صفحه اصلی » مذهبی » حجاج ایرانی سفیران تبلیغ تشیع هستند

امام جمعه اصفهان:

حجاج ایرانی سفیران تبلیغ تشیع هستند

امام جمعه اصفهان گفت: حجاج ایرانی سفیران تبلیغ تشیع بوده و باید دقت کنند که به گونه ای عمل کرده که رفتار و منش شیعیان را به تمام مسلمانان جهان نشان دهند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار با  مسئولان سازمان حج، مدیران، روحانیون و معینه های کاروان های استان با اشاره به اهمیت حج، اظهار کرد: حج و زکات دو واجب مهمی هستند که در دین اسلام بر آن ها بسیار تاکید شده و اگر کسی  آن ها را از عمد ترک کند در هنگام مرگ یهودی و یا نصرانی از دنیا می رود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان رسیدگی به خانه خدا را یکی از سفارش های امیرالمومنین(ع) به فرزندان خود در 21 ماه رمضان دانست و تصریح کرد: حضرت علی (ع) در حدیثی می فرماید: «خدا را خدا را در مورد خانه پروردگارتان، تا آن هنگام که زنده هستید آن را خالى نگذارید، که اگر خالى گذارده شود مهلت داده نمى‏شود.»

وی خاطرنشان کرد:  یک نفر در مسجد الحرام از امام صادق (ع) سؤال کرد چه کسی از همه بدبخت تر است؛ فرمودند کسی که در عرفات و مشعر توقف کند و سعی بین صفا و مروه را به جا آورد و در خانه خدا طواف کرده و نماز پس از آن را به جا آورد و آنقدر مأیوس باشد که گمان کند خدا او را نبخشیده است.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه امام حسن(ع) 25 بار با پای پیاده به حج رفتند، خاطرنشان کرد: مسئولان کاروان باید زائران را نسبت به فضای عربستان آشنا سازند تا اقداماتی انجام ندهند که وحدت مسلمانان را از بین ببرد.

وی در توصیه ای به عوامل کاروان های زیارتی حج گفت: مسئولان و عوامل کاروان ها مراقب باشند، رسیدگی به امور کاروان ها آن ها را از معنویت حج و خودسازی باز ندارد.

آیت الله طباطبایی نژاد تقیه را رعایت خط قرمزها دانست و اظهار کرد: حفظ وحدت مهم ترین خط قرمز مسلمانان است، لذا ما با علم به جنایت های آل سعود به عنوان شیعیان و رهروان اهل بیت (ع) نباید اقدامی انجام دهیم که این وحدت را خدشه دار کند.

وی  در پایان تاکید کرد: حجاج ایرانی سفیران تبلیغ تشیع بوده و باید دقت کنند که به گونه ای عمل کرده که رفتار و منش شیعیان را به تمام مسلمانان جهان نشان دهند.

انتهای پیام/ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد