23452
۱۲:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۴

وحدت آران و بیدگل را قدر بدانیم؛

تفرقه‌افکنان به دنبال جایگزینی اختلاف سیاسی به جای اختلاف قومی هستند

آران وبیدگل چه خیری از اختلافات قومی دیده است که برخی از تازه سیاسی شده‌ها اختلافات سیاسی را برجسته کرده‌اند؟‌!

صاحب نیوز– امضا محفوظ/ هنوز یک ماه از انتخابات شورای شهر و دو ماه از تفاهم وحدت آران و بیدگل نگذشته است که عده‌ای از موثران و حتی برخی منتخبان شورای شهر حملات رسانه‌ای و بیانی خود را در جلسات علنی علیه دکتر ساداتی نژاد آغاز کرده آن هم به بهانه اصول گرایی او…

همه می‌دانند که در دو دوره قبل مذاکره ها بین آران و بیدگل برای وحدت انجام شد که هردو بار شکست خورد و وحدت انتخابات مجلس در دوره تیمسار منصوری نیز به انتخاب نه نفر آرانی در شورای چهارم منتهی شد.

اما دکتر ساداتی نژاد با حمایت و همراهی گسترده حضرت آیت الله موسوی امام جمعه محترم با سبک جدید و شبوه‌ای نو و با الگوی جدید توانست تفاهمی برای وحدت بین آرانی‌ها  و بیدگلی‌ها منعقد کند که در طول چهل سال گذشته بی نظیر بود.

گفتگوهای بسیار وسیع دکتر ساداتی نژاد با افراد و گروه‌های مختلف مردمی و سیاسی و معتمدان دو طرف که با وقت زیادی برای متقاعد کردن طرفین در یک سال همراه بود موجب شد تا تفاهم وحدت شکل بگیرد.

همه مردم آران وبیدگل می‌دانند که اگر تفاهم وحدت نبود باز هم یک لیست در آران تنظیم می‌شد و طبق سه دوره گذشته باز هم یک دست رای می‌آورد. جالب اینکه برخی منتخبین با هفت تا هشت هزار رای وارد شورا شده در حالی که رای آران و بیدگل حداقل ۳۵ هزار رای است.

لذا منتخبان بیدگلی به برکت تفاهم وارد شورا شده چون رای آن‌ها در دوره پنجم از پایین ترین رأی نفر آخر در دوره قبل آران هم کمتر است.

اگر تفاهم وحدت نبود به قطع یک لیست تنظیم می‌شد. از سویی به دلیل برد لیست بیدگل و باز هم به برکت تفاهم وحدت دو نفر از آران وارد شورای شهر خواهند شد. این تفاهم تاریخی برای هردو طرف برد محسوب می‌شود.

نشست نهایی ائتلاف وحدت معتمدان آران و بیدگل

حال چه کسی  نقش اساسی و  پر رنگ دکتر ساداتی نژاد را که با پشتکار و خلاقیت فراوان این تفاهم را منعقد کرد می‌تواند انکار کند؟ حال چه شده است که برخی سیاسیون و معتمدان کمتر از یک ماه دچار فراموشی شده؟ و بی حرمتی به ساداتی نژاد را که اصالتا شهروند آران وبیدگل هم نیست ولی برای وحدت شهر از جان مایه گذاشت آغاز کرده است؟

اگر سیاسیون و معتمدان آران و بیدگل در چهل سال از توان فکری و سیاسی لازم برخوردار بودند که حتما تفاهم می‌کردند و اجازه نمی دادند که از چهار دوره شورا فقط چهار عضو به بیدگل برسد؟ مگر تیمسار منصوری نتوانست وحدت ایجاد کند، پس چرا در کمتر از دو سال شورای شهر یک طرفه به نفع آران شد؟ مگر غیر از این است که هیچ کس قدر زحمات و تلاش منصوری را هم ندانست و عده‌ای تازه به سیاست رسیده به صورتش چنگ زدند و همه زحمات او را بر باد دادند؟

آقایان سیاسی و معتمدان محلی و منتخبان شورای شهر و مقامات اداری شهرستان بدانند، که ایجاد اعتماد کاری بسیار سخت است، ولی از بین بردن آن در لحظه‌ای از زمان رخ می‌دهد، لذا به جای حملات سیاسی به ساداتی نژاد به عنوان اصولگرا یا هر عنوان سیاسی، تلاشش را ارج بنهند و او را در مسیر آینده وحدت شهر کمک کنند. پیشکسوتان و عقلای سیاسی شهر هم اجازه ندهند عده‌ای متعصب و البته تازه واردان به عرصه سیاسی و مدعی که به برکت تفاهم امام جمعه و دکتر ساداتی نژاد به کرسی دست یافته؟

ریسمان وحدت را بار دیگر پاره کنند. از آن‌ها هم که حمله سیاسی به ساداتی نژاد را شروع کرده باید پرسید این تذهبون؟ آیا از کسی که یک سال وقتش را برای وحدت شهر با همه پیچیدگی اش صرف کرد باید قدردانی کرد یا اینکه  با عنوان اصولگرایی به او حمله کرد؟ آیا قرار است اختلافات سیاسی را جایگزین اختلافات قومی کنیم؟

آران و بیدگل چه خیری از اختلافات قومی دیده است که برخی از تازه سیاسی شده‌ها اختلافات سیاسی را برجسته کرده‌اند؟ مگر شهر چقدر توسعه یافته است که هنوز سند تفاهم برای کاهش  اختلافات قومی خشک نشده است عده‌ای اختلافات سیاسی خود را با اصول گرایان مطرح می‌کنند.

آن‌ها که  حقوق ماهانه شان سر جایش است قدری به فقر عمیق و محرومیت این شهر نگاه کنند تا  درک کنند امروز جای اختلافات سیاسی نیست. اگر کوته فکری و تنگ نظری‌های سیاسی جایگزین نگاه بلندترین و عمیق نشود، شورای ششم به قطع و یقین یک دست و تنها از یک بخش شهر خواهد بود و البته چهار سال هم بسیار زود می‌گذرد.

امان از آن روز در سال ۱۴۰۰ هجری شمسی…

انتهای پیام/ خطب شکن/ ی