندگي 45 درصد و جرائم اخلاقي 35 درصد کاهش‌یافته است.

وی گفت: اين ماه كه در آن با اوج فضیلت‌های الهي و معارف ديني در زندگي مردم روبرو هستيم تأثیر بسزايي در كاهش وقوع انواع جرم در جامعه و افزايش امنيت اجتماعي دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تأکید کرد: ماه مبارك رمضان نوعي تحول دروني در انسان‌ها ايجاد می‌کند و فيوضات اين ماه به حدي است كه حتي انسان‌های بزهكار و خلاف‌کار جامعه را نيز از موهبات خود محروم نمی‌سازد.

سرهنگ حسین‌زاده گفت: اكثر مجرمان حرمت اين ماه را حفظ می‌کنند و از انجام انواع بزهکاری‌ها پرهيز می‌کنند.

وي ادامه داد: هرساله در ايام ماه مبارك رمضان شاهد كاهش وقوع انواع جرائم مانند سرقت، قتل و آدم‌ربایی و … هستیم كه اين مهم از بركت اين ماه است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها در فطرت خداجو بوده و اين نكته باعث می‌شود كه حتي تبهكاران هم در ماه مبارك رمضان به يكسري خط قرمزهایی معتقد باشند، چنانچه در ماه محرم هم می‌بینیم افرادي كه داراي مشكلات اخلاقي هستند به بركت وجود امام حسين (ع) در ايام عزاداري، در مراسم‌ها شركت می‌کنند و بسیاری از كارهاي ناپسند خود را ترك می‌کنند كه این‌گونه مجالس تأثیر مستقيم بر روح و روان آدمي می‌گذارد و موجبات كاهش وقوع جرائم، بزه‌کاری و افزايش آرامش و امنيت را در محیط‌های خانواده و جامعه فراهم می‌سازد.

انتهای پیام/ د

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد