صفحه اصلی » اجتماعی » پیش‌بینی هوای صاف تا قسمتی ابری برای اصفهان/ روند کُند کاهش دمای هوای استان تا سه روز آینده

پیش‌بینی هوای صاف تا قسمتی ابری برای اصفهان/ روند کُند کاهش دمای هوای استان تا سه روز آینده

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان بابیان اینکه برای امروز بعدازظهر وضعیت جوی استان برای اکثر نقاط به‌صورت صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با افزایش ابر خواهد بود، گفت: وزش نسبتا شدید باد برای غرب، شرق و حتی مرکز استان برای فردا پیش‌بینی می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۷

حسن خدابخش در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، در مورد آخرین وضعیت جوی استان اصفهان اظهار کرد: پیش بینی های ما بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی از ناپایداری ضعیف شرایط آب و هوایی استان برای امروز بعداز ظهر و فردا حکایت دارد.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه این ناپایداری امروز بعداز ظهر برای اکثر نقاط به صورت صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با افزایش ابر خواهد بود، گفت: وزش باد را نیز برای برخی از نقاط استان متصور خواهیم بود.

وی از وزش نسبتا شدید باد برای غرب، شرق و حتی مرکز استان برای فردا خبر داد و افزود: احتمال این وجود دارد که در مناطق شرقی استان این وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک نقطه ای و محلی همراه باشد.

خدابخش ادامه داد: با توجه به اینکه فردا بعداز ظهر وزش باد نسبتا شدید در مرکز استان را نیز شاهد خواهیم بود احتمال این نیز وجود دارد که در مناطق شرقی شهرستان و فرودگاه اصفهان نیز گرد و خاک محلی به وقوع بپیوندد.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه هر موقع آستانه ها ضعیف باشد وضعیت های جوی را به صورت احتمالی و هر موقع آستانه ها قوی تر باشد وضعیت های را با قطعیت اعلام می‌کنیم، گفت: بر اساس پیش بینی ها فردا دمای هوای در سطح استان اصفهان شاهد کاهش یک تا دو درجه‌ای خواهد بود.

وی از روند کُند کاهشی دمای هوای استان تا سه روز آینده خبر داد و اظهار کرد: شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به 38 درجه سانتی گراد و در خنک ترین ساعات بامداد فردا به 21 درجه سانتی گراد می رسد.

انتهای پیام/گ.ف

درج نظر