6305594_704
۱۴:۱۷ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۴

اخبار انتظامی استان؛

کشف ۱۰ تن انواع گیاهان دارویی غیر مجاز در برخوار/ دستگیری سارق داخل خودرو در خمینی شهر

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار از کشف مقدار ۱۰ تن انواع گیاهان داروئی غیر مجاز خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از دستگیری یک سارق حرفه ای داخل خودرو و کشف 30 میلیون ریال اموال مسروقه خبر داد.

سرهنگ علی جعفری نژاد  گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت لوازم داخل خودرو در شهرستان خمینی شهر بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت .

وی افزود: ماموران پس از انجام یکسری اقدامات تخصصی موفق شدند یک سارق را شناسایی و دستگیر کنند.

این مسئول انتظامی عنوان کرد: متهم در بازجویی های پلیس به سرقت 30 میلیون ریال اموال داخل خودرو وقطعات اعتراف کرد.

جعفری نژاد تاکید کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و سارق جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان از شهروندان خواست: از قرار دادن خودروها در کوچه ها و معابر خلوت و تاریک خود داری کنید، از گذاشتن کیف دستی و اشیاء قیمتی در جلوی داشبورد ، روی صندلی جلو و صندلی عقب خودرو و در معرض دید خودداری کنید.

کشف 10 تن انواع گیاهان دارویی غیر مجاز در برخوار

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار از کشف مقدار 10 تن انواع گیاهان داروئی غیر مجاز خبر داد.

سرهنگ علی صادقی گفت : در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی به صورت غیر مجاز و بدون هیچ گونه برند مشخصی اقدام به تولید انواع گیاهان داروئی می کند بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضائی از محل بازدید بعمل آمد که مقدار 10 تن انواع داروهای گیاهی بسته بندی شده و گیاهان داروئی خام غیر مجاز کشف شد.

این مسئول انتظامی بیان داشت : در این خصوص دو متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

سرهنگ علی صادقی در پایان با اشاره به پلمپ مکان با همکاری اداره بهداشت از عموم مردم خواست، هر گونه اخبار و اطلاعات راجع به موارد مشکوک را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

خرید کارت شارژ توسط سارق اینترنتی

فردی که اقدام به سرقت از حساب یکی از شهروندان به مبلغ 35 میلیون ریال کرده بود توسط ماموران پلیس فتای این استان شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب وی مبلغ 35 میلیون ریال بصورت اینترنتی سرقت شده بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ سید مصطفی مرتضویر عنوان کرد:با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی متهم که از کارمندان وی بود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی بیان کرد:متهم در مواجه با مدارک و اسناد پلیس فتا به بزه انتسابی اقرار و عنوان داشت پس از بدست آوردن اطلاعات بانکی رئیس خود در فرصتی مناسب اقدام به سرقت از حساب وی کردم و کلیه مبالغ سرقتی را صرف خرید کارت شارژ می کردم.

سرهنگ مرتضوی با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی افزود:یکی از عمده جرائمی که به پلیس فتا رجوع داده می شود سرقت از حساب می باشد و در اکثر موارد دلیل آن بی احتیاطی دارنده حساب و اعتماد بیجا به دیگران می باشد و اگر از اطلاعات بانکی خود به خوبی محافظت نمایید احتمال سرقت از حساب شما در فضای مجازی کاهش خواهد یافت.

دستگیری باند سارقان احشام در گلپایگان

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان از انهدام یک باند سه نفره سارقان احشام و کشف 20 راس دام سرقتی به ارزش 150 میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ حسین بساطی اظهار کرد: در پی دریافت شکایاتی مبنی بر سرقت احشام از دامداری های شهرستان گلپایگان تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان آغاز شد.

وی افزود: کارآگاهان با پیگیری های مکرر متوجه شدند این سارقان سرقت های دیگری نیز انجام داده اند که در همه سرقت ها با صورت های پوشیده ، به دامداری ها ورود و احشام را سرقت می کردند.

این مسئول ادامه داد: سرانجام یک باند سه نفره از سارقان شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی ضربتی همه اعضاء باند دستگیر شدند .

سرهنگ بساطی با بیان اینکه سارقان در بازجویی های پلیس به سرقت 20 راس دام با همدستی دو مالخر اعتراف کردند تصریح کرذ: مالخران این پرونده نیز دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سارقان یکی از دکل های مخابراتی حین سرقت دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر از دستگیری دو سارق یکی از دکل های مخابراتی حین سرقت خبر داد.

سرهنگ رجبعلی مختاری اظهار کرد: در پی تماس مردمی مبنی بر حضور دو فرد در اطراف یکی از دکل های مخابراتی و مشکوک بودن موضوع ،در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان شاهین شهر تیم گشت فوریت های پلیسی به محل اعزام شد.

وی ادامه داد: ماموران متوجه شدند دو فرد با لباس فرم یکی از شرکت های مخابراتی در حال تخریب و سرقت باطری و دیگر تجهیزات یک دکل مخابراتی می باشند که بلافاصله آنها را دستگیر کردند.

سرهنگ مختاری بیان کرد: این دو سارق در بازجوئی های پلیس به سرقت از دو دکل مخابراتی دیگر نیز اعتراف کردند.

این مسئول انتظامی تاکید کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و هر دو متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

سرهنگ رجبعلی مختاری از مردم تقاضا کرد: هر گونه موارد مشکوک را در اسرع وقت از طریق تماس با تلفن 110 به پلیس اطلاع دهید.

توقیف بیش از 4 میلیارد ریال کالای قاچاق در بوئین و میاندشت

فرمانده انتظامی شهرستان بوئین و میاندشت از کشف یک محموله کالای قاچاق به ارزش چهار میلیارد و 350 میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ علیرضا طاهری گفت: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید سالاری شهرستان بوئین و میاندشت حین کنترل و نظارت بر خودروهای عبوری از ایستگاه به یک دستگاه سواری پژو 405 مشکوک و دستور ایست صادر کردند.

وی افزود: راننده خودرو به دستور ایست ماموران توجهی نکرد و اقدام به فرار کرد که تیم گشت انتظامی وارد عمل شد .

این مسئول انتظامی بیان کرد: راننده و سرنشین خودرو با استفاده از تاریکی شب ،خودرو را رها و فرار کردند.

سرهنگ طاهری ادامه داد: در بازرسی از این خودرو تعداد 727 دستگاه گوشی تلفن همراه، 555 عدد انواع شارژر ، 556 عدد باتری گوشی، 200 عدد برچسب گوشی، 17 دستگاه لپ تاپ و 200 عدد گارد گوشی تلفن همراه کشف شد.

این مسئول تاکید کرد: ارزش اموال کشف شده توسط کارشناسان مربوطه چهار میلیارد و 350 میلیون ریال اعلام شده است .

فرمانده انتظامی شهرستان بوئین و میاندشت با اشاره به اینکه در این عملیات دو قاچاقچی متواری شده شناسایی شده اند و به زودی دستگیر خواهند شد خاطر نشان کرد: مبارزه باکالای قاچاق و سوداگران اقتصادی جامعه در اولویت کاری نیروی انتظامی می باشد و پلیس هرگز اجازه جولان به آنها نخواهد داد.

 

عدم توجه به جلو مرگ عابر پیاده را رقم زد

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از برخورد یک دستگاه سواری سمند با عابری پیاده و فوت آن خبر داد.

سرهنگ جهانگیر کریمی  گفت: روز گذشته ماموران پلیس راه “اصفهان-شیراز” از برخورد یک دستگاه سواری سمند با عابری پیاده در محور مبارکه مطلع و به محل اعزام شدند.

وی افزود: متاسفانه در اثر این حادثه رانندگی عابر پیاده جان خود را از دست داد.

این مسئول انتظامی بیان کرد: علت وقوع این حادثه رانندگی توسط کارشناسان پلیس راه عدم توجه به جلو توسط راننده سمنداعلام شده است.

سرهنگ کریمی به رانندگان توصیه کرد: هنگام خستگی و خواب آلودگی از رانندگی کردن بپرهیزید و پس از استراحت در مکانی امن و رفع خستگی مجددا حرکت کنید.

انتهای پیام/ت.ت