صفحه اصلی » اجتماعی » راه اندازی سایت قایقرانی در شهر اژیه

شهردار شهر اژیه خبر داد:

راه اندازی سایت قایقرانی در شهر اژیه

مجید قربانی از راه اندازی سایت قایقرانی اژیه تا پایان مرداد ماه خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۹ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ گردشگری انواع مختلفی دارد که از آن جمله می توان به گردشگری آبی و ورزشی اشاره کرد، گردشگری آبی به هر نوع فعالیتی که با هدف ورزش، تفریح و سرگرمی در ارتباط با آب صورت می گیرد گفته می شود.

شرق اصفهان از جمله شهر اژیه مزیت های مختلفی برای رشد صنعت گردشگری دارد که ظرفیت های گوناگون صنعت گردشگری، همه حاکی از توانمندی های شهر در این زمینه است.

شهردار اژیه در گفتگو با خبرنگار اصفهان شرق اظهار کرد: گردشگری در شرق اصفهان در صورتی که در مسیر توسعه پایدار و مدیریت تحول قرار گیرد باعث ارتقاء وضعیت اقتصادی و رونق عمرانی خواهد شد.

مجید قربانی ادامه داد: شهرداری با تدوین یک طرح گردشگری و چشم انداز افق پنج ساله شهر در اولین قدم به راه اندازی سایت قایقرانی توجه کرد که به یاری خداوند با تفاهم نامه امضا شده با اداره های مربوطه به زودی راه اندازی می شود.

وی افزود: واقع شدن اژیه در قسمت جنوبی زاینده رود و نیاز به ارتباط با آن سوی رودخانه، در دوره قاجار باعث احداث پل تاریخی بر روی رودخانه زاینده رود شد که سایت قایقرانی در ضلع جنوبی پل قدیمی و در کنار پارک ساحلی شهر اژیه اجرایی خواهد شد.

شهردار اژیه با بیان این که امیدواریم این حرکت بتواند مقدمات جذب گردشگر را فراهم کند؛ تصریح کرد: گردشگری ورزشی با اهداف تفریحی صورت می گیرد و فرد برای شرکت در مسابقه ورزشی و تماشای آن به منطقه دیگر سفر می کند.

شهر اژیه دارای ظرفیت بالقوه برای رشد گردشگری است که باید برای توسعه این رشته ها و جذب گردشگر بیشتر تلاش کرد.

با وجود مکان های مناسب و زیبا برای گردشگری و با ایجاد یک مدیریت صحیح و پایدار می توان فرصت های خوبی برای گردشگری و طبیعت گردی در شرق اصفهان فراهم کرد تا علاوه بر اشتغال زایی، فرصت های مناسب سرمایه گذاری فراهم شده و منطقه شرق اصفهان به سمت توسعه روز افزون پیش رود.

شهر اژیه از توابع شهرستان اصفهان واقع در بخش جلگه در فاصلهٔ ۷۵ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.

انتهای پیام/اصفهان شرق/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد