صفحه اصلی » اقتصادی » ارائه طرح تولید سرکه سیب به روش جدید توسط پژوهشگر گلپایگانی

صنایع تبدیلی، هم افزایی بین کشاورزی و صنعت؛

ارائه طرح تولید سرکه سیب به روش جدید توسط پژوهشگر گلپایگانی

جهادگران پژوهشکده شهید حسینی پایگاه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل(ع) گلپایگان در طرحی علمی، اقتصادی از ضایعات و سیب های درجه دو و سه موفق به تولید سرکه شدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ تقریبا در همه روستاها و شهرهای ایران یکی از محصولات باغی مانند سیب، بادام، گردو، هلو، انگور، پسته، مرکبات و … وجود دارد که بسته به شرایط اقلیمی و پیشینه آن می تواند متفاوت باشد. در این بین باغ های سیب در مناطق سردسیر و مرتفع بیش از سایر محصولات خودنمایی می کند.
میلاد اسماعیل بیگی، مبدع طرح حاضر در مصاحبه با خبرنگار دیارعالمان، از جمله قطب های فعال تولید محصولات باغی کشور را شهرهای شمال غربی کشور، دماوند در استان تهران و سمیرم در استان اصفهان معرفی کرد که کیفیت و کمیت محصول سیب آن کم نظیر و مشهور است.
اسماعیل بیگی با اشاره به این که این محصول مانند هر محصول باغی یا زراعی دیگری دارای ضایعات و محصولات با درجه های کیفی پایین تر است اظهار کرد: در محصولاتی مانند انگور، گوجه، سیب زمینی و هلو سالانه هزاران تن ضایعات و دور ریز وجود دارد که می توان با کمک صنایع تبدیلی و تکمیلی این نوع از محصولات را نیز به چرخه تولید اضافه کرد.
وی افزود: صنایع تبدیلی محل هم افزایی بین کشاورزی و صنعت است که با تبدیل محصول خام به فراورده های متعدد علاوه بر افزایش مدت زمان نگه داری می توان محصول را در زمانی که بازار مناسب دارد به بازار عرضه نمود.
اسماعیل بیگی، شهرستان سمیرم را به علت وجود هزاران هکتار باغات سیب و هزاران تن محصول سیب درجه دو و ۳ و ضایعات از قطب های تولید سرکه سیب در استان اصفهان و کشور برشمرد.
این مبتکر جهادگر، در بیان خواص سرکه سیب بیان کرد: سرکه سیب محصول با ارزشی است که از فواید بی نظیر آن برای مبارزه با دیابت، چربی خون و کبد چرب و چاقی مطالب بسیاری گزارش شده است.
وی در ادامه گزارشی از روند کاری پژوهشکده ارائه داد و گفت: جهادگران بسیجی پایگاه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل(ع) گلپایگان با همکاری پژوهشکده شهید حسینی این پایگاه توانسته اند بیش از ۵۰۰ کیلوگرم سیب درجه دو و سه گلاب را که از محصولات باغی بسیجیان این پایگاه در اراضی زراعی گلپایگان است را به فرآورده سرکه سیب تبدیل کنند.
اسماعیل بیگی خاطرنشان کرد: طبق نتایج اولیه پژوهش مشخص شد که در روش آبگیری می توان در مدت زمان ۴۰ تا ۶۰ روز سرکه سیب تولید نمود در حالی که در روش مرسوم و سنتی ۶ تا ۱۲ ماه برای این کار زمان نیاز است.

وی  تصریح کرد:  علاوه بر این می توان با تبدیل محصولات درجه دو و سه سیب و ضایعات آنها به سرکه، ضمن تولید یک فرآورده جدید و پرخاصیت نیز موجب افزایش بهره وری، اشتغالزایی و کسب درآمد شد.
انتهای پیام/دیار عالمان/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد