صفحه اصلی » اجتماعی » احتمال وقوع گردوخاک محلی در شرق اصفهان/ «ناپایداری ضعیف» پدیده غالب جوی استان

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان عنوان کرد؛

احتمال وقوع گردوخاک محلی در شرق اصفهان/ «ناپایداری ضعیف» پدیده غالب جوی استان

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از احتمال وقوع گردوخاک محلی در مناطق شرقی این استان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

حسن خدابخش در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، در خصوص آخرین وضعیت جوی استان اصفهان، اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی وضعیت ناپایداری ضعیف پدیده غالب در سطح استان است.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه شاهد افزایش ابر به خصوص در بعدازظهر و امشب خواهیم بود، گفت: وزش باد در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی استان نیز رخ خواهد داد.

وی با اظهار اینکه سرعت وزش باد در مناطق غربی و شمال شرق اصفهان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود، افزود: احتمال روبرو شدن با گرد و خاک محلی در منطقه شرقی اصفهان نیز وجود دارد.

خدابخش از افزایش شرایط پایداری جوی از فردا تا پایان هفته خبر داد و گفت: در یکی دو روز آینده دمای هوا تغییر محسوسی نخواهد داشت ولی احتمال کاهش دو درجه ای کمینه هوا برای فردا وجود دارد.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان با بیان اینکه دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعات روز به 36 درجه خواهد رسید، اظهار کرد: 22 درجه سانتی گراد کمینه دمایی است که برای فردا در اصفهان پیش بینی می کنیم.

وی در مورد احتمال بارش نزولات آسمانی با توجه به افزایش ابر، گفت: احتمال این رویداد ضعیف و اگر هم باشد بسیار ناچیز و قابل ذکر نخواهد بود.

خدابخش با بیان اینکه وزش باد در این دو روز نسبتاً شدید خواهد بود، تأکید کرد: سرعت باد به گونه ای نخواهد بود که دوباره اصفهان به مانند چند روز گذشته تحت محاصره گرد و خاک قرار بگیرد.

انتهای پیام/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد