صفحه اصلی » اجتماعی » خانواده اولین میدان شکل گیری حجاب/ زنان در جامعه نقش محوری دارند

در دومین همایش حجاب و عفاف حسن آباد مطرح شد؛

خانواده اولین میدان شکل گیری حجاب/ زنان در جامعه نقش محوری دارند

عصر امروز دومین همایش حجاب و عفاف با حضور فرماندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در شهر حسن آباد منطقه جرقویه علیا برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۳ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ دومین همایش حجاب و عفاف با حضور فرماندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در شهر حسن آباد منطقه جرقویه علیا برگزار شد.

در ابتدای مراسم بخشدار جرقویه علیا ضمن خیر مقدم به حضار به گوشه ای از مشکلات منطقه اشاره کرد.

فرماندار اصفهان با اشاره به حضور پر رنگ و با شکوه مردم جرقویه علیا و شهر حسن آباد در صحنه های انقلاب مانند انتخابات، روز قدس، ۲۲ بهمن و … گفت: ما مسئولین باید قدر این مردم را دانسته و در حل مشکلات مردم خصوصاً مناطق محروم کوشا باشیم.

احمد رضوانی با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف، ادامه داد: در مناطق کویری مثل جرقویه علیا  هنوز زنان با حجاب کامل در محیطی امن زندگی می کنند ولی با این وجود مادران باید بسیار مواظب حیله های دشمن باشند.

زنان در جامعه ما نقشی محوری دارند

وی افزود: زنان در جامعه ما نقشی محوری دارند و در صورتی که زنان جامعه دچار لغزش شوند، خانواده های ما دچار لغزش شده و به دنبال آن کل جامعه دچار لغزش خواهد شد.

فرماندار اصفهان خاطر نشان کرد: دشمن تمرکز زیادی برای تأثیری گذاری بر جامعه ما از طریق فرهنگ دارند و در این زمینه بر روی جوانان سرمایه گذاری بیشتری کرده است که باید برای مقابله با این تهاجم برنامه ریزی مدونی صورت گیرد.

رضوانی در ادامه به خانواده ها توصیه کرد: والدین ما به مسائلی چون ماهواره، فضای مجازی، مدپرستی و … توجه کافی داشته باشند که عامل پیشگیرانه مهم تر از درمان این تهاجمات است.

خانواده اولین میدان شکل گیری حجاب

 مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان در این همایش با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب گفت: شخصیت انسانی هر فردی از چندین عامل تأثیر گذار است.

سهیلا اثنی عشران ادامه داد: اولین عامل ژنتیک است که قابل تغییر نیست و دیگری عوامل بیرونی مانند خانواده، همسالان، مدرسه، فرهنگ حاکم بر جامعه، رسانه های جمعی و آب و هوای منطقه که قابل کنترل است.

وی افزود: مهم ترین عامل که قابل کنترل است خانواده بوده که شکل گیری شخصیت فرد در دوران پنج سالگی اتفاق می افتد و در این مدت زمان فرزندان بیشتر با مادر سر و کار دارند.

 مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: زمانی که مادران ما افرادی ارزشی، با حجاب و دارای اعتماد به نفس بالا باشند، فرزندان آن ها نیز همین ویژگی ها را در آینده خواهند داشت.

اثنی عشران گفت: اگر بخواهیم در آینده افرادی خود باور، دارای شخصیتی سالم، دارای اعتماد به نفس بالا داشته باشیم باید به پرورش مادرانی با این ویژگی ها اقدام کنیم و از کودکی به این موضوعات توجه شود.

وی خاطر نشان کرد: این که امروز جوانان ما در برابر حجاب نمی توانند حرف خود را بزنند و وقتی وارد اجتماع می شوند جرأت اظهار نظر و دفاع از خود را ندارند باید به کودکی او بر گردیم، چرا که شاید در زمان شکل گیری شخصیت وی، مادران درست عمل نکردند.

انتهای پیام/اصفهان شرق/گ.پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 2 =