صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » نمایشگاه عکس «جهان از لنز عکاس کاشانی»

از امروز به مدت 10 روز برپا خواهد بود؛

نمایشگاه عکس «جهان از لنز عکاس کاشانی»

نمایشگاه عکس «جهان از لنز عکاس کاشانی» با تصاویری ثبت شده از 22 کشور با حضور مسوولان و علاقمندان به هنر در نگارخانه «سهراب سپهری» کاشان گشایش یافت.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ نمایشگاه عکس «جهان از لنز عکاس کاشانی» با تصاویری ثبت شده از 22 کشور با حضور مسوولان و علاقمندان به هنر در نگارخانه «سهراب سپهری» کاشان گشایش یافت.

«علیرضا بهروز» عکاس کاشانی مقیم سوئد 35 قطعه عکس را از پنج قاره مختلف جهان در اندازه 75*50 به مدت 10 روز با هدف خیریه و رسیدن عواید فروش آثار به نفع کودکان مبتلا به بیماری های خاص در معرض دید علاقمندان قرار داده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: هنرمندان اتفاقات ساده اطراف ما را با خلق اثار هنری خود می توانند نشان بدهند که هرکسی قادر به دیدن آن نیست.

مصطفی جوادی مقدم افزود: هنر نعمت خداوندی است تا انسان ها بتوانند راز آفرینش خلقت را با نگاه هنرمندانه در خلق آثارشان آشکار کنند.

وی تصریح کرد: فروش آثار این نمایشگاه برای کودکان نیازمند کار انسانی است که در وجود ایرانیان است که قسمتی از توانمندی های خود را برای کمک به افراد ناتوان به کار گیرند.

شهردار منطقه یک ویژه تاریخی و فرهنگی کاشان در این مراسم اظهار کرد: هنر عکاسی بر مباحث مرتبط گردشگری و معرفی آثار تاریخی یک حوزه جغرافیایی نفش بسزایی دارد.

مرتضی والی زاده گفت: کاشان مظهر هنر، معماری، زیبیایی و گردشگری است که آمادگی داریم آثار این شهر در قالب نمایشگاه عکس در کشورهای خارجی از جمله سوئد برگزار کنیم.

علیرضا بهروز عکاس کاشانی نیز در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس خود گفت: آثار ارایه شده در این نمایشگاه حاصل شش سال سفرهای من به ۲۲ کشور پنج قاره دنیا است که با موضوعات مناظر طبیعی، مناظر شهری و حیات وحش در معرض دید همگان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: من خود را فرزند کویر می دانم و با دیدگاه فرهنگی که از زادگاهم کسب کرده ام زیبایی های جهان را از طریق لنز دوربینم برای همگان ثبت می کنم.

نمایشگاه «جهان از لنز عکاس کاشانی» باهمکاری شهرداری فرهنگی منطقه یک کاشان و آموزشگاه سینمایی سیاه و سفید و هتل سرای عامری ها از پنجم تا 15 مرداد ماه در دو نوبت صبح و عصر در نگارخانه سهراب سپهری واقع در هتل سرای عامری ها در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.

انتهای پیام/ کاشان اول/ د

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!