صفحه اصلی » سیاسی » سهم خواهی اصلاح طلبان از دولت/ خدمت به مردم شبیه یک رویا است

کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد؛

سهم خواهی اصلاح طلبان از دولت/ خدمت به مردم شبیه یک رویا است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: متاسفانه احزاب در ایران با روی کار آمدن سهم خواهی می کنند و چنین رفتاری نشان می دهد کسی به فکر مردم نیست و هر کس به فکر گروه، حزب و جریان خویش است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۴ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ فریبا ابوطالبی در گفتگویی با اشاره به اختلافات اخیر بین جبهه اعتدال و اصلاحات در کشور، اظهار کرد: در آستانه معرفی کابینه جدید دولت دوازدهم هستیم و تقریبا سه هفته دیگر دولت کابینه خود را به مجلس معرفی خواهد کرد، اما اصلاح طلبان به این نتیجه رسیده اند که لیست های بسته شده به نفع آن ها نیست و اسامی افراد اصلاح طلب در لیست کابینه جدید دیده نمی شود.

* سهم خواهی اصلاح طلبان از روحانی
وی افزود: اصلاح طلبان قصد دارند از میان وزاری فعلی اکثر قریب به اتفاق آن ها را در سمت فعلی خود نگه دارند و عده ای را که عملکرد ضعیفی داشته اند تغییر دهند و در این رابطه یکی از دلایلی که برای تغییر بیان می کند این است که کابینه باید قوی تر شود و خواسته های مردم رای دهنده به اصلاحات را تامین کند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: اصلاح طلبان معتقدند که آن ها باعث شدند تا روحانی رای بیاورد بنابراین باید از اصلاح طلبان در کابینه خود استفاده کند.

وی تصریح کرد: عارف گفته من در مقام سهم خواهی نیستم اما مسلما اینکه خواسته است تا افراد را با نظر و تایید اصلاح طلبان در کابینه جای گذاری شوند جز سهم خواهی نیست؛ اصلاح طلبان ادعا دارند که به دنبال سهم خواهی نیستند اما در مقام عمل به گونه ای دیگر رفتار می کنند و سخن می گویند.

* حال و روز مجلس و رای دادن به کابینه پیشنهادی
ابوطالبی بیان کرد: اصلاح طلبان معتقدند که در مجلس پنجم با رایزنی های انجام شده همه وزرای دولت وقت با رای بالا انتخاب و به کابینه راه یافتند و در شرایط فعلی نیز باید از این روش استفاده کرد تا وزرا رای بالایی از مجلس کسب کنند.

وی اضافه کرد: بخشی از کرسی های مجلس دهم اعتدالیون و اصلاح طلبان هستند و بنا است اگر رئیس جمهور آن طور که اصلاح طلبان در نظر داند کابینه را تعیین نکند به وزاری پیشنهادی او رای اعتماد ندهند.

* وقتی مردم فدای حزب بازی ها می شوند
این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه از آسیب های چنین رفتار سهم خواهانه ای در جامعه گفت و افزود: متاسفانه احزاب در ایران با روی کار آمدن سهم خواهی می کنند و چنین رفتاری نشان می دهد کسی به فکر مردم نیست و هر کس به فکر گروه، حزب و جریان خویش است در حالی که باید بدانند آنکس به آن ها رای داده مردم هستند و کابینه ای که می خواهد تشکیل شود باید افرادی را در راس امور قرار دهد که بتوانند به مردم خدمتگزاری بهتری انجام دهند حتی اگر از حزب و جریان آن ها نباشد.

* کابینه باید کارآمد باشد
وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید ببیند کدام افراد می توانند اهداف کشور و مردم را بهتر به پیش ببرند و به دنبال حزب بازی نباشد، گفت: در حال حاضر وضعیت اقتصادی و اشتغال بغرنج است و افرادی که انتخاب می شوند باید کارآمد بوده و به اقتصاد مقاومتی ایمان داشته باشند و بتوانند چرخ اقتصاد و تولید را بچرخانند چرا که اگر چرخ تولید داخلی چرخید چرخ اقتصاد هم به چرخش در می آید.

ابوطالبی ادامه داد: علاوه بر مشکلات اقتصادی، معضلات اجتماعی نیز در کشور فراوان است که بیشتر هم به بیکاری مربوط می شود و لذا باید نیروهایی در کابینه قرار بگیرند که به این معضلات رسیدگی کنند.

* نارضایتی اصلاح طلبان از لیست رای آورده در شورای شهر تهران
وی با بیان اینکه علاوه بر انتخاب کابینه با روی کار آمدن شوراهای جدید اسلامی شهرها مواجه هستیم،  ابراز کرد: اصلاح طلبان از همان ابتدا با لیست شورای شهر که در انتخابات رای آورد، مخالف بودند اما با رایزنی هایی که داشتند متقاعد شدند که که اگر لیست تایید نشود در انتخابات شورای شهر شکست خواهند خورد و برای همین حالا در صدد هستند تا اگر لیست شورای شهر به دلخواه آن ها نشد حداقل بتوانند شهردار را از بین اصلاح طلبان انتخاب کنند.

* خدمت به مردم چیزی شبیه به یک رویا
این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: با چنین وضعیتی نگرانی مردم بیشتر می شود که آنچه اصلاح طلبان و اعتدالیون از اتحاد برای خدمت به مردم و مصالح کشور سخن می گفتند واقعیت نداشته و به نظر می رسد اتحاد این دو گروه برای خدمت به مردم و کشور یک رویا بیش نبوده است.

انتهای پیام/آرمان زنان/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!