صفحه اصلی » سیاسی » لزوم توجه مسئولان به توصیه های امیرالمومنین/ مسئولان رفتار خود را براساس مبانی جمهوری اسلامی ترسیم کنند

امام جمعه زاینده رود مطرح کرد؛

لزوم توجه مسئولان به توصیه های امیرالمومنین/ مسئولان رفتار خود را براساس مبانی جمهوری اسلامی ترسیم کنند

حجت‌الاسلام صفرزاده گفت: مسئولان امروز جامعه باید رفتار و کردارشان را بر اساس مبنا و اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ترسیم کنند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - جمعه ۱۳۹۶/۰۳/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ امام‌جمعه زاینده‌رود ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زاینده‌رود با تسلیت به مناسبت شهادت امام علی(ع) گفت: توجه به سبک زندگی مولی‌الموحدین امام علی(ع) می‌تواند چراغ راهی برای پیمودن مسیر سعادت باشد.

حجت‌الاسلام حسن صفرزاده بابیان اینکه توصیه‌های امام علی(ع) باید موردتوجه آحاد جامعه به‌ویژه مسئولان قرار گیرد، تصریح کرد: امام علی(ع) خطاب به یکی از فرمانداران خود به نام عثمان بن حنیف انصارى که در مهمانی یکی از اشراف بصره شرکت کرده بود می‌فرمایند، آگاه باش و بدان که هر پِیرو و مأمومی، امام و پیشوایى دارد که باید به او اقتدا کند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان امروز جامعه باید رفتار و کردارشان را بر اساس مبنا و اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ترسیم کنند خاطرنشان کرد: امام علی(ع) همواره تأکید داشتند که مسئولان به دنبال ثروت‌اندوزی نباشند چراکه این موضوع آن‌ها را از توجه به محرومان بازمی‌دارد.

امام‌جمعه زاینده‌رود پرهیز از لذت‌های دنیایی را یکی دیگر از توصیه‌های امام علی(ع) به مسئولان دانست و یادآور شد: امیرمؤمنان در فرازی از نامه‌ای که به عثمان بن حنیف انصارى نوشتند تأکید کردند، که ای پسر حنیف از خدا پروا کن و به قرص‌ نان خودت اکتفا نما تا سبب خلاصی‌ تو از آتش جهنم شود.

خطیب نماز جمعه زاینده‌رود غفلت از یاد خدا و درگیر شدن به کارهای روزمره آن‌هم در چنین ایامی را سم مهلکی برای مؤمنان برشمرد و متذکر شد: خدای متعال در آنجا که فضاحت و رسوایى سزاوار بنده بود، رسوایش نساخت و براى بازگشت و قبول توبه او شرایط سنگینى قرار نداد، حال غفلت از چنین خدایی آیا سزاوار است؟!

حجت‌الاسلام صفرزاده خاطرنشان کرد: مؤمنان نباید از تأخیر در اجابت دعاهایشان مأیوس شوند چراکه بخشش خداوند به‌اندازه نیت افراد است و گاه اجابت ‏به تأخیر می‌افتد تا اجر و پاداش درخواست‌کننده بیشتر شود.

انتهای پیام/ لنجانا/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد