امام جمعه فلاورجان
۱۷:۱۳ - جمعه ۱۳۹۶/۰۳/۲۶

امام جمعه فلاورجان:

سکوت دولت در قبال تحریم های جدید قابل قبول نیست

امام جمعه فلاورجان گفت: مردم از دولت و مجلس توقع دارند در قبال تحریم های جدید یک اقدام مناسب و سریع انجام دهند و این سکوت را نمی توانند قبول کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه فلاورجان در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به برخی از فضایل حضرت علی(ع) گفت: یتیم نوازی، مسکین دوستی، مبارزه با ویژه خواری و پرهیز از حیف و میل بیت المال از مهمترین ویژگی های مولا علی(ع) بود که همواره این مسایل را به والیان خود نیز گوشزد می کردند و می گفتند که بیت المال مسلمین تحمل خسارت ندارد.

حجت الاسلام محمد قدوسی افزود: تمام این خصوصیات باید برای کارگزاران نظام جمهوری اسلامی یک درس باشد و بدانند که بیت المال مسلمین باید در جهت رفاه آنان، اشتغال و ازدواج جوانان و نه حقوق های نجومی و ریخت و پاش های سفرهای خارجی دولتمردان و نزدیکان آنها هزینه شود.

وی همچنین با اشاره به چهار شهید روز ۲۶خرداد ماه که در راه مبارزه با کاپیتولاسون به شهادت رسیدند تاکید کرد: این بزرگواران در واقع آغازگران نهضت امام بودند و با حرکت انقلابی خود در آن زمانی که سراسر کشور را خفقان گرفته بود به همه دنیا نشان دادند در کشور اسلامی اجازه نفوذ بیگانه را نمی دهند و این مساله تا امروز نیز ادامه داشته است.

امام جمعه فلاورجان با اشاره به سالروز تشکیل جهاد کشاورزی به فرمان امام خمینی در سال ۱۳۵۸ اظهار کرد: دو بخشی که می تواند در هر کشور بیشترین کمک را به اقتصاد آن کشور بکند دامپروری و کشاورزی است ولی دولت ما بجای آن که به این دو بخش بها دهد اولیتش افزایش پهنای باند اینترنت شده است در حالی که اشتغال روستایی اگر ایجاد شود می توان بسیاری از فشارهای بیرونی بر کشور را کنترل کرد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت در سه ماه گذشته تصریح کرد: سه ماه از سالی که بنام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است گذشت؛ دولت بیاید برای مردم بگوید در این سه ماه چه کرده است؟چرا مسایل اصلی کشور را فدای فرع می کنیم؟

حجت الاسلام قدوسی در ادامه به وضع تحریم های جدید دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: بعد از برجام این چندمین بار است که آمریکا تحریم های جدید را به بهانه های مختلف وضع می کند و وضعیت کشور پس از برجام بدتر شده که بهتر نشده است و دولت آمریکا بر خلاف تعهداتش عمل می کند.

وی افزود: نمی دانیم چرا دستگاه دیپلماسی کشور همچنان معتقد است که برجام نقض نشده و از طرف مقابل بی تعهدی صورت نگرفته است؛ اگر اینگونه است که شما فکر می کنید پس این تحریم های جدید چیست؟ چرا امروز جمهوری اسلامی از قبل از تصویب شدن برجام بیشتر تحریم شده است؟

امام جمعه فلاورجان با گفتن این مطلب که مردم از مجلس و دولت در قبال بدعهدی های دشمن توقع دارند تاکید کرد: مردم می خواهند که یک اقدام عملی و مناسب از نمایندگان منتخب با رای مردم و دولت ببینند و  این سکوت را نمی توانند قبول کنند؛ چه اشکال دارد جمهوری اسلامی هم در مقابل تحریم هایی که دولت آمریکا وضع می کنند یک تحریم وضع کند؟ شاید به زعم بعضی ها این کار اثر بخش نباشد اما بار روانی ماجرا می تواند بسیار در جهان موثر باشد.
انتهای پیام / پلنا/پ