صفحه اصلی » اقتصادی » اختصاص ۳ میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی قنوات نطنز/ خط اعتباری برای پرداخت تسهیلات کشاورزی باز است

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی نطنز مطرح شد؛

اختصاص ۳ میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی قنوات نطنز/ خط اعتباری برای پرداخت تسهیلات کشاورزی باز است

فرماندار نطنز گفت: احیای این قنوات یکی از ضروریات مهم شهرستان است و به همین منظور با پیگیری نماینده مردم شهرستان مبلغ دو میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی قنوات شهرستان تخصیص یافت و بزودی عملیات لایروبی آن ها آغاز می شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ یوسف حسنی صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به عنوان شعار سال در دستور کار ادارات و نهادهای شهرستان قرار گرفته و این دستگاه ها باید به صورت جدی از تمام ظرفیت های موجود برای رونق تولید در منطقه استفاده کنند.

این مسئول اشتغال و صادرات محصولات شهرستان را دو هدف مهم برای حرکت در مسیر رونق تولید در عنوان کرد و افزود: شهرستان نطنز و به خصوص شهر بادرود به قطب کشاورزی در استان تبدیل شده است و باید با استفاده از ظرفیت کشاورزی در شهرستان بر پایه تغییر الگوی کشت و تولید گیاهان دارویی و کم آب، زمینه رشد اقتصادی را فراهم کرد.

وی با بیان این که حدود ۶۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان به سیستم آبیاری کم فشار مجهز شده است، بیان کرد:  ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوضِ دولتی به کشاورزان برای اجرای این سیستم پرداخت شده است.

فرماندار نطنز در ادامه تشریح اقدام های صورت گرفته برای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان، احیای قنوات را یکی از مصادیق مهم اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: احیای این قنات ها یکی از ضروریات مهم شهرستان است و به همین منظور با پیگیری نماینده مردم شهرستان مبلغ دو میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی قنوات شهرستان تخصیص یافت و بزودی عملیات لایروبی آن ها آغاز می شود.

خط اعتباری برای پرداخت تسهیلات کشاورزی باز است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز اظهار کرد: برای تغییر الگوی کشت در شهرستان و به منظور توجه جدی به مبحث اقتصاد مقاومتی در بحث کشاورزی، این مدیریت کار آموزش برای کشت گیاهان دارویی، زعفران، بسته بندی، پرورش ماهی و پرورش دام را برای یک هزار و ۵۰۰ متقاضی برگزار کرده است.

عبدالرضا مهدی بادی افزود: جهاد کشاورزی نطنز ۳۰۰ پروانه صنفی برای ساماندهی کشاورزی و ۲۰۰ مجوز مشاغل خانگی مانند بسته بندی گیاهان و پروانه دامداری صادر شده است.

وی تصریح کرد: بالغ بر پنج میلیارد ریال برای خرید امکانات کشاورزی در سال گذشته به کشاورزان پرداخت شد و این تسهیلات صرف خرید تراکتور ،کمباین و دستگاه سم پاش شد.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: خط اعتباری برای پرداخت تسهیلات کشاورزی باز است و چنانچه متقاضی استفاده از این تسهیلات وجود داشته باشد، وی برای دریافت تسهیلات و خرید ادوات کشاورزی به بانک معرفی می شود.

وی خاطر نشان کرد: کاشت زعفران، گل محمدی، فلفل، زیره و نعناع در شهرستان نهادینه شده است و هم اکنون با کاشت آزمایشی گیاهانی مثل زنیان، قدومه شیرازی، کاسنی و شاتره در شهرستان، در صدد جایگزین کردن گیاهان فوق با گیاهان دیگر هستیم.

انتهای پیام/ آوای نطنز/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد