yousofyan (1)
۱۲:۳۳ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

معاون فرماندار آران و بیدگل:

نرخ باروری در آران و بیدگل بالاتر از میانگین کشوری/ باید برای کاهش سن ازدواج تلاش کرد

یوسفیان گفت: جمعیت شناسان کشور شاخص جایگزینی جمعیت کشور را ۱.۹ درصد می دانند که این نرخ در آران وبیدگل به ۲.۱۵ درصد رسیده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون فرماندار آران و بیدگل صبح امروز در گفتگویی جمعیت کارآمد و نیروی جوان خلاق را از مولفه های مهم قدرت یک کشور برای توسعه و پیشرفت دانست و گفت: به منظور افزایش قدرت ایران در موازنه های منطقه و با توجه به منابع و جغرافیای مناسب کشور افزایش رشد جمعیت کشور متناسب با شرایط ضروری است.

علی یوسفیان ابلاغ سیاست های کلی جمعیتی از سوی رهبر انقلاب را یادآور شد و تصریح کرد: مقام معظم رهبری سیاست های جمعیت، خانواده و سلامت را ابلاغ کردند تا بر اساس آن سیاست گذاری لازم برای ازدواج سالم در جوانان، کاهش سن ازدواج، تسهیل و تحکیم بنیان خانواده، فرزند آوری و مهارت های فرزند پروری از سوی دستگاه ها و نهادها انجام گیرد.

وی با اشاره به آمارهای جمعیتی در کشور از نرخ باروری بالاتر آران و بیدگل از میانگین کشوری خبر داد و اظهار کرد: جمعیت شناسان کشور شاخص جایگزینی جمعیت کشور را ۱.۹ درصد می دانند که این نرخ در آران وبیدگل به ۲.۱۵ درصد رسیده است.

یوسفیان متوسط سن ازدواج شهرستان را در مردان ۲۷ سال و در زنان ۲۲ سال عنوان کرد و افزود: باید برای برنامه ریزی و فرهنگ سازی مطلوب در ازدواج آسان جوانان، کاهش سن ازدواج و ترویج تشکیل خانواده تلاش شود تا نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی برسد.

انتهای پیام/ خطب شکن/ گ.ف