صفحه اصلی » مذهبی » امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (ع) عنایت خداوند به مردم اصفهان است

آيت الله شوشترى:

امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (ع) عنایت خداوند به مردم اصفهان است

استاد حوزه گفت: یکی از نعمت های بزرگی که خدا به اصفهان و مردم آن عنایت فرموده نعمت وجود حضرت زینب دختر موسی بن جعفر ( علیهم السلام ) است که در اصفهان مدفون است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، آيت الله شیخ عبدالقائم شوشترى در ارتباط با حضرت زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اظهار کرد: ایشان همراه اهل بیت(علیهم السلام) از حجاز به طرف ایران آمدند و با بعضی از امامزادگان دیگر نیز برخورد می کنند در دلیجان با اشرار و بعضی ها ایشان را شناسایی و تعقیب می کنند تا سرانجام در اصفهان وفات می کنند.

وی ادامه داد: ظاهرا تا آنجایی که بنده اطلاع دارم حضرت زینب ( علیها السلام ) شهید نمی شوند اما درهمین اصفهان ایشان را دفن می کنند در زمان وفات سن ایشان کم بوده است اما با سن کم بسیار کمالات داشتند بنده از ایشان کرامات دیدم که باید خدمت شما عرض کنم بنده یک حاجتی داشتم که خیلی سخت علاقمند بودم که این حاجتم برآورده شود. خدمت ایشان آمدم و زیارتنامه حضرت موسی بن جعفر( علیهما السلام ) راخواندم و اضافه بر آن دعا و نماز حضرت موسی بن جعفر ( علیهما السلام ) را نیز برای ایشان خواندم.

آيت الله شیخ عبدالقائم شوشترى افزود: نماز حضرت موسی بن جعفر ( علیهما السلام ) دورکعت است که در مفاتیح آمده در هر رکعت یک حمد و دوازده مرتبه سوره توحید خوانده می شود.

وی خاطر نشان شد: من حاجت را گرفتم و یقین دارم هرکس از سر اخلاص خدمت حضرت زینب ( علیها السلام ) برسد و این دستور را عمل کند مرحمتی از حضرت شامل حالشان خواهد شد.

آيت الله شیخ عبدالقائم شوشترى تصریح کرد: به همه برادران و خواهرانی که در این آستان مقدس به عنوان متولی یا به عنوان خادم در خدمت حضرت زینب ( علیها السلام ) هستند تبریک عرض می کنم که به عنوان خادم حضرت زینب ( علیها السلام ) در خدمت ایشان هستند. من در گذشته زیاد می آمدم ولی الان به دلیل کسالت نمی توانم به زیارت ایشان نائل شوم و از همین راه دور خدمت حضرت سلام عرض می کنم اما گاهی که حالم خوب می شود به این بارگاه ملکوتی می روم.

آیت الله عبدالقائم شوشتری در ادامه به شعرای آئینی گوهری از مخزن سر الهی توصیه ای کرد و گفت: درباره شعرا مدحی دارم که باید شعرا بشنوند؛ اولین شاعر خداوند متعال است کتاب زبور 150 مزبور داره و این 150مزبور همه اش شعر است و دومین شاعر امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام است کتابی از ایشان است که اشعار ایشان در آن ثبت شده ومناجات بسیار ارزنده از حضرت علی علیه السلام که در مفاتیح ثبت شده است.

انتهای پیام/ آرمان زنان/ د

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + چهارده =