صفحه اصلی » مقاومت » حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس خط بطلانی بر تفکر وهابیت است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تیران و کرون:

حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس خط بطلانی بر تفکر وهابیت است

سرهنگ میری تصریح کرد: بر تک تک مسلمانان جهان به خصوص هموطنان عزیز فرض است که در روز قدس در راهپیمائی حاضر شده و به جهانیان بفهمانند مبارزان و حامیان واقعی با تروریسم چه کسانی هستند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی جمعه آخر ماه مبارک رمضان را در دفاع از ملت مظلوم فلسطین روز قدس نامید و مردم ولایتمدار و ظلم ستیز ایران اسلامی هر ساله در این روز با زبان روزه  در این اجتماع عظیم حضوری حماسی خلق می کنند.

به همین بهانه مصاحبه ای پیرامون این روز با سرهنگ میری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان تیران و کرون داشته ایم که در ادامه می خوانید.

 ضرورت حضور در راهپیمایی روز قدس را چه می دانید؟

یکی از یادگاران بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس است  که همه ساله مردم شریف و روزه دار کشورمان با همراهی تمام مسلمانان در اقصی نقاط دنیا به خیابان ها آمده و با راهپیمایی و سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل پشتیبانی خودشان را از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین و لزوم مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی اعلام می کنند.

امسال با توجه به اینکه متأسفانه تعدادی از کشورهای عربی به خصوص رژیم وهابی عربستان سعودی با نزدیک شدن به رژیم صهیونیستی و کودک کشی اسرائیل سعی می کنند که مردم مظلوم و ستمدیده و به خصوص مبارزان فلسطینی را به عنوان گروه های تروریستی قلمداد کنند و کشورهایی را که به ندای حق طلبی دادخواهی آنها لبیک می گویند به عنوان حامی تروریسم به جامعه  بین الملل معرفی کنند ضرورت بیشتری دارد که همه مسلمانان جهان با حضور گسترده خود خط بطلان به تفکر وهابی سعودی که خود از حامیان و تولید کنندگان گروه های تروریستی به خصوص داعش در جهان هستند و با پشتیبانی و اعزام این گروه ها تمام دنیا را با مشکل مواجه کردنده اند کشیده و خشم و انزجار خودشان را از رژیم صهیونیستی و رژیم وهابی سعودی به عنوان تروریسم دولتی اعلام کنند.

اهمیت شرکت در راهپیمایی روز قدس را با توجه به حوادث تروریستی اخیر در ایران چیست؟

بر کسی پوشیده نیست که یکی از کشورهایی که با تمام تلاش و با جدیت تمام با تروریسم مبارزه می کند جمهوری اسلامی ایران است و کشورهایی که خود تروریسم را به وجود آورده و پشتیبانی می کنند بر نمی تابند که جمهوری اسلامی جلو محقق شدن اهداف آنها را که همان امنیت رژیم غاصب صهیونیستی است بگیرد، لذا تمام سعی و تلاششان معرفی کردن جمهوری اسلامی به عنوان حامی تروریسم است لذا بر تک تک مسلمانان جهان به خصوص هموطنان عزیز فرض است که در روز قدس در راهپیمائی حاضر شده و به جهانیان بفهمانند مبارزان واقعی با تروریسم چه کسانی هستند و چه کسانی حامیان تروریسم هستند و این پیام را به گوش مردم جهان برسانند.

چه لزومی دارد که ایران از فلسطین و کشورهای مثل سوریه و لبنان و عراق و یمن حمایت کند؟

نظام جمهوری اسلامی و مردم ما مسلمان هستند و ما پیرو قرآن و پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار هستیم . در آیات متعدد در قرآن مجید اشاره به مبارزه با ظلم و ستم و حمایت از مستمندان دارد و طبق فرمایش گهر بار پیامبر گرامی اسلام (ص) که می فرمایند “هر کس فریاد کمک خواهی مسلمانی را بشنود و پاسخ ندهد مسلمان نیست “. وظیفه شرعی و دینی ماست که هر جا مسلمانی مورد ظلم و ستم قرار گرفت و فریاد دادخواهی سر داد باید به کمک آنها بشتابیم.

هم چنین هدف اصلی استکبار و رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی که داعش را تولید و پرورش داده و آنها را پشتیبانی و تجهیز می کنند در اصل نظام جمهوری اسلامی ایران است و اگر ما جلو تروریست ها را در کیلومترها دور تر از مرزها را نگیریم باید در مرزهای خودمان با آنها بجنگیم. لذا ضرورت دارد که ما با تمام توان به مبارزات خودمان تا پیروزی نهایی ادامه دهیم.

حضور قشر عادی جامعه در راهپیمائی سال های گذشته را چگونه می بینید؟

بحمدلله مردم ما همیشه به فرمان رهبر عزیزشان لبیک گفته و در تمام عرصه هایی که نیاز به حضور مردم بوده خوب حضور پیدا کرده اند و اهمیت روز قدس را مردم ما به خوبی می دانند و آنرا یک تکلیف و وظیفه شرعی بر خود می دانند و در سالهای گذشته بسیار خوب بوده و قطعا امسال با توجه به جنایت هایی که رژیم صهیونیستی و حامیان آنها انجام می دهند پرشورتر در راهپیمائی شرکت خواهند کرد.

حوادث تروریستی اخیر در تهران  نشان از شکست و ضعف تروریست ها و حامیان آنها در منطقه دارد چون در میدان های جنگ به خصوص سوریه و عراق با شکست های سختی مواجه شده و به زودی زود ان شاءالله عراق و سوریه از لوث وجود کثیف آنها پاکسازی خواهد شد.

حامیان آنان با تشویق و تجهیز آنها و اعزام آنها به کشور ما و با به خاک و خون کشیدن مردم عادی جامعه سعی در روحیه دادن به تروریستها دارند که الحمدلله شکست سختی را متحمل شدند و لزوم وحدت میان مردم و جامعه ما را چندین برابر کرد و به افراد کوته فکری که فکر می کنند با دشمنان ما می شود با زبان تعامل و مذاکره کنار آمد فهماندند که آنها دنبال براندازی نظام هستند و از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد کرد.

لذا پیام این حرکت تروریستی و سخنانی که بعد از این حادثه از طرف استکبار و حامیان تروریستها زده شد خط بطلانی بر افکار انحرافی بعضی از افرادی بود که در داخل از کشور حرف از تعامل و مذاکره زده می شود.

ان شاءالله مردم ما پاسخ تمام یاوه گوئی های دشمنان داخلی و خارجی را در روز قدس با حضور پرشور خود در راهپیمائی خواهند داد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ م.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد